Tehotenstvo články

Nebezpečný ULTRAZVUK?

Nebezpečný ULTRAZVUK?

Nahliadnuť v priamom prenose na zázrak, ktorý sa odohráva v tele ženy počas deviatich mesiacov tehotenstva, je jedným z najsilnejších momentov v jej živote. Ultrazvuk je súčasťou tehotenských poradní a pre lekárov je neprekonateľným pomocníkom pri overovaní, či je v brušku matky všetko v poriadku. Aj tu však platí, že nie je ultrazvuk ako ultrazvuk. Niekedy môže plodu dokonca aj uškodiť. Čítať viac..

M mimomaternicove tehotenstvo

Mimomaternicové tehotenstvo

Mimomaternicové tehotenstvo možno v súčasnosti úspešne včas diagnostikovať a vyriešiť bez ohrozenia života matky, je však potrebné, aby ženy na túto možnosť pamätali a neodkladali návštevu gynekológa vo včasnom štádiu tehotenstva. Čítať viac..

OXYTOCÍN: Hormón lásky?

OXYTOCÍN: Hormón lásky?

Pôrod a spojenie matky a dieťaťa po pôrode môže mať vplyv na ich vzťahové fungovanie v neskorších obdobiach života. Významnú úlohu tu hrá oxytocín, označovaný aj ako „hormón blízkosti, lásky a vzťahovej väzby“. Na jeho tvorbu majú vplyv nielen estrogény, ale aj láskavý dotyk, kontakt so sympatickým človekom. Oxytocín sprostredkováva pocit pohody. Čítať viac..

Článkov: 554