
Alkohol v tehotenstve ovplyvňuje vývoj mozgu dieťaťa
U detí sa objavili negatívne účinky, aj keď boli vystavené iba veľmi nízkym množstvám alkoholu. Čítať viac..
U detí sa objavili negatívne účinky, aj keď boli vystavené iba veľmi nízkym množstvám alkoholu. Čítať viac..
Väčšina z nás sa pravdepodobne skôr stretla s názorom, že ženy na materskej strácajú spoločenský prehľad a pri starostlivosti o deti často zanedbajú vlastné sebarozvíjanie. Opak je však pravdou a na to prišli aj vedci. Čítať viac..
Tráviace problémy ma sprevádzali dlho. Čítať viac..
Nikto vám nepovie, že to nebolí... Čítať viac..
Mnohé ženy sú často zmätené a nevedia, čo majú robiť, keď sa objavia problémy v podobe pálenia, svrbenia či výtoku. Prirodzene, najlepšie je navštíviť lekára, ktorý podľa príznakov, vyšetrenia či ďalších diagnostických postupov najlepšie vie určiť pôvodcu ochorenia a nasadiť účinnú liečbu. Ak však ženy chcú byť aspoň trochu nápomocné, nezaškodí si spomenúť pár faktov. Čítať viac..
Otázka, ktorú si určite za život položí väčšina žien. Či bábätko plánujú, alebo si povedia, že „by to konečne mohlo prísť a nejde“, priznajme si, pochybnosti sú súčasťou aj tejto oblasti našich životov. Čítať viac..
Spánok v tehotenstve. Čítať viac..
Žiaľ, tetánia sa dotýka aj tehotenstva – môže byť príčinou zvýšeného výskytu potratov, zvyšuje sa krvný tlak, môže sa objaviť eklampsia. V období dojčenia zasa môže súvisieť so zníženou tvorbou materského mlieka. Čítať viac..
K rizikovým faktorom patrí vek matky viac ako 35 rokov, výskyt preeklampsie v predchádzajúcej gravidite, rodinná anamnéza. Čítať viac..
Vedeli ste, že je ideálne, ak stolica opustí naše telo každý deň v tú istú hodinu, najlepšie hneď ráno? Čítať viac..