PEDIATRIA pre zvedavých rodičov - manuál slovenskej doktorky z praxe

Redakcia | 24. máj 2023
PEDIATRIA pre zvedavých rodičov

"Mojim cieľom je, aby rodičia vedeli, čo robiť už pri prvých príznakoch ochorenia, ale aj to, čo nerobiť. Ako sa rozhodovať a ako jednotlivým problémom predchádzať," konštatuje autorka knihy, pediatrička Katarína Legrand.

PEDIATRIU pre zvedavých rodičov chcete mať doma.

Je napísaná pre všetkých, ktorí chcú  vďaka odborným usmerneniam vedieť, ako pomôcť dieťatku. Pediatrička MUDr. Katarína Legrand je mama dvoch malých detí, ktorá kombinuje svoje vedomosti a skúsenosti z oboch oblastí a ponúka užitočné tipy a rady na zdravý vývoj, prevenciu chorôb tak, aby rodičia získali istotu a pohodu  pri starostlivosti o svoje deti.

„Mojím cieľom je, aby ste po prečítaní tejto knihy merali cestu k doktorom čo najmenej. Vedeli, čo máte robiť už pri prvých príznakoch ochorenia, ale aj to, čo nerobiť. Ako sa rozhodovať a ako jednotlivým problémom predchádzať. Prajem si, aby ste mali svojho sprievodcu, ktorý vám pomôže, aby bolo vaše dieťa zdravé, a keď bude choré, vedeli mu čo najskôr a správne pomôcť,“ uvádza autorka knihy. Pediatrička Katarína Legrand vysvetľuje zložité lekárske pojmy jednoduchým jazykom a ponúka príklady z reálneho života, aby tak pomohla rodičom lepšie pochopiť a zvládnuť rôzne situácie. 

PEDIATRIA pre zvedavých rodičov

Čo v knihe PEDIATRIA pre zvedavých rodičov nájdete?

  • dôležité informácie aj o vývoji a výžive detí, vrátane pokynov na zavádzanie príkrmov, prípravu stravy najmenším deťom, prevenciu alergií a základné zdravotné postupy.
  • tipy na zvládanie kašľa, nádchy, horúčky a ďalších bežných zdravotných problémov, ktoré postihujú deti od narodenia až po adolescenciu tak, aby rodičia vedeli robiť zodpovedné rozhodnutia o liečbe svojich detí.
  • manuál, ako poskytnúť prvú pomoc dieťatku 
  • + mnoho ďalších zaujímavých postrehov z pediatrickej praxe

Vedeli ste napríklad, že:

  • pri manipulácii s dieťaťom môže rodič denne vykonať až 700 pohybov
  • to, ako s ním zaobchádza prvé týždne, sa odrazí na nálade dieťaťa, ale aj na jeho psychomotorickom vývoji
  • každé dieťa je iné, a to platí aj pre sedenie, lozenie či chodenie, no sú míľniky, ktoré neradno prehliadnuť

PEDIATRIA pre zvedavých rodičov

Na mnohé vaše otázky nájdete odpovede v knihe PEDIATRIA pre zvedavých rodičov. Je napísaná rukou matky a lekárky, jazykom, ktorému porozumiete. Stane sa vašim sprievodcom.

CHCEM KNIHU PEDIATRIA pre zvedavých rodičov

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: