Podcasty MAMA a ja

Urobte si pohodlie a počúvajte rozhovory pre všetkých. Otvorené rozhovory o rodičoch a deťoch. O radostiach i starostiach. O láske i sklamaniach. O nás, mamách a našich mužoch. Ale najmä o skutočnom živote.

Odkrývame silné témy a príbehy plné emócií. Spolu s vami a odborníkmi z rôznych oblastí. Nič neprikrášľujeme, ponúkame skutočnú tvár života.

Milí poslucháči, chceme byť k vám čo najbližšie a vytvoriť si priestor pre dôverný rozhovor. Zaujímajú nás vaše reakcie, názory aj námety. Môžete ich poslať mailom na adresu redakcia@mamaaja.sk.

Počúvajte podcast MAMA a ja:

Vieme operovať srdce už u 600 gramového bábätka

Doc. MUDr. Ľubica Kováčiková, PhD, primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Detského kardiocentra a predsedníčka Správnej rady Nadácie Detského kardiocentra.

Pediatrička MUDr. Katarína Legrand o svojej ceste od medicíny, materstva až ku vzdelávaniu rodičov

Pediatrička MUDr. Katarína Legrand, autorka knihy PEDIATRIA pre zvedavých rodičov, o svojej ceste od medicíny, materstva až ku vzdelávaniu rodičov v rozhovore s Dianou

Juraj Hipš o školstve s Dianou

Diana vyspovedala Juraja Hipša, pedagóga a aktivistu v oblasti vzdelávania a metodiky výučby. Zaujíma vás čo sa deje v našom školstve? Kam smerujeme a kto nás inšpiruje?

Inšpiratívna mama a podnikateľka Hana Stanczová s Dianou

Prvým hosťom zo série inšpiratívne mamy je Hana Stanczová. Žena, ktorá je neustále v pohybe. Momentálne svoje pracovné nasadenie nasmerovala na jedlo a uľahčenie života ostatným zaneprázdneným ľuďom.

Branislav Gröhling a jeho inšpiratívny príbeh s Dianou

Kto je skutočne Branislav Gröhling? V súčasnosti ho poznáme ako politika, z minulosti ako majiteľa úspešnej siete salónov krásy. Aký je však jeho životný príbeh, kto ho inšpiroval a aké ma ciele?

Maroš Krivosudský o výžive s Dianou

Rozhovor s výživovým poradcom a spoluzakladateľom viacerých slovenských značiek ako wHealth, či FUTU, do ktorých vkladá svoje skúsenosti a znalosti z oblasti zdravého životného štýlu, udržateľnosti a zdravej budúcnosti - Marošom Krivosudským.

Vaša advokátka o rodinnom práve s Dianou

„Vždy hovorím rodičom, že je lepšie sa dohodnúť, ako sa postaviť pred súd,“ konštatuje advokátka Katarína Filipovičová. „Ak za mnou príde klient, ktorý trvá na takých podmienkach a spôsobe rozvodu, ktoré by dieťaťu ublížili, zastupovanie nevezmem."

Tak trocha inak s Erikou Mokrý

Erika Mokrý je Slovenka, ktorá žije už niekoľko rokov vo Francúzsku. Mnohí ju poznajú ako aktívnu blogerku a tiež autorku a zakladateľku OZ Tak trocha inak, prostredníctvom ktorého sa venuje pomoci onkologickým pacientkam.

O lepšom spánku bábätiek so spánkovou poradkyňou Zuzanou Guzmickou

Téma, ktorá sa týka mnohých mám. Mnohých z nás. Prebdené noci, náročné dni, unavené dieťatko. Ako z toho von? Je vôbec dôvod, prečo spia niektoré bábätká tak nepokojne a iné nie? Čo môžeme urobiť, aby sme dopriali viac spánku nielen deťom, ale aj celej rodine? Poradí spánková poradkyňa a koučka pre deti Zuzana Guzmická.

Diana Hágerová: Príručiek sa nedržím, snažím sa v deťoch vidieť radosť

Do štúdia sme si pozvali moderátorku, blogerku, ambasádorku kategórie MAMA INFLUENCERKA v našom projekte MAMA ROKA a hlavne dvojnásobnú mamičku Dianu Hágerovú.

Veronika Hanáková: Ako sa po pôrode opäť dostať do formy

Témou nás previedla biochemička a špecialistka na výživu, Veronika Hanáková. V rozhovore sa zameriame na to, ako sa dať po pôrode do formy, aké fyzické aktivity sú vhodné po prirodzenom, ale aj cisárskom reze. Veronika poradí, ako nám v tomto všetkom pomôže správna strava a to aj v prípade, že dlhodobo dojčíme

S Ľubicou Kaiserovou o predčasniatkach: Na Slovensku sa predčasne narodí každé 11. dieťa

Hostkou nášho podcastu je Ľubica Kaiserová, predsedníčka OZ Malíček. Láskavá a usmievavá žena, mama, staničná sestra, ktorá sa stará o predčasne narodené deti.

Prečo je dôležité čítať deťom rozprávky

Rozprávka na dobrú noc je dôležitým rituálom v mnohých rodinách. Čaro príbehu rozvíja nielen detskú fantáziu a slovnú zásobu, ale prehlbuje sa aj vzájomný vzťah s rodičom.

O ženskosti, láske, kráse aj závisti s Mirkou Luberdovou

„Keď mám seba na prvom mieste, som lepšia ku všetkým ostatným,“ prezrádza o sebe Mirka Luberdová v našom podcaste BEZ MAKEUP-u.

Ako môžeme výživou ovplyvniť imunitu dieťaťa?

Imunita dieťaťa sa nezačína jeho narodením, ale už jeho počatím. Dojčíte svoje dieťa, alebo používate mliečnu formulu? Rozhovor s Barbarou Svieženou prináša zaujímavé informácie pre oba „tábory“ mamičiek.

Podcastov: 48