Podcasty MAMA a ja

Urobte si pohodlie a počúvajte rozhovory pre všetkých. Otvorené rozhovory o rodičoch a deťoch. O radostiach i starostiach. O láske i sklamaniach. O nás, mamách a našich mužoch. Ale najmä o skutočnom živote.

Odkrývame silné témy a príbehy plné emócií. Spolu s vami a odborníkmi z rôznych oblastí. Nič neprikrášľujeme, ponúkame skutočnú tvár života.

Milí poslucháči, chceme byť k vám čo najbližšie a vytvoriť si priestor pre dôverný rozhovor. Zaujímajú nás vaše reakcie, názory aj námety. Môžete ich poslať mailom na adresu redakcia@mamaaja.sk.

Počúvajte podcast MAMA a ja:

Terapia umením ako nástroj zazdrojovania sa počas materskej

Umelkyňa Eva Tiková sa rozpráva so psychologičkou Veronikou Ragan o umeleckej arteterapii.

Neprehral si, len si prišiel posledný. O športe pre deti od štyroch rokov.

Ako vníma deti a ich pohybové nadanie tréner všeobecnej pohybovej prípravy malých detí František Nagy ml.

Prečo sú rodičia stabilnejší zamestnanci ako absolventi?

Rodičia, maminy či tatinovia po rodičovskej, zvažujete návrat do práce a máte obavy? Sú oprávnené, dnešný rýchly svet a vývoj v ňom budí dojem, že ak vypadneme na tri či viac rokov z tempa, nebudeme sa vedieť zaradiť.

Katka Hutyrová o udržateľnosti

Katka Hutyrová, zakladateľka prvého voňavého second-handu, sa porozprávala s Dianou o udržateľnosti naprieč všetkými aspektami nášho života. Neviete čo s oblečením, ktoré už nepotrebujete?

Ako nevychovať agresora a obeť šikany?

Kto je obeť? Kto je agresor? Aký je medzi nimi vzťah? Akú rolu v šikane detí zohráva rodič? Vysvetľuje JUDr. Ivett Pavlis z projektu Rodič ľavou zadnou v otvorenom rozhovore s Dianou.

Život pred a po autizme z pohľadu mamy dieťaťa s autizmom

Podcast S EVOU PETRIČKOVOU, mamou dvoch dcér, zakladateľkou blogu SPOLU_AUT a šíriteľkou osvety o autizme.

Otvorený rozhovor o aktuálnych trendoch v gynekológii a pôrodníctve.

Hosťom je Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

Vieme operovať srdce už u 600 gramového bábätka

Doc. MUDr. Ľubica Kováčiková, PhD, primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Detského kardiocentra a predsedníčka Správnej rady Nadácie Detského kardiocentra.

Pediatrička MUDr. Katarína Legrand o svojej ceste od medicíny, materstva až ku vzdelávaniu rodičov

Pediatrička MUDr. Katarína Legrand, autorka knihy PEDIATRIA pre zvedavých rodičov, o svojej ceste od medicíny, materstva až ku vzdelávaniu rodičov v rozhovore s Dianou

Juraj Hipš o školstve s Dianou

Diana vyspovedala Juraja Hipša, pedagóga a aktivistu v oblasti vzdelávania a metodiky výučby. Zaujíma vás čo sa deje v našom školstve? Kam smerujeme a kto nás inšpiruje?

Inšpiratívna mama a podnikateľka Hana Stanczová s Dianou

Prvým hosťom zo série inšpiratívne mamy je Hana Stanczová. Žena, ktorá je neustále v pohybe. Momentálne svoje pracovné nasadenie nasmerovala na jedlo a uľahčenie života ostatným zaneprázdneným ľuďom.

Branislav Gröhling a jeho inšpiratívny príbeh s Dianou

Kto je skutočne Branislav Gröhling? V súčasnosti ho poznáme ako politika, z minulosti ako majiteľa úspešnej siete salónov krásy. Aký je však jeho životný príbeh, kto ho inšpiroval a aké ma ciele?

Maroš Krivosudský o výžive s Dianou

Rozhovor s výživovým poradcom a spoluzakladateľom viacerých slovenských značiek ako wHealth, či FUTU, do ktorých vkladá svoje skúsenosti a znalosti z oblasti zdravého životného štýlu, udržateľnosti a zdravej budúcnosti - Marošom Krivosudským.

Vaša advokátka o rodinnom práve s Dianou

„Vždy hovorím rodičom, že je lepšie sa dohodnúť, ako sa postaviť pred súd,“ konštatuje advokátka Katarína Filipovičová. „Ak za mnou príde klient, ktorý trvá na takých podmienkach a spôsobe rozvodu, ktoré by dieťaťu ublížili, zastupovanie nevezmem."

Tak trocha inak s Erikou Mokrý

Erika Mokrý je Slovenka, ktorá žije už niekoľko rokov vo Francúzsku. Mnohí ju poznajú ako aktívnu blogerku a tiež autorku a zakladateľku OZ Tak trocha inak, prostredníctvom ktorého sa venuje pomoci onkologickým pacientkam.

Podcastov: 40