Choroby detí

Prerezávanie zubov

Prerezávanie zubov

O prerezávaní mliečnych zubov existuje množstvo mýtov, zvlášť o sprievodných znakoch prerezávania. Prvý zub je často pre rodičov istým medznikom vo vývoji Čítať viac..

Krčné uzliny

Krčné uzliny

Na krku je množstvo lymfatických uzlín , u dospelého človeka sa odhaduje až na 300 až 800.Zväčšené krčné uzliny v detskom veku jsú častým nálezom u detí. Čítať viac..

Vysoký krvný tlak u detí

Vysoký krvný tlak u detí

Srdcovocievna ochorenia patria medzi najčastejšie príčiny úmrtí v dospelom veku. Včasný záchyt zmien krvného tlaku v detskom veku môže pomôcť vyhľadať rizikových jedincov. Všeobecne štatistiky… Čítať viac..

Zápal priedušnice

Zápal priedušnice

Trachea, priedušnica alebo dýchová trubica je časťou dýchacích ciest. Zápal dýchacích ciest môže postihnúť všetky jeho častí. Zápal každej časti má typický priebeh a typické príznaky. Zápal dýchacej… Čítať viac..

Homeopatiká a dýchacie cesty

Homeopatiká a dýchacie cesty

Homeopatia je spôsob liečby, ktorý je všeobecne obľúbený, aj keď účinnosť tejto liečby nie je vedecky dokázaná, Systém liečby homeopatikmi je založený na použití minimálnych (až nulových)… Čítať viac..

Rastlinné lieky a dýchacie cesty

Rastlinné lieky a dýchacie cesty

Rastlinné lieky pri vírusových zápaloch dýchacích ciest sa tešia veľkej obľube. Pri správnom používaní a dodržiavaní dávkovania sú rastlinné lieky bezpečné, v odporúčanom dávkovaní nemajú nežiaduce… Čítať viac..

Príčny srdcových chýb

Príčny srdcových chýb

Vrodené chyby srdca (voredné chyby srdca) sú odchýlky v štrukture srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa s nimi narodí. Srdcové chyby sa vyskytujú asi v 0,8-1%… Čítať viac..

Vrodené chyby srdca

Vrodené chyby srdca

Vrodené chyby srdca (voredné srdcové chyby) sú deformity alebo odchýlky v štruktúre srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa s nimi narodí. Čítať viac..

Cholesterol u detí

Cholesterol u detí

Cholesterol je tuk, ktorý sa nachádza v každom organizme. Je potrebný k životu, pretože je základom každej bunky v tele. Avšak jeho vysoká hladina naopak škodí. Čítať viac..

Astma

Astma

Astma je chronické ochorenie pľúc s typickými príznakmi, vyvolané alergénmi alebo nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Liečba je dlhodobá, pri doržiavaní režimu aj úspešná. Čítať viac..

Zápal priedušiek (bronchitída)

Zápal priedušiek (bronchitída)

Zápal priedušiek patrí medzi časté ochorenie dýchacích ciest, hlavne u malých detí. Väčšinou sa jedna o vírusovú infekciu. Častejší výskyt je v zimných mesiacoch. Vyskytuje sa buď samostatne, alebo v… Čítať viac..

Zápal močových ciest

Zápal močových ciest

Zápaly močových ciest sú u detí časté. 8% dievčat a 1-2% chlapcov do svojich 5 rokov života prekonajú najmenej jeden krát infekciu močových ciest. Čítať viac..

Nezostúpené semenníky

Nezostúpené semenníky

Semenníky,ľudovo vajíčka, patria k mužským pohlavným orgánom. Počas vnútromaternicového vývoja sa formujú v dutine brušnej a dozrievaním plodu zostupujú z dutiny brušnej do mieška- skróta. U… Čítať viac..

Puberta

Puberta

Puberta je obdobím pohlavného dospievania. Puberta v súčasnosti začína skôr ako v minulosti. Je to spojené s lepšími zdravotnými a sociálno ekonomickými podmienkami. Čítať viac..

Článkov: 110