Dieťa články

Rodičovský manuál: Prečo deti ZLOSTIA

Rodičovský manuál: Prečo deti ZLOSTIA

19.10.2019 v kategórii Dieťa

Nie sme celkom pripravení na to, čo všetko so sebou rodičovstvo obnáša. Vo chvíli, keď sa dvojročné dieťa hodí o zem a vrieska, akoby ho z kože drali, sme zúfalí. Vo chvíli, keď ukradne z peňaženky drobné na cigarety, tiež. Prečo sa vlastne dieťa tak často stavia do opozície a "zlostí" nás svojim správaním? Čítať viac..

Život s detskou mozgovou obrnou

Život s detskou mozgovou obrnou

Detská mozgová obrna patrí k najčastejším ochoreniam nervového systému u detí. Radí sa k diagnózam, ktoré súčasná medicína nedokáže liečiť, len čiastočne zmierniť jej príznaky. Ide o ochorenie, ktoré v sebe zahŕňa mnohé ťažkosti, najčastejšie sa prejavujúce nedostatočnou kontrolou hybnosti malého pacienta. Čítať viac..

Ak imunita štrajkuje...

Ak imunita štrajkuje...

Máte pocit, že prechádzate z choroby do choroby a nedarí sa vám z roztočeného kolotoča chorôb vystúpiť? Raz prichádza neutíchajúci kašeľ, vzápätí nato nastupuje prechladnutie podávajúce si kľučku s boľavým hrdlom? Čítať viac..

Kiahňová párty: ÁNO či NIE?

Kiahňová párty: ÁNO či NIE?

Nie je večierok ako večierok. Niektoré sú iné, bez koláčikov, šašov aj občerstvenia. Zato s deťmi obsypanými vyrážkami. Ich cieľom je preniesť chorobu na dovtedy zdravých účastníkov tohto stretnutia. Vitajte na kiahňovej párty! Čítať viac..

AKO BUDE VYZERAŤ MOJE DIEŤA: Nazrite do tajov genetiky

AKO BUDE VYZERAŤ MOJE DIEŤA: Nazrite do tajov genetiky

Všetci sme zvedaví, na koho sa bude podobať naše dieťa, ale neexistuje možnosť, ako vopred zistiť, či typické črty, ktoré pokladáme na sebe, našom partnerovi či v našej rodine za zaujímavé, sa objavia u našich potomkov. Môžete si však urobiť istý odhad – odborníci na genetiku vám ukážu ako. Čítať viac..

Článkov: 1298