Dieťa články

0 Zariaďujete izbičku pre prváka? Poradíme vám!

Zariaďujete izbičku pre prváka? Poradíme vám!

Dieťa je v napätom očakávaní nových zážitkov, vy máte všetko pripravené a školský rok sa môže rozbehnúť. Zmena prichádza nielen s novým školským rokom, ale i režimom, ktorý bude odlišný od toho, čo doteraz malý škôlkar potreboval. Ako účelne zariadiť pracovné miesto pre prváčika? Čítať viac..

0 JARNÁ ÚNAVA: Môže potrápiť aj deti

JARNÁ ÚNAVA: Môže potrápiť aj deti

„Mamííí, mne sa nič nechce...“ počujete z detskej izby a už máte na jazyku, čo všetko vaše školopovinné dieťa ešte má/mohlo by/musí urobiť... Ale niekedy treba všetko odložiť bokom. Najmä vtedy, keď sa o slovo prihlási jarná únava... Čítať viac..

0 Veľkonočné VINŠE pre deti

Veľkonočné VINŠE pre deti

Veľkonočné sviatky si užívajú najmä deti. Najmä, ak sú u vás doma stále živé tradície a v pondelok svojich chlapov vystrojíte do "parády" a pošlete ich vyšibať a vyoblievať všetky ženy v okolí. Čítať viac..

0 Dieťa s ADHD – pohroma pre celú rodinu? Lekár radí.

Dieťa s ADHD – pohroma pre celú rodinu? Lekár radí.

Dieťa už krátko po narodení privádza rodičov svojou živosťou, nevýdatným spánkom (zdá sa ako by spánok vôbec nepotrebovalo), či častým plačom doslova k zrúteniu z vyčerpania. Onedlho tak po príchode z pôrodnice nadobúdajú pocit, že do rodiny pribudlo večne nespokojné bábätko. Nejde však o chorobný stav, drobec len dostal do vienka mozgovú činnosť nastavenú trochu „inak“. Čítať viac..

0 Šikanovanie už v materskej škole?!

Šikanovanie už v materskej škole?!

Pes v hracom kútiku sa volá Rebeka. Nesmie sa zapájať, keď sa deti v materskej škole hrajú, alebo keď varia v hracom kútiku polievku pre bábiky, môže iba havkať. Rebeka však nie je pes, ale dievča. Musí hrať psa, ostatné deti jej zakázali rozprávať. A 5-ročná škôlkarka nevie, ako sa má voči takémuto ponižovaniu brániť. Čítať viac..

Článkov: 1238