Dieťa články

AKO BUDE VYZERAŤ MOJE DIEŤA: Nazrite do tajov genetiky

AKO BUDE VYZERAŤ MOJE DIEŤA: Nazrite do tajov genetiky

Všetci sme zvedaví, na koho sa bude podobať naše dieťa, ale neexistuje možnosť, ako vopred zistiť, či typické črty, ktoré pokladáme na sebe, našom partnerovi či v našej rodine za zaujímavé, sa objavia u našich potomkov. Môžete si však urobiť istý odhad – odborníci na genetiku vám ukážu ako. Čítať viac..

Veľkonočné VINŠE pre deti

Veľkonočné VINŠE pre deti

Veľkonočné sviatky si užívajú najmä deti. Najmä, ak sú u vás doma stále živé tradície a v pondelok svojich chlapov vystrojíte do "parády" a pošlete ich vyšibať a vyoblievať všetky ženy v okolí. Čítať viac..

JARNÁ ÚNAVA: Môže potrápiť aj deti

JARNÁ ÚNAVA: Môže potrápiť aj deti

„Mamííí, mne sa nič nechce...“ počujete z detskej izby a už máte na jazyku, čo všetko vaše školopovinné dieťa ešte má/mohlo by/musí urobiť... Ale niekedy treba všetko odložiť bokom. Najmä vtedy, keď sa o slovo prihlási jarná únava... Čítať viac..

Alkohol v rodine

Alkohol v rodine: Deti vedia, že ste pili

Pohár vína po večeri predsa nie je nič zlé a zelenú mu dáva aj mnoho lekárov. Aj na sviatky či iné príležitosti sa patrí štrngnúť si niečím dobrým. A nezabúdajme na kalíštek „na trávenie“. Konzumácia alkoholu je predsa normálna. Alebo ani nie? Čítať viac..

Mama, otec, nehádajte sa

Mama, otec, nehádajte sa

Vedeli ste, že dieťa už v útlom veku, približne od 6. mesiacov vníma nepohodu medzi rodičmi? Reaguje neverbálne - problémami so spánkom, s upokojením, plačlivosťou. Čítať viac..

Facka

FACKA nebolí na líci, ale v duši

Rodičovstvo môže byť fyzicky aj emocionálne vyčerpávajúce. Ale aj keď ste už na konci svojich limitov trpezlivosti, posledná vec, ktorú by ste mali urobiť, je podľahnúť impulzu a dať dieťaťu facku. Modelujete nesprávny druh správania a môžete zanechať trvalú stopu. Čítať viac..

Článkov: 1780