Mama články

Mama priznáva: Drahé druhé dieťa...

Mama priznáva: Drahé druhé dieťa...

Toto sú slová adresované druhorodenému dieťaťu. Dieťaťu, ktoré musí trošku hlasnejšie kričať, uspokojiť sa s rozdelením pozornosti. Dieťaťu, ktoré prinieslo nielen mame, ale aj celej rodine ešte viac LÁSKY. Máte to aj vy tak, ako táto mamička? Jej slová sú pravdivé. Čítať viac..

Otvorený list TEBE, mama ...

Otvorený list TEBE, mama ...

Drahé mamy, dnes chcem byť opäť trošku vážnejšia. Chcem prehovoriť k vám, ktoré ste rovnako ako ja a ďalšie milióny matiek, pripravené za svoje deti umrieť aj žiť. Ktoré ste sa v materstve tak troška, ako sa vraví medzi nami dievčatami, „opustili“. Pretože aj oddanosť a obeta matky voči dieťaťu by mala mať svoje limity. Čítať viac..

Keď je mama OFF: Ako to zvládne moje dieťa?

Keď je mama OFF: Ako to zvládne moje dieťa?

Zažili sme to všetky mamy. Nevyhnutná návšteva lekára, pracoviska, alebo je nutné niečo vybaviť na úrade. A možno je cieľ romantickejší – spomenuli ste si, že nie ste „len“ mama, ste aj manželka a jednoducho vy, váš partner potrebujete chvíľu pre seba. Čítať viac..

O strese matiek: Neviem, kde mi hlava stojí!

O strese matiek: Neviem, kde mi hlava stojí!

„Možno je dnes preto také ťažké byť matkou, lebo existuje toľko možností byť ženou...“ Nemecká psychologička a rodinná terapeutka Gisela Preuschoffová takto argumentuje svojim klientkam, ktoré za ňou prídu s prosbou o radu. Práca, domácnosť, deti... Občas je toho na každú ženu priveľa. Čítať viac..

Článkov: 2844