Choroby detí

dieta svalovy hypotonus

Svalový hypotonus u detí

Za správny svalový tonus sú zodpovedné niektoré časti mozgu, miechy ale aj svalová hmota. Zmena svalového tonusu môže poukazovať na ochorenie mozgu, ľahšia zmena u malých dojčiat môže byť len… Čítať viac..

Vojtova metóda - rehabilitácia

Vojtova metóda - rehabilitácia

Vojtova metóda rehabilitácie patrí k najznámejším a najúčinnejším metódam rehabilitácie pri rôznych poruchách svalového napätia a nervovo svalovej koordinácie. Pri nej nie je dôležitý pôvod príčiny,… Čítať viac..

Detská mozgová obrna

Detská mozgová obrna

Detská mozgová obrna DMO- predstavuje následok poškodenia nezrelého mozgu plodu počas tehotenstva alebo krátko po narodení. Charakteristické pre DMO je porucha hybnosti v dôsledku narušeného… Čítať viac..

dieta migrena

Migréna u deti

Migréna v detskom veku je diagnóza, ktorá môže výrazne ovplyvniť kvalitu života dieťaťa. Môže vplývať na jeho psychickú pohodu, na správanie a školský prospech, na jeho sociálne kontakty. Dieťa do 4… Čítať viac..

svalovy hypertonus, deti, neurologicke ochorenie

Svalový hypertonus u deti

Zvýšený svalový tonus svalstva nemusí vždy znamenať ochorenie. V novorodeneckom veku ale aj vo včasnom dojčenskom veku sa s ním stretávame v ambulanciách často. Jemná odchýlka od normy môže byť len v… Čítať viac..

Článkov: 7