Dieťa články

Som OCKOVE dievčatko

Som OCKOVE dievčatko

Prvým mužom v živote ženy je jej otec. Či už ten biologický, adoptívny, nevlastný. Skrátka muž, ktorý je v živote dievčatka od začiatku a zohráva dôležitú mužskú úlohu. Môže to byť dokonca aj dedko, alebo strýko. Vzťah dcéry a prvého muža je pre jej ďalšie vzťahy kľúčový. Čítať viac..

Úrazy detí v lete: na toto dávajte pozor!

Úrazy detí v lete: na toto dávajte pozor!

Leto „vypuklo“. Deti zaujíma iba to, kde zažijú najviac zábavy, a rodičov trápi hlavolam, ako vyriešiť starostlivosť o drobizg, keď prázdniny trvajú dlhých 9 týždňov a dovolenkových dní je tak málo. A ešte niečo – ako zabezpečiť, aby sa letné radovánky zaobišli bez úrazov...? Čítať viac..

Dobrý otec = dobrý syn

Dobrý otec = dobrý syn

Čo môže spraviť otec pre svojho syna? To je otázka. V prvom rade musí mať vyriešený vzťah s otcom a dedom a so svojimi mužskými vzormi, aby dokázal to, čo sa od nich naučil, odovzdať svojmu synovi. Čítať viac..

Rodič DÁVA, dieťa BERIE

Rodič DÁVA, dieťa BERIE

Čo sa stane, ak je to naopak? Ak rodičia počas detstva málo dávajú? Málo pozornosti, málo ochrany, málo starostlivosti, málo lásky... Úlohou dospelého je v prevažnej miere "dávať". Úlohou dieťaťa je v prevažnej miere "brať". Čítať viac..

Článkov: 1284