Tehotenstvo články

Vianoce s bruškom

Vianoce s bruškom

Tehotná pri vianočnom stromčeku? V takom prípade vás čakajú mimoriadne sviatky. Lebo na budúci rok už bude vaše bábätko oslavovať s vami. Čítať viac..

šťastná mama v tehotenstve

Šťastné mamy = šťastné deti

Blížiace sa sviatky nás „zaväzujú“ mať dobrú náladu a správne sa naladiť. Pre tehotné ženy, ktoré výrazne podliehajú fyziologickým i hormonálnym zmenám, to až také jednoduché nie je. Ako sa má bábo v brušku, ak je jeho mama (ne)šťastná? Čítať viac..

Tehotenské nevoľnosti

Tehotenské nevoľnosti: Skúste toto ovocie

Aj vy nerozumiete tomu, prečo sa tehotenskej nevoľnosti hovorí ranná, keď vás trápi celý deň? Niektoré ženy o nej netušia, no iným kazí radosť z očakávania bábätka. Pravdepodobne súvisí so zvýšením hladiny niektorých hormónov a so zvýrazneným čuchom. Čítať viac..

Zakázané potraviny v tehotenstve

Existujú zakázané potraviny v tehotenstve?

Strava tehotnej ženy sa vo veľkej miere nelíši od bežnej stravy, ktorú by sme odporučili žene v reproduktívnom veku. Výživa by sa teda mala riadiť troma zásadami – pestrosť, vyváženosť a rozmanitosť. Pri rozmanitosti sa však trochu pozastavíme. Čítať viac..

Placenta

Placenta: Výmenná stanica pre bábätko

Pamätáte sa, ako vás gynekológ po pôrode bábätka upozornil na to, že ešte porodíte placentu? Drvivá väčšina článkov okolo tehotenstva sa venuje žene alebo bábätku. Na placentu sa často zabúda, pritom jej správne fungovanie je prakticky nevyhnutné pre bezproblémový priebeh tehotenstva a zdravý vývoj bábätka v brušku. Čítať viac..

Článkov: 720