Choré dieťa

Laryngitída: Zápal hrtana

Laryngitída: Zápal hrtana

Laryngitída je akútne ochorenie dýchacích ciest. Najčastejšie potrápi deti od dvoch do piatich rokov. Zhoršené dýchanie až dusenie spôsobuje často paniku a nesprávne konanie rodičov. Laryngitída je… Čítať viac..

ekzem

Ekzém

Ekzém, alebo atopická dermatitída, je chronické resp. chronicky sa opakujúce ochorenie kože, sprevádzané výrazným svrbením, rozmanitosťou klinických príznakov a rôznym priebehom. Čítať viac..

Nechutenstvo

Nechutenstvo

Dôležité je, aby dieťa prospievalo. Nie každý vstrebáva rovnako, preto nie každý musí prijať to isté množstvo potravy. Čítať viac..

Rastový hormón

Rastový hormón

Potrebuje moje dieťa rastový hormón? Je rastový hormón vhodný pre každé dieťa s oneskoreným rastom? Kto môže ordinovať rastový hormón? Je to bezpečný liek? Čítať viac..

Liečivé rastliny a dýchacie cesty

Liečivé rastliny a dýchacie cesty

Liečivé rastliny pri vírusových zápaloch hrdla a vírusových zápaloch dýchacích ciest sa tešia veľkej obľube. Pri správnom používaní a dodržiavaní dávkovania sú rastlinné lieky bezpečné, v odporúčanom… Čítať viac..

Pomočovanie

Pomočovanie

Pomočovanie u deti patrí medzi najčastejšie detské problémy, hneď po alergii. Rodičia a deti ho vnímajú predovšetkým ako sociálny problém, pretože dieťa má isté obmedzenia. Čítať viac..

Bolesť brucha

Bolesť brucha

Bolesti brucha nie sú zriedkavým javom v detskom veku. Príčiny bolestí brucha sú rôzne a tak isto sú rôzne aj liečebné postupy, ktoré sú vždy viazané na zistenie príčiny. Bolesť upozorňuje na… Čítať viac..

hnačka

Hnačka

Hnačkou nazývame častý odchod stolice, ktorá má zmenenú konzistenciu (vodnatú alebo kašovitú). Všeobecne je hnačka definovaná ako prítomnosť viac ako 5 redších stolíc za deň. Čítať viac..

Článkov: 297