Choroby detí

Zápal priedušnice

Zápal priedušnice

Trachea, priedušnica alebo dýchová trubica je časťou dýchacích ciest. Zápal dýchacích ciest môže postihnúť všetky jeho častí. Zápal každej časti má… Čítať viac..

Príčny srdcových chýb

Príčny srdcových chýb

Vrodené chyby srdca (voredné chyby srdca) sú odchýlky v štrukture srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa s nimi narodí. … Čítať viac..

Vrodené chyby srdca

Vrodené chyby srdca

Vrodené chyby srdca (voredné srdcové chyby) sú deformity alebo odchýlky v štruktúre srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa… Čítať viac..

Cholesterol u detí

Cholesterol u detí

Cholesterol je tuk, ktorý sa nachádza v každom organizme. Je potrebný k životu, pretože je základom každej bunky v tele. Avšak jeho vysoká hladina… Čítať viac..

Astma

Astma

Astma je chronické ochorenie pľúc s typickými príznakmi, vyvolané alergénmi alebo nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Liečba je dlhodobá, pri… Čítať viac..

Zápal pľúc

Zápal pľúc

Zápal pľúc je závažné ochorenie hlavne u malých detí. Na začiatku je takmer vždy vírusové ochorenie, ktoré sa komplikuje. Príznaky, priebeh a… Čítať viac..

Šelest na srdci

Šelest na srdci

Šelest na srdci (srdcový šelest) v detskom veku je veľmi častý jav. Väčšinou neznamená závažné ochorenie. Štatistika udáva že až 75%, niektoré… Čítať viac..

Článkov: 13