Choré dieťa

Laryngitída: Zápal hrtana

Laryngitída: Zápal hrtana

Laryngitída je akútne ochorenie dýchacích ciest. Najčastejšie potrápi deti od dvoch do piatich rokov. Zhoršené dýchanie až dusenie spôsobuje často paniku a nesprávne konanie rodičov. Laryngitída je… Čítať viac..

Predčasná puberta - o čo ide?

Predčasná puberta - o čo ide?

Predčasná puberta je definovaná rozvojom niektorých znakov puberty pred 8. rokom života u dievčat a pred 9. rokom života u chlapcov. Prejavuje sa zrýchleným rastom a celkovým vývojom. Čítať viac..

pomočovanie u detí

Pomočovanie

Pomočovanie u deti patrí medzi najčastejšie detské problémy, hneď po alergii. Rodičia a deti ho vnímajú predovšetkým ako sociálny problém, pretože dieťa má isté obmedzenia. Je problematické a pre… Čítať viac..

choré dieťa, hnačka, rotavírus, baktérie, vírusy, bolesti

Rotavírusová hnačka

Rotavírusová hnačka je závažné ochorenie tráviaceho systému spojené s prudkým nástupom nevoľnosti, vysokými horúčkami, hnačkou, s rizikom rýchlej straty tekutín a dehydratácie, hlavne u malých detí.… Čítať viac..

Zápal očných spojiviek

Zápal očných spojiviek

Očná spojivka je priezračná membrána pokrývajúca sklovec a časť oka smerujúce od sklovca ku viečkam. Zápal tejto membrány voláme zápal spojiviek alebo konjunktivitída. Ochorenie je spôsobené vírusom… Čítať viac..

Chybné držanie tela

Chybné držanie tela

Nesprávna životospráva, viac sedenia namiesto pohybu, obezita a nesprávne sedenie majú za následok okrem iných zmien u dieťaťa aj zmeny vo vývoji pohybového systému, ktoré sa prejavuje ako chybné… Čítať viac..

Čo je to zdravý novorodenec

Čo je to zdravý novorodenec

Po prvom vyšetrení novorodenca bezprostredne po narodení môže lekár vysloviť s veľkou pravdepodobnosťou, že sa jedna o zdravého novorodenca, alebo o novorodenca, ktorý môže byť ohrozený a potrebuje… Čítať viac..

Článkov: 296