Choroby detí

alergia na bodnutie hmyzom

Alergia na bodnutie hmyzom

Nie každú kožnú reakciu po bodnuti hmyzom možno považovať za alergiu. Väčšina ľudí totiž na bodnutie hmyzom reaguje určitou kožnou reakciou. Najčastejšie sa jedna o bolestivú reakciu v mieste… Čítať viac..

Alergická nádcha

Alergická nádcha

Alergická nádcha je zápalové ochorenie sliznice nosa, ktorého hlavnými príznakmi sú svrbenie a zdurenie nosovej sliznice, zvýšený výtok z nosa, pocit upchatého nosa, kýchanie, zhoršená kvalita čuchu… Čítať viac..

alergia na potraviny u detí

Alergia na potraviny

Alergia na potraviny má rozmanité prejavy. Nie každá negatívna reakcia na potravinu je alergia. Alergická reakcia musí byť sprostredkovaná alergickým mechanizmom. Prejavy alergie na potraviny sú… Čítať viac..

prevencia alergie

Prevencia vzniku alergie

Predpokladá sa, že v blízkej budúcnosti bude trpieť alergickými ochoreniami až 50% obyvateľov. V súčasnosti je 40% obyvateľstva predisponovaných a až u 30% sa manifestuje alergické ochorenie. Je to… Čítať viac..

alergia u detí

Alergia

Alergia - vždy aktuálny problém medicíny a populácie. Predpokladá sa, že až 30% populácie trpí rôznou formou alergie a jej výskyt pravdepodobne porastie. Alergia je prehnaná reakcia imunitného… Čítať viac..

Článkov: 6