Choroby detí

Liečba kašľa

Liečba kašľa

Kašeľ je jedným z najčastejších dôvodov, pre ktorý rodič vyhľadá pediatra. Kašeľ je v podstate obranný reflex organizmu, cieľom ktorého je odstrániť… Čítať viac..

Parazity u detí

Parazity u detí

Parazitárne ochorenia v detskom veku nie sú nezvyčajným stavom. Deti prichádzajú do styku s parazitmi na pieskoviskách, pri hre a kontakte s domácimi… Čítať viac..

Chrípka

Chrípka

Infekcie dýchacích ciest sú najčastejším ochorením u ľudí, najviac sú postihnuté deti. Väčšinou sa jedná o bežné vírusové ochorenia, ktoré sa ľudovo… Čítať viac..

Kašeľ

Kašeľ

Kašeľ (lat. tussis) je obranný reflex organizmu, ktorý je vyvolaný dráždením nervových zakončení blúdivého nervu, nachádzajúcich sa v dýchacích… Čítať viac..

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy

40 % detí vo veku 7 rokov a až 70 % vo veku do 15 rokov sa sťažuje na bolesti hlavy. Vo väčšine prípadov sa jedna o prechodnú záležitosť spôsobenú… Čítať viac..

Podpora imunity

Podpora imunity

Infekčné ochorenia, zápaly dýchacích ciest, bežné prechladnutia su diagnózy, s ktorými sa v detskom veku stretávame najčastejšie. Sú deti, ktoré… Čítať viac..

Vracanie

Vracanie

Vracanie nie je choroba, je to príznak ochorenia. Najčastejšie je vracanie príznakom vírusovej infekcie tráviaceho traktu alebo diétnej chyby. Čítať viac..

Nechutenstvo

Nechutenstvo

Iba u 10% detí má nechutenstvo chorobný podklad. Je dôležité si uvedomiť, ak dieťa normálne rastie, je spokojné, živé, nie je unavené, nemá iné… Čítať viac..

Bežné nachladnutie

Bežné nachladnutie

Bežné nachladnutie prejavujúce sa smrkaním, kýchaním, bolesťami hrdla, pokašliavaním je problém, s ktorým sa každé dieťa stretné niekoľkokrát za rok.… Čítať viac..

Horúčka

Horúčka

Horúčka u detí je stav, s ktorým sa urcite stretne každý rodič niekoľkokrát. Každý posun telesnej teploty smerom nahor je varovným signálom, že sa… Čítať viac..

Článkov: 14