Tehotenstvo články

Cisársky rez: Kedy a prečo?

Cisársky rez: Kedy a prečo?

13.2.2019 v kategórii Tehotenstvo

Cisársky rez, nazývaný tiež sekcia je operácia, pri ktorej sa dieťatko narodí pomocou rezu do brušnej dutiny a maternice. Pôrod sa tak uskutoční operačne, ešte pred začatím kontrakcií. Percento vykonaných sekcií na Slovensku za posledné obdobie výrazne vzrástol. Čítať viac..

0 50 dôvodov, prečo byť v tehotenstve  šťastná

50 dôvodov, prečo byť v tehotenstve šťastná

Všetci, čo máme deti, poznáme tie momenty tehotenstva, keď sme si hovorili: „Nikdy viac!“ Niektoré z nás bojovali s rannou nevoľnosťou, iné museli časť tohto obdobia stráviť v nemocnici, ďalšie zasa trpeli, keď výsledky AFP testov nedopadli najlepšie, a niektoré zasa vtedy, keď sa ani po 7 dňoch po predpokladanom termíne pôrodu neobjavoval ani najmenší náznak pôrodných bolestí. Čítať viac..

0 Jedálniček tehotnej: Mýty a fakty

Jedálniček tehotnej: Mýty a fakty

Určite má nejedna z nás v pamäti rady našich starých mám, že počas tehotenstva treba piť mlieko, aby sme mali dosť vápnika. No zrazu ste na internete pri čítaní článkov o správnej životospráve narazili aj na opačné odporúčania. Tak, ako to teda je? Čítať viac..

0 Otázky pre gynekológa: TEHOTENSTVO

Otázky pre gynekológa: TEHOTENSTVO

Počas tehotenstva rieši každá žena takmer každý deň množstvo otázok v súvislosti s tehotenstvom. Nie na každú otázku nájde odpoveď u kamarátky, mamy či na internete. Niektoré otázky sa, dokonca, zdajú príliš banálne, aby ste ich položili svojmu gynekológovi. Čítať viac..

Článkov: 505