Choroby detí

Laryngitída: Zápal hrtana

Laryngitída: Zápal hrtana

Laryngitída je akútne ochorenie dýchacích ciest. Najčastejšie potrápi deti od dvoch do piatich rokov. Zhoršené dýchanie až dusenie spôsobuje často paniku a nesprávne konanie rodičov. Laryngitída je… Čítať viac..

Liečivé rastliny a dýchacie cesty

Liečivé rastliny a dýchacie cesty

Liečivé rastliny pri vírusových zápaloch hrdla a vírusových zápaloch dýchacích ciest sa tešia veľkej obľube. Pri správnom používaní a dodržiavaní dávkovania sú rastlinné lieky bezpečné, v odporúčanom… Čítať viac..

Vysoký krvný tlak u detí

Vysoký krvný tlak u detí

Srdcovocievna ochorenia patria medzi najčastejšie príčiny úmrtí v dospelom veku. Včasný záchyt zmien krvného tlaku v detskom veku môže pomôcť vyhľadať rizikových jedincov. Všeobecne štatistiky… Čítať viac..

Zápal priedušnice

Zápal priedušnice

Trachea, priedušnica alebo dýchová trubica je časťou dýchacích ciest. Zápal dýchacích ciest môže postihnúť všetky jeho častí. Zápal každej časti má typický priebeh a typické príznaky. Zápal dýchacej… Čítať viac..

Homeopatiká a dýchacie cesty

Homeopatiká a dýchacie cesty

Homeopatia je spôsob liečby, ktorý je všeobecne obľúbený, aj keď účinnosť tejto liečby nie je vedecky dokázaná, Systém liečby homeopatikmi je založený na použití minimálnych (až nulových)… Čítať viac..

Rastlinné lieky a dýchacie cesty

Rastlinné lieky a dýchacie cesty

Rastlinné lieky pri vírusových zápaloch dýchacích ciest sa tešia veľkej obľube. Pri správnom používaní a dodržiavaní dávkovania sú rastlinné lieky bezpečné, v odporúčanom dávkovaní nemajú nežiaduce… Čítať viac..

Príčny srdcových chýb

Príčny srdcových chýb

Vrodené chyby srdca (voredné chyby srdca) sú odchýlky v štrukture srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa s nimi narodí. Srdcové chyby sa vyskytujú asi v 0,8-1%… Čítať viac..

Vrodené chyby srdca

Vrodené chyby srdca

Vrodené chyby srdca (voredné srdcové chyby) sú deformity alebo odchýlky v štruktúre srdca, ktoré vznikli počas vnútromaternicového vývoja a dieťa sa s nimi narodí. Čítať viac..

Cholesterol u detí

Cholesterol u detí

Cholesterol je tuk, ktorý sa nachádza v každom organizme. Je potrebný k životu, pretože je základom každej bunky v tele. Avšak jeho vysoká hladina naopak škodí. Čítať viac..

Astma

Astma

Astma je chronické ochorenie pľúc s typickými príznakmi, vyvolané alergénmi alebo nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Liečba je dlhodobá, pri doržiavaní režimu aj úspešná. Čítať viac..

Zápal pľúc

Zápal pľúc

Zápal pľúc je závažné ochorenie hlavne u malých detí. Na začiatku je takmer vždy vírusové ochorenie, ktoré sa komplikuje. Príznaky, priebeh a komplikácie závisia od vyvolávateľa, od veku a odolnosti… Čítať viac..

Článkov: 13