Choroby detí

Chrípka

Chrípka

Infekcie dýchacích ciest sú najčastejším ochorením u ľudí, najviac sú postihnuté deti. Väčšinou sa jedná o bežné vírusové ochorenia, ktoré sa ľudovo nazývajú chrípka. Za chrípku je však považovaná… Čítať viac..

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy

40 % detí vo veku 7 rokov a až 70 % vo veku do 15 rokov sa sťažuje na bolesti hlavy. Vo väčšine prípadov sa jedna o prechodnú záležitosť spôsobenú nezdravým spôsobom života, preťažením alebo stresom. Čítať viac..

Podpora imunity

Podpora imunity

Infekčné ochorenia, zápaly dýchacích ciest, bežné prechladnutia su diagnózy, s ktorými sa v detskom veku stretávame najčastejšie. Sú deti, ktoré prekonajú vírusové ochorenie jeden až dvakrát v roku a… Čítať viac..

Vracanie

Vracanie

Vracanie nie je choroba, je to príznak ochorenia. Najčastejšie je vracanie príznakom vírusovej infekcie tráviaceho traktu alebo diétnej chyby. Čítať viac..

Herpetické vírusy patria k najrozšírenejším vírusom vôbec. Postihujú viac ako 30% populácie.

Herpetické infekcie u detí

Herpetické vírusy patria k najrozšírenejším vírusom vôbec. Postihujú viac ako 30% populácie. Doteraz je známych 8 typov herpetických vírusov. Sú príčinou banálnych infekcií, ale u oslabených jedincov… Čítať viac..

Bežné nachladnutie

Bežné nachladnutie

Bežné nachladnutie prejavujúce sa smrkaním, kýchaním, bolesťami hrdla, pokašliavaním je problém, s ktorým sa každé dieťa stretné niekoľkokrát za rok. Väčšinou sa jedna o vírusové ochorenia horných… Čítať viac..

Pneumokok alebo Streptococcus pneumonie je baktéria, ktorú bežne nachádzame na slizniciach horných dýchacích ciest, asi u 20-40% detí a 5-10% dospelých.

Pneumokokové infekcie

Pneumokok alebo Streptococcus pneumonie je baktéria, ktorú bežne nachádzame na slizniciach horných dýchacích ciest, asi u 20-40% detí a 5-10% dospelých. V kolektívoch sa však vyskytuje u 40-60% detí.… Čítať viac..

Škúlenie (strabizmus)

Škúlenie (strabizmus)

Škúlenie (zabiehanie oka) alebo strabizmus je porucha koordinácie pohybov očí. Obe oči by mali byť v tom istom postavení, kdežto pri škúlení je ich pozícia rozdielna. Čítať viac..

Zápal stredného ucha

Zápal stredného ucha

Zápal stredného ucha je ohoreni prevážne malých detí. Najčastejší je u detí v prvých dvoch rokoch života. S pribúdajúcim vekom sa vyskytuje menej často. Udáva sa, že na každého človeka pripadá 1 – 2… Čítať viac..

Homeopatiká a zápal hrdla

Homeopatiká a zápal hrdla

Homeoapatia je spôsob liečby, ktorý je všeobecne obľúbený, aj keď účinnosť tejto liečby nie je vedecky dokázan. Liečba založená na použití minimálnych (až nulových) koncentrácií liečiv, ktoré … Čítať viac..

Herpes

Herpes

Herpes alebo opar je všeobecne známe ochorenie, ktoré až 90% ľudí prekonalo aspoň jedenkrát v živote. Po prekonanej infekcii vírus zostáva v tele, usadí sa v špeciálnych nervových bunkách a títo… Čítať viac..

Zápal hrdla

Zápal hrdla

Zápal hrdla je vlastne zápal sliznice zadnej časti hltana. Prejavuje sa škriabaním v hrdle, bolesťou hrdla a bolesťou pri prehĺtaní. Je častým ochorením hlavne u detí. Pri zápale hrdla je zapálená… Čítať viac..

Článkov: 110