Choré dieťa

Zápal stredného ucha

Zápal stredného ucha

Zápal stredného ucha je ohoreni prevážne malých detí. Najčastejší je u detí v prvých dvoch rokoch života. S pribúdajúcim vekom sa vyskytuje menej často. Udáva sa, že na každého človeka pripadá 1 – 2… Čítať viac..

Homeopatiká a zápal hrdla

Homeopatiká a zápal hrdla

Homeoapatia je spôsob liečby, ktorý je všeobecne obľúbený, aj keď účinnosť tejto liečby nie je vedecky dokázan. Liečba založená na použití minimálnych (až nulových) koncentrácií liečiv, ktoré … Čítať viac..

Herpes

Herpes

Herpes alebo opar je všeobecne známe ochorenie, ktoré až 90% ľudí prekonalo aspoň jedenkrát v živote. Po prekonanej infekcii vírus zostáva v tele, usadí sa v špeciálnych nervových bunkách a títo… Čítať viac..

Zápal hrdla

Zápal hrdla

Zápal hrdla je vlastne zápal sliznice zadnej časti hltana. Prejavuje sa škriabaním v hrdle, bolesťou hrdla a bolesťou pri prehĺtaní. Je častým ochorením hlavne u detí. Pri zápale hrdla je zapálená… Čítať viac..

Prerezávanie zubov

Prerezávanie zubov

O prerezávaní mliečnych zubov existuje množstvo mýtov, zvlášť o sprievodných znakoch prerezávania. Prvý zub je často pre rodičov istým medznikom vo vývoji Čítať viac..

Krčné uzliny

Krčné uzliny

Na krku je množstvo lymfatických uzlín , u dospelého človeka sa odhaduje až na 300 až 800.Zväčšené krčné uzliny v detskom veku jsú častým nálezom u detí. Čítať viac..

Vysoký krvný tlak u detí

Vysoký krvný tlak u detí

Srdcovocievna ochorenia patria medzi najčastejšie príčiny úmrtí v dospelom veku. Včasný záchyt zmien krvného tlaku v detskom veku môže pomôcť vyhľadať rizikových jedincov. Všeobecne štatistiky… Čítať viac..

Zápal priedušnice

Zápal priedušnice

Trachea, priedušnica alebo dýchová trubica je časťou dýchacích ciest. Zápal dýchacích ciest môže postihnúť všetky jeho častí. Zápal každej časti má typický priebeh a typické príznaky. Zápal dýchacej… Čítať viac..

Homeopatiká a dýchacie cesty

Homeopatiká a dýchacie cesty

Homeopatia je spôsob liečby, ktorý je všeobecne obľúbený, aj keď účinnosť tejto liečby nie je vedecky dokázaná, Systém liečby homeopatikmi je založený na použití minimálnych (až nulových)… Čítať viac..

Rastlinné lieky a dýchacie cesty

Rastlinné lieky a dýchacie cesty

Rastlinné lieky pri vírusových zápaloch dýchacích ciest sa tešia veľkej obľube. Pri správnom používaní a dodržiavaní dávkovania sú rastlinné lieky bezpečné, v odporúčanom dávkovaní nemajú nežiaduce… Čítať viac..

Príčny srdcových chýb

Príčny srdcových chýb

Vrodené chyby srdca (voredné chyby srdca) sú odchýlky v štrukture srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa s nimi narodí. Srdcové chyby sa vyskytujú asi v 0,8-1%… Čítať viac..

Článkov: 297