Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand
48 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.   

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Kolko ockovani je mozne naraz ?

  , Autor: Mari946

  Dobry den, chcela by som sa opytat kolko ockovani je mozne naraz. Je to ockovanie MMR prva davka, MenB 3 davka, MenC Prva davka a pneumokoky druha davka. Nasa pediatricka odporuca vsetky v jeden den. Je tam potrebny odstup ? Mne sa to zda velmi vela pre take male telicko ( 1rocne dieta) a chcela by som vediet aj iny nazor. Dakujem

 • Očkovanie MMR po chorobe

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň, rada by som sa opýtala kedy môže byť zaočkovany môj 17 mesačný syn. Má dostať MMR vakcínu,ale pred týždňom bol chorý (nádcha a kašeľ) , bral pamycon kvapky do nosa . Už je zdravý, lekár povedal že sa máme neskôr objednať na očkovanie. Ale nepovedal kedy. Ďakujem

 • očkovanie

  , Autor: monkaf

  Dobrý deň prajem,
  chcela by som sa spýtať, v akom odstupe od zahojenia herpesu na pere je možné ísť na očkovanie? Jedná sa o očkovanie v 13. roku života.
  Dcéra berie od septembra imunoglukan synbio, môže sa dávať aj počas očkovania?

  Ďakujem

 • Očkovanie meningokoky

  , Autor: Jana_01

  Dobrý deň, pani doktorka, chcela by som sa opýtať na Váš názor na očkovanie proti meningitíde /Bexsero aj Nimenrix /detí mladších ako 2 roky. Moja dcéra má 13 mesiacov a na ročnej prehliadke som pediatričke povedala, že chcem dať dcéru určite zaočkovať, povedala, že to budeme riešiť až po 2 rokoch. Argumentuje tým, že potom stačia 2 dávky vakcíny.

  Premýšlam, či sa spolahnúť na jej úsudok a skúsenosti a zbytočne na to netlačiť, ale na druhej strane ma vystrašila informácia, že práve u detí do 2 rokov býva priebeh v prípade nákazy často fatálny.

  Neviem sa rozhodnúť, preto sa Vás chcem opýtať, aký máte na tento typ očkovania názor, najmä pokiaľ ide o očkovanie detí pod 2 roky.


  Ďakujem za odpoveď!

 • Stolica a očkovanie

  , Autor: Nykaaaa

  Dobrý deň,
  Mam dcérku 1 a pol roka a už vyše pol roka sa jej v stolici objavujú biele kusy alebo povlak občas až do striebornej farby,občas je stolica napoly biela, nieje to stále ale stáva sa to.co to prosím Vás môže znamenat?je to pripadne problém pri očkovaní MMR? a ešte sa chcem spýtať na názor na MMR vakcínu keďže je čoraz viac rodičov, kt deti majú veľmi vážne neziaduce účinky. Odporúčate toto očkovanie?pripadne kedy najneskôr dat zaočkovať touto vakcínou,do koľko kg pripadne rokov?
  Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

 • Reflux

  , Autor: Červená paprika

  Dobrý deň, chcem sa spýtať...dcéra má zajtra 3 mesiace. Keď mala mesiac jej zistili reflux, nie silný no ma. Boli sme aj na sono kde to potvrdili. Chcem sa spýtať ci reflux nemá vplyv na očkovanie. Ci nemôžu nastať nejaké vedľajšie účinky. Ďakujem za odpoveď

Otázok: 6