Dieťa články

0 OTESTUJTE svoje dieťaťa pomocou hry

OTESTUJTE svoje dieťaťa pomocou hry

Tieto úlohy sú určené pre deti v predškolskom veku. Redakcia ich zostavila z knihy: Testujme a rozvíjajme svoje dieťa, autoriek Márie Tóthovej Šimčákovej, Petry Arslan Šinkovej, Moniky Antošovej a Moniky Klapkovej. Čítať viac..

0 Soplíkové ťažkosti škôlkárov

Soplíkové ťažkosti škôlkárov

Zima a kolektív so sebou prinášajú, či chceme alebo nie, aj choroby. Našich najmenších v chladnom období najčastejšie trápia infekcie dýchacích ciest. Každé dieťa však môže na akúkoľvek chorobu zareagovať rôzne. Čítať viac..

0 Gordonova metóda: VYSKÚŠAJTE ju pri výchove

Gordonova metóda: VYSKÚŠAJTE ju pri výchove

Strácate niekedy pri výchove trpezlivosť? Opakujete veci stokrát a aj tak sa to veľmi nestretá s úspechom? Začnete kričať, dieťa plakať a vy máte výčitky svedomia. Tomuto všetkému môžete veľmi elegantným spôsobom predísť. Gordonova metóda ponúka riešenie, ako vykľučkovať z vypätej situácie. Čítať viac..

0 5 rád, ako ošetrovať prepichnuté uško

5 rád, ako ošetrovať prepichnuté uško

Vaša malá slečna sa rozhodla, že je najvyšší čas dať sa ozdobiť náušničkami? Alebo ste chceli, aby už mala túto tortúru za sebou a ľudia vždy vedeli, že sa na nich usmieva malá slečna a nie chlapček? Ponúkame vám 5 tipov, ako si poradiť s prepichnutým uškom. Čítať viac..

0 Vety, ktoré by sme deťom nemali hovoriť

Vety, ktoré by sme deťom nemali hovoriť

Dajú sa nájsť bohaté zoznamy týchto viet, ktoré sú vo výchove zakázané. Nie sú to len vety, ktoré ubližujú priamo, pretože sú samy osebe zraňujúce, ale bývajú to i vyslovene pozitívne vety, ktoré majú pôvodne za cieľ dieťa podporiť, no v konečnom dôsledku je to, žiaľ, naopak. Čítať viac..

0 10 tipov na výchovu s humorom

10 tipov na výchovu s humorom

Či už v nemocnici, v škole alebo v bežnom rodinnom živote, srdečný smiech robí dobre telu i duši a uľahčuje spolunažívanie. Chcete vedieť, ako s humorom vychovávať? Čítajte ďalej! Čítať viac..

0 IMUNITA: Takto ju posilníte

IMUNITA: Takto ju posilníte

Nedajte túto sezónu šancu virózam. Posilňujte imunitu svojich drobcov i tú svoju. Možností je viac než dosť. Trvajte na tom, aby ste sa celá rodina dostatočne hýbali na čerstvom vzduchu. Imunitu môžete servírovať i na tanieri, obranyschopnosť podporujú mäso, ryby či kyslomliečne výrobky. Čítať viac..

0 POZOR na zimu: Ochráňte deti pred mrazom

POZOR na zimu: Ochráňte deti pred mrazom

Novorodenci ešte nemajú vyvinutú správnu termoreguláciu, ich pokožka a sliznice sú na nízke teploty veľmi citlivé, preto nie je vhodné chodiť s nimi počas mrazov na prechádzky. Osobitnú starostlivosť pred nízkymi teplotami potrebujú aj dojčatá a batoľatá. Čítať viac..

Článkov: 1208