Tehotenstvo články

Letné menu tehuľky: Smäd alebo hlad?

Letné menu tehuľky: Smäd alebo hlad?

18.6.2019 v kategórii Tehotenstvo

Leto je to obdobie s množstvom čerstvého ovocia a zeleniny. Aj tu však platí zásada„všetko s mierou“. Hojnosť čerstvých potravín ľahko zvádza ku nadmernej konzumácii, hlavne ovocia. To sa môže u tehotnej ženy následne prejaviť na zvýšení hladiny krvného cukru alebo aj na vyššom prírastku na hmotnosti. Čítať viac..

0 Som TEHOTNÁ: Čo ma čaká?

Som TEHOTNÁ: Čo ma čaká?

Ak ste práve vstúpili do klubu tehuliek, určite máte množstvo otázok, ktoré súvisia s vývojom vášho bábätka v brušku i s tým, ako to ovplyvní vás. Čaká vás 9 neopakovateľných mesiacov. Teda vlastne 10 mesiacov... Čítať viac..

0 Som tehotná. Môžem športovať?

Som tehotná. Môžem športovať?

V tehotenstve môže byť odpoveď organizmu na rôzne športové aktivity iná, ako by ste očakávali. Je to spôsobené zmenami, ktorými telo prechádza. Práve kvôli nim je dôležité si vedieť zvoliť najvhodnejšie pohybové aktivity, prípadne ich adekvátne modifikovať. Čítať viac..

0 Mýty a PRAVDY o plodovej vode

Mýty a PRAVDY o plodovej vode

Tak ako s pupočnou šnúrou, placentou a vlastne s celým tehotenstvom i pôrodom, je aj s plodovou vodou odpradávna spojených veľa mýtov. Väčšina z nich nemá žiaden reálny základ a my sa vám pokúsime ozrejmiť prečo. No sú i také, ktoré za mýtus považujeme a opak je pravdou... Čítať viac..

Článkov: 516