Choré dieťa

alergia u detí

Alergia

Alergia - vždy aktuálny problém medicíny a populácie. Predpokladá sa, že až 30% populácie trpí rôznou formou alergie a jej výskyt pravdepodobne porastie. Alergia je prehnaná reakcia imunitného… Čítať viac..

Nie každá vrodená chyba je nezlučiteľná so životom, mnoho z nich sa dá liečiť. Je zaujímavé, že väčšina deti s vrodenou vývojovou odchýlkou sa rodí zdravým rodičom.

Vrodené chyby detí

Vrodená vývojová chyba je odchýlka, ktorá vzniká počas vnútromaternicového vývoja plodu, buď na podklade dedičnom, alebo aj bez dedičného zaťaženia. Nie každá vrodená chyba je nezlučiteľná so životom… Čítať viac..

svalovy hypertonus, deti, neurologicke ochorenie

Svalový hypertonus u deti

Zvýšený svalový tonus svalstva nemusí vždy znamenať ochorenie. V novorodeneckom veku ale aj vo včasnom dojčenskom veku sa s ním stretávame v ambulanciách často. Jemná odchýlka od normy môže byť len v… Čítať viac..

detské ochorenie slintačka

Slintačka-Stomatitis

Slintačka, odborne stomatitída, je vírusové ochorenie dutiny ústnej prevážne malých detí. Je nepríjemné hlavne pre bolestivosť, odmietanie stravy a pri zvýšených teplotách nesie so sebou riziko… Čítať viac..

lymská borelióza u detí

Lymská borelióza

Lymská borelióza je ochorenie ľudí a zvierat, prenášané najčastejšie kliešťami, postihujúce kožu, srdce, kĺby, nervový systém. Je to ochorenie, ktoré, ak sa nelieči, môže mať chronický priebeh s… Čítať viac..

Článkov: 297