Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Očkovanie proti chrípke.

    Dobrý deň, 3 ročnú dcéru v blízkej budúcnosti plánujem dať zaočkovať pred nástupom do škôlky proti chrípke nazálnou vakcínou (nakoľko tento rok absolvovala injekčné očkovanie 2x varivax, 1x bextero a bojí sa ísť k lekárovi ) mám doma aj 3 mesačné dieťa. Je nejaké riziko prenosu živou vakcínou na mladšie dieťa? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž, čisto teoreticky to nevieme vylúčiť, ale pravdepodobnosť je veľmi nízka. S pozdravom doki Katka