Infošky články

Očkovanie nespôsobuje autizmus

Očkovanie nespôsobuje autizmus

Bývalý internista Andrew Wakefield zavádzal, keď zverejnil v roku 1988 rozporuplnú štúdiu v britskom časopise Lancet. Uviedol, že existuje vzťah medzi očkovaním a autizmom. Trúfalý výrok preverovala britská lekárska komora a Wakefielda následne vylúčila z registra lekárov. Jeho tvrdenia sa nezakladali na pravde. Diskreditovanému odborníkovi však dodnes dôveruje mnoho rodičov. Čítať viac..

Najväčšie gastronomické mýty: aj vy ste im uverili?

Najväčšie gastronomické mýty: aj vy ste im uverili?

Poznáme ich všetci: Štipľavé ti vyštípe bacily, ak si chorý, daj si citrón a proti nervozite určite pomôže tabuľka čokolády! Tieto a podobné vety počúvame od detstva a mnohé z nich sa nám doslova vžili pod kožu. Ako však tieto „neotrasiteľné“ pravdy vznikli a ako vieme, že to, čo tak veselo hlásame, je skutočne pravdivé? Na najčastejšie používané otázky sme sa opýtali odborníčky na výživu MUDr. Václavy Kunovej. Čítať viac..

NUMICON je kamarát s matematikou!

NUMICON je kamarát s matematikou!

Numicon je číselný didaktický systém, pomocou ktorého sa rozvíjajú matematické schopnosti u detí. Vo Veľkej Británii sa využíva vo viacej ako 6000 školách. Bol vyvinutý odborníkmi z Oxford University a v roku 2015 bol vyhlásený za najlepšiu svetovú vzdelávaciu matematickú metódu Education Resources Awards (ERA). Numicon pokrýva celú oblasť čísiel, základné výpočtové operácie a rôzne matematické vzorce. Čítať viac..

Článkov: 841