Mama články

Mýty o ANTIKONCEPCII. Tomuto (ne)neverte!

Mýty o ANTIKONCEPCII. Tomuto (ne)neverte!

14.10.2019 v kategórii Mama

Na trhu je k dispozícii široká paleta HAK v tabletkovej podobe, pričom sa líšia zložením a kombináciou hormónov. Aké mýty sa spájajú s antikoncepciou, pre aké typy žien je vhodná a aký má dopad na plodnosť ženy? Čítať viac..

Mojim dieťaťom budeš navždy. Bábätkom  len jeden rok...

Mojim dieťaťom budeš navždy. Bábätkom len jeden rok...

11.10.2019 v kategórii Mama

Keď som nahliadla do spálne, aby som zistila, či stále spíš, uvedomila som si, že ak by som sa poponáhľala, mohla by som vyložiť umývačku riadu, dať veci do sušičky a odložiť bielizeň. Ale keď som sledovala, ako tíško dýchaš a spokojne spinkáš viem, že by som mala len ležať vedľa teba ... Čítať viac..

Lebo máme SOPEĽ svet sa nezrúti

Lebo máme SOPEĽ svet sa nezrúti

Príde vždy nečakane, respektíve, keď ho najmenej čakáte. Pred výletom, oslavou, návštevou, nástupom do školy a podobne. V zásade netrvá dva dni, ale prejde si svoju cestu od priesvitného k zelenému, od zvlhčovania, naparovania, kvapkania až po kruté vysávačové odsávanie. Čítať viac..

Tá najkrajšia OBETA: Ako som sa zamilovala do svojho syna

Tá najkrajšia OBETA: Ako som sa zamilovala do svojho syna

Bývali časy, a to celkom nedávno, kedy som si sama seba nedokázala predstaviť ako matku. Vždy som si vravela, že skončím v starom vidieckom dome sama so štyridsiatimi mačkami a desiatimi psami. No, to sa s mojou momentálnou situáciou síce vzájomne nevylučuje, ale čuduj sa svete, už som matka. Čítať viac..

Dotýkajte sa: PRINCÍPY kontaktného rodičovstva

Dotýkajte sa: PRINCÍPY kontaktného rodičovstva

Je krásne mať k sebe blízko. Dôverovať si a mať istotu, že ten druhý tu pre nás bude, keď to budeme potrebovať. U bábätiek, ktorých celý svet tvoríme my, rodičia, to platí niekoľkonásobne. S maminou blízkosťou, bezhraničnou láskou a neustálou podporou počíta aj kontaktné rodičovstvo, s ktorým ako prvý prišiel pediater William Sears ešte pred dvadsiatimi rokmi. Čítať viac..

Taká normálna rodinka: Chlap mlčí a mňa ide rozhodiť

Taká normálna rodinka: Chlap mlčí a mňa ide rozhodiť

Nemáš chuť na kávu? Pýtate sa po nedeľňajšom obede svojho drahého. Nie, odpovie. Vaše očakávanie, že sa aj on vás opýta, či si nedáte šálku kávy, prípadne sa zdvihne od telky a urobí vám ju, sa nesplnilo. Muži sa nezaoberajú otázkou. Nerozmýšľajú, prečo sa pýtame, len na ňu odpovedajú a tým sa pre nich debata skončila. Čítať viac..

Článkov: 2844