Choré dieťa

Chybné držanie tela

Chybné držanie tela

Nesprávna životospráva, viac sedenia namiesto pohybu, obezita a nesprávne sedenie majú za následok okrem iných zmien u dieťaťa aj zmeny vo vývoji pohybového systému, ktoré sa prejavuje ako chybné… Čítať viac..

Čo je to zdravý novorodenec

Čo je to zdravý novorodenec

Po prvom vyšetrení novorodenca bezprostredne po narodení môže lekár vysloviť s veľkou pravdepodobnosťou, že sa jedna o zdravého novorodenca, alebo o novorodenca, ktorý môže byť ohrozený a potrebuje… Čítať viac..

Zväčšené Kčné uzliny

Zväčšené krčné uzliny

Na krku je množstvo lymfatických uzlín , u dospelého človeka sa odhaduje až na 300 až 800. Zväčšené krčné uzliny v detskom veku sú častým nálezom. Príčin je veľa, vo väčšine prípadov ide o… Čítať viac..

Liečba kašľa

Liečba kašľa

Kašeľ je jedným z najčastejších dôvodov, pre ktorý rodič vyhľadá pediatra. Kašeľ je v podstate obranný reflex organizmu, cieľom ktorého je odstrániť cudzie teleso (hlien, predmet) z dýchacích ciest.… Čítať viac..

Zväčšené lymfatické uzliny

Zväčšené lymfatické uzliny

Zväčšené lymfatické uzliny u detí sú najčastejšíie prejavom prekonanej infekcie. Lymfatický systém hrá dôležitú úlohu jednak pri fungovaní imunitného systému a jednak pri očisťovaní organizmu.… Čítať viac..

Dieťa na dovolenke

Dieťa na dovolenke

Príprava dieťaťa na dovolenku vo veľkej miere závisí od jeho zdravotného stavu a dovolenkovej destinácie. Je rozdiel, či cestujem s dieťaťom v rámci Slovenska, kde je dostupná bežná … Čítať viac..

Nosná mandľa

Nosná mandľa

Nosná mandľa (skutočný názov nosohltanová mandľa) je lymfatické tkanivo nachádzajúce sa v nosohltane. Ako každé lymfatické tkanivo, má aj ono funkciu v imunitnom systéme. V 3. až 5. roku života sa… Čítať viac..

Celiakia

Celiakia

Celiakia je autoimúnne ohorenie vyvolané neznášanlivosťou lepku a iných bielkovinových častí obilnín. Prejavuje s poškodením sliznice tenkého čreva s príznakmi z tráviacej sústavy ale aj celkovými… Čítať viac..

Pica (pika) syndróm

Pica (pika) syndróm

Bez problémov zje vaše dieťa hlinu, s radosťou konzumuje omietku, nemá problém s prehltnutím zubnej pasty, čo dokonca mu tieto veci chutia? Jedna sa o Pica (pika) syndróm. Čítať viac..

Obliekanie a pobyt vonku

Obliekanie a pobyt vonku

Neistota a nerozhodnosť sprevádza takmer každú matku pri obliekaní dieťaťa pred pobytom vonku, hlavne v chladnejších mesiacoch. Či je dieťa vhodne oblečené sa dá ľahšie posúdiť v lete ako v zime. Čítať viac..

Článkov: 297