Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand
314 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.   

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Syn zadržiava stolicu

  , Autor: Kity

  Dobrý deň, 6 ročný syn začal zadržiavať stolicu, vraj má strach ,niekto mu niečo v škôlke povedal, že sa mu na záchode prihodí.Raz sme to už prekonali a normálne išiel na wc, bol kľud ale znova sa to zopakovalo s tým, že máva veľmi špinavý zadoček ale keď ho posadíme na wc ,že mu nejde. Vraj včera keď sme neboli doma na wc bol, zrejme hovoril pravdu ale aj si niekedy vymýšľal. V škôlke má kamarátov ktorý často hovoria strašidelné príbehy,už sa to riešilo aj s učiteľkou. Prosím ak by už naozaj to bolo viac dní donútilo by ho to kakať? Aký prístup zvoliť aby mu to pomohlo , mávajú to deti v takomto veku? Cez deň je aktívny, živý, vyzerá v poriadku. Synčekovi sa venujeme, sme normálna rodina, akurát sú deti tri a niekedy zažívame veľa zhonu. Samozrejme sa to deťom snažíme kompenzovať.

 • Úchylka

  , Autor: Michal2607

  Zdravím je normálne že môj syn masturbuje keď som v sprche a divá sa na mňa cez kľúčovú dierku.Za odpoveď ďakujem

 • Pretrvávajúca teplota

  , Autor: lopuska

  Dobrý deň pani doktorka, veľmi by som bola vďačná za Váš názor. 13 ročný syn má tretí týždeň teplotu okolo 37,3 - 37,5. Ráno ho bolí hrdlo, kašle, nesmrká. Naša pani doktorka mu zobrala krv, výter z nosa aj hrdla a RTG dutín. Všetko je v poriadku a pani doktorka tvrdí, že má problém s dutinami, resp. alergiu (dala nám liek na alergiu Desloratadine, Biseptol a sprej do nosa Allergodil). Na alergologickom vyšetrení sme boli minulý rok a alergia sa žiadna nezistila. Lieky berie cca týždeň, žiadna zmena však nenastáva, syn sa stále necíti lepšie. Pani doktorka nás poslala na krčné, objednali nás však až o dva týždne, aj to so šťastím.... Mám o neho obavy, prosím, čo by ste nám poradili? Ďakujem!

 • Zapal zo spodu

  , Autor: Barbi01

  Dobry deň naša malá chodí do školky už rok ale už druhykrat prišla domou s tym že sa sťažuje že ju štipe zo spodu dr nam poradila urinal sirup a potriet červenu pišulu modrou indulonou lenže vtedy to zabrala a dnes malá pred spanim mi vravi ze zas ju štipe keď som pozrela tak uplne zo spodu bola červená skusila som ju zo spodu umyť harmalnčekom a dala som jej zas tu indulonu viete mi poradiť čo ine alebo kam s nou isť na vyšetrenie?

 • Imunita u syna

  , Autor: Sisa1111111

  14.r syn je už 3x chorý od jesene..bolesť hrdla slabosť a nadcha. ..co je dobre na imunitu aby tak ľahko neochorel ?
  Ďakujem

 • Časté vyprázdňovanie

  , Autor: NikaF123

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mam dcéru, ktorá má 9 rokov. Od začiatku septembra začali problémy s vyprázdňovanim. Dcéra chodí veľmi často na veľkú, niekedy aj 10x na deň. Dokonca sa stalo, že mala zopár krát aj nehodu cez deň, kedy zjavne asi nestihla na WC. Keď sme sa s ňou rozprávali, tak nám vždy tvrdila, že ona vždy stíha na WC a nepokakala sa a my vieme, že nám klame. Je nutné navštíviť lekára a riešiť to s nim? Zo školy to byť nemôže, nakoľko je teetiacka a výborná žiačka z celej triedy. Ďakujem

Otázok: 6