Podcasty

Urobte si pohodlie a počúvajte BEZ MAKE-upu. Otvorené rozhovory o rodičoch a deťoch. O radostiach i starostiach. O láske i sklamaniach. O nás, mamách a našich mužoch. Ale najmä o skutočnom živote.

Odkrývame silné témy a príbehy plné emócií. Spolu s vami a odborníkmi z rôznych oblastí. Nič neprikrášľujeme, ponúkame skutočnú tvár života. Jednoducho, BEZ MAKE-UPU

Milí poslucháči, chceme byť k vám čo najbližšie a vytvoriť si priestor pre dôverný rozhovor. Zaujímajú nás vaše reakcie, názory aj námety. Môžete ich poslať mailom na adresu redakcia@mamaaja.sk.

Odoberajte podcast BEZ MAKE-upu zadarmo:

Veronika Hanáková: Ako sa po pôrode opäť dostať do formy

Témou nás previedla biochemička a špecialistka na výživu, Veronika Hanáková. V rozhovore sa zameriame na to, ako sa dať po pôrode do formy, aké fyzické aktivity sú vhodné po prirodzenom, ale aj cisárskom reze. Veronika poradí, ako nám v tomto všetkom pomôže správna strava a to aj v prípade, že dlhodobo dojčíme

Prečo je dôležité čítať deťom rozprávky

Rozprávka na dobrú noc je dôležitým rituálom v mnohých rodinách. Čaro príbehu rozvíja nielen detskú fantáziu a slovnú zásobu, ale prehlbuje sa aj vzájomný vzťah s rodičom.

O ženskosti, láske, kráse aj závisti s Mirkou Luberdovou

„Keď mám seba na prvom mieste, som lepšia ku všetkým ostatným,“ prezrádza o sebe Mirka Luberdová v našom podcaste BEZ MAKEUP-u.

S Ľubicou Kaiserovou o predčasniatkach: Na Slovensku sa predčasne narodí každé 11. dieťa

Hostkou nášho podcastu je Ľubica Kaiserová, predsedníčka OZ Malíček. Láskavá a usmievavá žena, mama, staničná sestra, ktorá sa stará o predčasne narodené deti.

Ako môžeme výživou ovplyvniť imunitu dieťaťa?

Imunita dieťaťa sa nezačína jeho narodením, ale už jeho počatím. Dojčíte svoje dieťa, alebo používate mliečnu formulu? Rozhovor s Barbarou Svieženou prináša zaujímavé informácie pre oba „tábory“ mamičiek.

Raper Kali: Ak človeka nezmení dieťa, už ho nezmení nič

Kali, vlastným menom Koloman Magyary, je známy slovenský raper, skladateľ a hudobník. Pred dvomi rokmi sa im s manželkou Alicou narodila dcéra Nelka.

Mária Podhradská: Keď si chcem oddýchnuť od detí, musím na chvíľu ujsť z domu

Nahliadnite s nami do sveta ženy, matky, speváčky a herečky Márie Podhradskej.

Mária Šárossyová: Absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020

„50 týždňov v roku zháňam peniaze na to, aby som dieťatku vedela zaplatiť dva týždne liečenia.“ Hostkou podcastu je absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020 pani Mária Šárossyová.

Jaro Bekr: Muž by mal vedieť variť a tancovať

„Bol som vychovaný k tomu, že ženské a mužské práce sa nedelia. To neexistuje. V domácnosti žijeme všetci,“ hovorí presvedčivo Jaro, ktorého sme si pozvali do podcastu BEZ MAKE-UPU.

Čo robiť, keď sa vám nedarí otehotnieť prirodzenou cestou?

Téma umelého oplodnenia – darcovia spermií, spermobanky, preplácanie, finančné náklady, možnosti, mýty a pravdy.

Očkovanie - ÁNO alebo NIE?

Hostkou podcastu je pani MUDr. Elena Prokopová, hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast.

Pravdy a mýty o popôrodnej psychóze

Ľudový výrok "spustilo sa jej mlieko a udrelo jej to do hlavy" je nutné vyvrátiť.

Moje deti, tvoje deti, naše deti. Je čas zadefinovať si pozíciu macochy!

V rozhovore so Zorou Inkou Grohoľovou sa venujeme veľmi aktuálnej téme v našej spoločnosti, o ktorej sa hovorí stále málo i napriek tomu, že sa, podľa štatistík, dotýka skoro každej tretej rodiny.

Psychoterapeutka Helga Palušová: Veľkým problémom dnešných detí je zúrivosť

Žijeme v dobe kultu dieťaťa. Prečo sa bojíme byť normálnymi rodičmi? Sú dnešné deti INÉ, náročnejšie?

Spoveď mamy chlapca, ktorý sa narodil ako dievča

„Na prahu puberty upadalo moje dieťa do smútku, ktorému som nerozumela. Necítilo sa dobre.

Podcastov: 23