Muži, aj vy sa pripravte na tehotenstvo

Redakcia | 12. Apr 2024
Muži, aj vy sa pripravte na tehotenstvo

Podcast s MUDr. Veronikou Babic o príprave na tehotenstvo a zdravý priebeh tehotenstva

Vypočujte si podcast MAMA a ja

Počúvajte podcast MAMA a ja:

Príprava na tehotenstvo

„Príprave na tehotenstvo akosi nikto nevenuje pozornosť, ale je veľmi dôležitá a to zo strany oboch partnerov. Zdravie oboch budúcich rodičov je dôležité, no celá pozornosť sa sústreďuje väčšinou len na ženu. Vieme, že spermie dozrievajú tri mesiace a nie je na škodu, ak si aj tento fakt partner uvedomí a urobí opatrenia,“ zdôrazňuje lekárka Veronika Babic, funkčná lekárka a zakladateľka Inštitútu zdravia.

V podcaste s lekárkou Veronikou Babic sa dozviete:

  • Ako by mala vyzerať príprava na tehotenstvo a kedy by mala začať? Má sa na tehotenstvo pripravovať aj partner alebo je to iba zodpovednosť ženy?
  • Ako by mala vyzerať strava počas tehotenstva? Aké doplnky výživy je vhodné užívať počas tehotenstva?
  • Je vhodné počas tehotenstva cvičiť a v akej miere? Je možné predísť genetickým ochoreniam alebo vývojovým poruchám?
  • Aká je vhodná liečba neplodnosti? + treba hneď navštíviť reprodukčnú kliniku? Klesá plodnosť po 30. - 40. roku života a je naozaj pri tehotenstve v tomto veku vyššie riziko Downovho syndrómu a ďalších ochorení?
  • Ako vedia partneri zvýšiť svoju plodnosť, šancu na otehotnenie a zdravý priebeh tehotenstva? Čomu sa počas tehotenstva vyhnúť a čo naopak robiť?
Milý rodič, staň sa členom Klubu MAMA a ja buď tak súčasťou komunity, ktorá má prednostný prístup k najnovším informáciám a produktom, ktoré ti uľahčia rodičovstvo. Sleduj tento rozhovor aj ako video v Klube MAMA a ja.