Choroby detí

mononukleoza choroba teplota uzliny

Mononukleóza

Infekčná mononukleóza je vírusové ochorenie pranášajúce sa úzkym kontaktom, prejavujúce sa buď ako banálne vírusové ochorenie, alebo aj ako … Čítať viac..

Pneumokok alebo Streptococcus pneumonie je baktéria, ktorú bežne nachádzame na slizniciach horných dýchacích ciest, asi u 20-40% detí a 5-10% dospelých.

Pneumokokové infekcie

Pneumokok alebo Streptococcus pneumonie je baktéria, ktorú bežne nachádzame na slizniciach horných dýchacích ciest, asi u 20-40% detí a 5-10%… Čítať viac..

Chlamýdiové infekcie

Chlamýdiové infekcie

Chlamýdiové infekcie patria k atypickým infekciám, vyvolávajú ich atypické mikróby. Okrem chlamýdií k takýmto mikróbom patria aj mykoplazmy,… Čítať viac..

prasacia chrípka u detí

Prasacia chrípka

Prasacia chrípka je vysoko nákazlivé ochorenie dýchacích ciest u prasiat, spôsobené vírusom chrípky typu A. Tzv.prasacia chrípka u ľudí, šíriaca sa z… Čítať viac..

šarlach infekčné ochorenie

Šarlach (Scarlatina)

Šarlach je infekčné ochorenie charakterizované horúčkou, angínou a kožným prejavom, typickou vyrážkou. V minulosti mal šarlach ťažký priebeh a… Čítať viac..

piata choroba deti

Piata choroba

Medzi vírusové ochorenia, ktoré okrem klasických príznakov majú aj kožné zmeny, patrí piata choroba, odborne - erythema infectiosum. Prebieha ako… Čítať viac..

dieťa šiesta choroba, horúčka, komplikácie

Šiesta choroba

Šiesta choroba, odborne roseola alebo exnatéma subitum, je vírusom spôsobené ochorenie, prejavujúce sa vysokou teplotou a kožnými zmenami.… Čítať viac..

kliešťa treba ihneď vybrať

Kliešťová encefalitída

Kliešťová encefalitída je iba jedným z ochorení, ktoré prenášajú kliešte. Kliešte sú na celom svete významnými prenášačmi rôznych ochorení. Vzhľadom… Čítať viac..

detské ochorenie slintačka

Slintačka-Stomatitis

Slintačka, odborne stomatitída, je vírusové ochorenie dutiny ústnej prevážne malých detí. Je nepríjemné hlavne pre bolestivosť, odmietanie stravy a… Čítať viac..

lymská borelióza u detí

Lymská borelióza

Lymská borelióza je ochorenie ľudí a zvierat, prenášané najčastejšie kliešťami, postihujúce kožu, srdce, kĺby, nervový systém. Je to ochorenie, ktoré… Čítať viac..

Článkov: 13