Podcasty MAMA a ja

Urobte si pohodlie a počúvajte rozhovory pre všetkých. Otvorené rozhovory o rodičoch a deťoch. O radostiach i starostiach. O láske i sklamaniach. O nás, mamách a našich mužoch. Ale najmä o skutočnom živote.

Odkrývame silné témy a príbehy plné emócií. Spolu s vami a odborníkmi z rôznych oblastí. Nič neprikrášľujeme, ponúkame skutočnú tvár života.

Milí poslucháči, chceme byť k vám čo najbližšie a vytvoriť si priestor pre dôverný rozhovor. Zaujímajú nás vaše reakcie, názory aj námety. Môžete ich poslať mailom na adresu redakcia@mamaaja.sk.

Počúvajte podcast MAMA a ja:

Tak trocha inak s Erikou Mokrý

Erika Mokrý je Slovenka, ktorá žije už niekoľko rokov vo Francúzsku. Mnohí ju poznajú ako aktívnu blogerku a tiež autorku a zakladateľku OZ Tak trocha inak, prostredníctvom ktorého sa venuje pomoci onkologickým pacientkam.

O lepšom spánku bábätiek so spánkovou poradkyňou Zuzanou Guzmickou

Téma, ktorá sa týka mnohých mám. Mnohých z nás. Prebdené noci, náročné dni, unavené dieťatko. Ako z toho von? Je vôbec dôvod, prečo spia niektoré bábätká tak nepokojne a iné nie? Čo môžeme urobiť, aby sme dopriali viac spánku nielen deťom, ale aj celej rodine? Poradí spánková poradkyňa a koučka pre deti Zuzana Guzmická.

Diana Hágerová: Príručiek sa nedržím, snažím sa v deťoch vidieť radosť

Do štúdia sme si pozvali moderátorku, blogerku, ambasádorku kategórie MAMA INFLUENCERKA v našom projekte MAMA ROKA a hlavne dvojnásobnú mamičku Dianu Hágerovú.

Veronika Hanáková: Ako sa po pôrode opäť dostať do formy

Témou nás previedla biochemička a špecialistka na výživu, Veronika Hanáková. V rozhovore sa zameriame na to, ako sa dať po pôrode do formy, aké fyzické aktivity sú vhodné po prirodzenom, ale aj cisárskom reze. Veronika poradí, ako nám v tomto všetkom pomôže správna strava a to aj v prípade, že dlhodobo dojčíme

S Ľubicou Kaiserovou o predčasniatkach: Na Slovensku sa predčasne narodí každé 11. dieťa

Hostkou nášho podcastu je Ľubica Kaiserová, predsedníčka OZ Malíček. Láskavá a usmievavá žena, mama, staničná sestra, ktorá sa stará o predčasne narodené deti.

Prečo je dôležité čítať deťom rozprávky

Rozprávka na dobrú noc je dôležitým rituálom v mnohých rodinách. Čaro príbehu rozvíja nielen detskú fantáziu a slovnú zásobu, ale prehlbuje sa aj vzájomný vzťah s rodičom.

O ženskosti, láske, kráse aj závisti s Mirkou Luberdovou

„Keď mám seba na prvom mieste, som lepšia ku všetkým ostatným,“ prezrádza o sebe Mirka Luberdová v našom podcaste BEZ MAKEUP-u.

Ako môžeme výživou ovplyvniť imunitu dieťaťa?

Imunita dieťaťa sa nezačína jeho narodením, ale už jeho počatím. Dojčíte svoje dieťa, alebo používate mliečnu formulu? Rozhovor s Barbarou Svieženou prináša zaujímavé informácie pre oba „tábory“ mamičiek.

Raper Kali: Ak človeka nezmení dieťa, už ho nezmení nič

Kali, vlastným menom Koloman Magyary, je známy slovenský raper, skladateľ a hudobník. Pred dvomi rokmi sa im s manželkou Alicou narodila dcéra Nelka.

Mária Podhradská: Keď si chcem oddýchnuť od detí, musím na chvíľu ujsť z domu

Nahliadnite s nami do sveta ženy, matky, speváčky a herečky Márie Podhradskej.

Mária Šárossyová: Absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020

„50 týždňov v roku zháňam peniaze na to, aby som dieťatku vedela zaplatiť dva týždne liečenia.“ Hostkou podcastu je absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020 pani Mária Šárossyová.

Jaro Bekr: Muž by mal vedieť variť a tancovať

„Bol som vychovaný k tomu, že ženské a mužské práce sa nedelia. To neexistuje. V domácnosti žijeme všetci,“ hovorí presvedčivo Jaro, ktorého sme si pozvali do podcastu BEZ MAKE-UPU.

Čo robiť, keď sa vám nedarí otehotnieť prirodzenou cestou?

Téma umelého oplodnenia – darcovia spermií, spermobanky, preplácanie, finančné náklady, možnosti, mýty a pravdy.

Očkovanie - ÁNO alebo NIE?

Hostkou podcastu je pani MUDr. Elena Prokopová, hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast.

Pravdy a mýty o popôrodnej psychóze

Ľudový výrok "spustilo sa jej mlieko a udrelo jej to do hlavy" je nutné vyvrátiť.

Podcastov: 56