Mama články

0 Aká by mala byť stolica bábätka?

Aká by mala byť stolica bábätka?

1.12.2017 v kategórii Mama

Pri zavádzaní tuhej stravy je potrebné aspoň tri dni sledovať, či sa nejakým spôsobom stolica nemení, a podľa toho dokážete zistiť, ako reaguje žalúdok vášho dieťaťa na určité potraviny. Čítať viac..

0 Psychológia pre milujúcich rodičov: Hnevá sa, zlostí a kope!

Psychológia pre milujúcich rodičov: Hnevá sa, zlostí a kope!

30.11.2017 v kategórii Mama

Jennifer M. Engle a Nancy L. McElwain z univerzity v Illinois skúmali dáta získané pozorovaním 107 detí. Keď mali drobci 33 mesiacov, ich matky a otcovia opisovali, ako často v poslednom mesiaci prejavilo ich dieťa hnev alebo bojazlivosť v sociálnych situáciách (napríklad na ihrisku, na návšteve a podobne). Čítať viac..

0 miško, pôrod kliešťami, postihnuté dieťa, vojtova metoda, rehabilitácie, canisterapia

Očami mamy: O Miškovi a jeho obetavej mame

30.11.2017 v kategórii Mama

Tešíte sa na svoje bábätko a odpočítavate dni do jeho príchodu na svet. O to viac v pohode a bez stresu, že všetky vyšetrenia aj výsledky sú v poriadku. A zrazu! Stačí pár minút, alebo je to osud? A život sa vám zmení na nepoznanie. Martina Kramáriková má Miška. A on má to šťastie, že má ju. Svoju starostlivú maminku. Čítať viac..

0 Žena, ktorá stojí za Sashe.sk: Alexandra Miklášová

Žena, ktorá stojí za Sashe.sk: Alexandra Miklášová

29.11.2017 v kategórii Mama

Nielen krásna, pôvabná a inteligentná, ale najmä ambiciózna a odvážna. Taká je Alexandra Miklášová, ktorej veľmi vydareným dielom je internetový portál s názvom Sashe. O tom, aké boli jej začiatky, čo ju na práci najviac baví a napĺňa, ale tiež o tom, ako sa našla v najdôležitejšej úlohe svojho života – v úlohe mamy. Čítať viac..

0 Chronická panvová bolesť po pôrode

Chronická panvová bolesť po pôrode

28.11.2017 v kategórii Mama

Pôrod býva iba málokedy celkom bez bolestí, pričom aj obdobie bezprostredne „po“ dokáže ženu potrápiť – či už je to problém so sedením kvôli zošitej trhlinke alebo s jazvou po cisárskom reze. Čo ak však niektoré bolesti pretrvávajú dlhšie? Čítať viac..

Článkov: 2362