Snažilky články

Keď sa nedarí otehotnieť...

Keď sa nedarí otehotnieť...

Počas našich búrlivých mladistvých rokov sme často počúvali od rodičov či známych, že ak si nedáme pozor, tak otehotnieme aj z bozkávania sa... Časom, keď už sú ľudia starší, usadia sa a začnú plánovať rodinu, môžu naraziť na opačný problém. Snažia sa, ale bábätko sa nie a nie podariť. V tomto článku sa preto pozrieme na bežnejšie i menej bežné príčiny neplodnosti a pokúsime sa naznačiť, čo sa s nimi eventuálne dá robiť. Čítať viac..

Deti zo skúmavky neexistujú

Deti zo skúmavky neexistujú

Každý, kto chtiac či nechtiac surfoval na internete a hľadal praktické informácie o umelom oplodnení, narazil na termín „deti zo skúmavky“. Mimochodom, v slovenskom jazyku je praktických informácií ešte stále zúfalo málo, väčšinou sa jedná o zdravotnícky popis z pera lekára, ktorému človek bez bazálnej znalosti latinčiny či aspoň základného medicínskemu prehľadu ťažko rozumie... Čítať viac..

Doprajte si vitamíny plodnosti

Doprajte si vitamíny plodnosti

Problém s otehotnením má každý šiesty pár. To však neznamená, že sú neplodní – len cesta za ich bábom bude pravdepodobne o čosi dlhšia a náročnejšia... Ako pomôcť svojmu telu a „nakopnúť“ plodnosť? Skúsiť môžete aj vitamíny. Čítať viac..

Článkov: 129