Choré dieťa

pomočovanie u detí

Pomočovanie

Pomočovanie u deti patrí medzi najčastejšie detské problémy, hneď po alergii. Rodičia a deti ho vnímajú predovšetkým ako sociálny problém, pretože dieťa má isté obmedzenia. Je problematické a pre… Čítať viac..

Zápal očných spojiviek

Zápal očných spojiviek

Očná spojivka je priezračná membrána pokrývajúca sklovec a časť oka smerujúce od sklovca ku viečkam. Zápal tejto membrány voláme zápal spojiviek alebo konjunktivitída. Ochorenie je spôsobené vírusom… Čítať viac..

Chybné držanie tela

Chybné držanie tela

Nesprávna životospráva, viac sedenia namiesto pohybu, obezita a nesprávne sedenie majú za následok okrem iných zmien u dieťaťa aj zmeny vo vývoji pohybového systému, ktoré sa prejavuje ako chybné… Čítať viac..

Čo je to zdravý novorodenec

Čo je to zdravý novorodenec

Po prvom vyšetrení novorodenca bezprostredne po narodení môže lekár vysloviť s veľkou pravdepodobnosťou, že sa jedna o zdravého novorodenca, alebo o novorodenca, ktorý môže byť ohrozený a potrebuje… Čítať viac..

Zväčšené Kčné uzliny

Zväčšené krčné uzliny

Na krku je množstvo lymfatických uzlín , u dospelého človeka sa odhaduje až na 300 až 800. Zväčšené krčné uzliny v detskom veku sú častým nálezom. Príčin je veľa, vo väčšine prípadov ide o… Čítať viac..

Liečba kašľa

Liečba kašľa

Kašeľ je jedným z najčastejších dôvodov, pre ktorý rodič vyhľadá pediatra. Kašeľ je v podstate obranný reflex organizmu, cieľom ktorého je odstrániť cudzie teleso (hlien, predmet) z dýchacích ciest.… Čítať viac..

Zväčšené lymfatické uzliny

Zväčšené lymfatické uzliny

Zväčšené lymfatické uzliny u detí sú najčastejšíie prejavom prekonanej infekcie. Lymfatický systém hrá dôležitú úlohu jednak pri fungovaní imunitného systému a jednak pri očisťovaní organizmu.… Čítať viac..

Dieťa na dovolenke

Dieťa na dovolenke

Príprava dieťaťa na dovolenku vo veľkej miere závisí od jeho zdravotného stavu a dovolenkovej destinácie. Je rozdiel, či cestujem s dieťaťom v rámci Slovenska, kde je dostupná bežná … Čítať viac..

Článkov: 294