CHRÍPKA: Akú sú typické symptómy a prečo NIE antibiotiká pri chrípke
Kedysi sme nad ňou len mávli rukou. Dnes však už takí ľahkovážni nie sme. Čítať viac..
Kedysi sme nad ňou len mávli rukou. Dnes však už takí ľahkovážni nie sme. Čítať viac..
Rýchlo sa z malého zlatého dieťatka stane veľké zlaté dieťa (lebo pre mamku sú také deti vždy bez ohľadu na vek). Kým vyrastie, pestujte si dobrý vzťah aj vďaka týmto 10 tipom. Inšpirujte sa! Čítať viac..
Časté škriabanie hlavy si u dieťaťa ľahko všimnete. Pozorne prezrite škrabajúce sa dieťa a preventívne aj súrodencom či rodinným príslušníkom. Čítať viac..
Keď ho počujete u svojho dieťaťa, či je malé alebo veľké, v hlave sa vám spustí alarm... Je to len náhodné zakašľanie, alebo zvestuje chorobu? Môže ísť ráno do škôlky/školy? Čo dieťaťu podať, aby ste kašeľ (vy)liečili, a čomu sa, naopak, vyhnúť? Čítať viac..
Plná komora plodov, ktoré sú nielen supervýživné, ale aj chutné. Príroda ponúka presne to, čo potrebujeme v danom období. Jesenné dobroty sú plné vitamínov a vlákniny. Čítať viac..
Poznáte príbeh o žabke? Veci, ktoré sa zdajú byť nemožné, sú často len výzvou, ktorú stojí za to skúsiť. Čítať viac..
Keď dieťa požiada o najnovšiu hračku alebo drahú módnu či technologickú "vychytávku", rodičia často reflexívne odpovedajú vetou: „Nemôžeme si to dovoliť.“ Tento výraz môže mať neúmyselne negatívny vplyv na dieťa, najmä ak je používaný často a bez ďalšieho vysvetlenia. Čítať viac..
Kto iný, ak nie vy, by mu mal odpovedať na otázky, vypočuť si ho, pohladiť ho a prijať jeho ruku, keď sa k vám naťahuje? Pre dieťa ste tak dôležitou osobou, že akýkoľvek nezáujem sa ho dotkne. Najmä v prvých rokoch života, keď sa vytvára to najsilnejšie puto medzi dieťaťom a matkou, buďte pri ňom. Čítať viac..
Sú členmi domácnosti, nie návštevníkmi all inclusive hotela. Už predškoláci dokážu veľa vecí urobiť samy – nie dokonale, ale dokážu, nehovoriac o tínedžeroch. Zodpovednosť za niečo im umožňuje vnímať samých seba ako hodnotných členov rodiny. A čo je na tom najlepšie? Ak deťom zadáte každodenné povinnosti, znamená to menej práce pre vás. Je to výhra pre obe strany. Čítať viac..
Zdravá strava dokáže výrazne podporiť imunitu detí, zatiaľ čo nevhodné potraviny ju môžu oslabovať. Pozrime sa bližšie na to, aké potraviny by mali byť v detskom jedálničku uprednostňované a ktorým by sa bolo lepšie vyhýbať. Čítať viac..
Všetky deti majú svoje „chvíľky“. To je fakt. Od záchvatov hnevu až po vzdorovité správanie. Je to súčasťou dospievania. Ale aj zdanlivo bezvýznamné problémy so správaním, môžu prerásť do vzorcov, ktoré budú opakovať. Čítať viac..
Naša psychika úzko súvisí s fyzickým zdravím a platí to určite aj naopak. Darmo budeme do seba dávať aj zlaté zrno, keď nebudeme psychicky v pohode. Či my, či naše deti.. Čítať viac..
Častou chybou, ktorú pri riešení konfliktov robíme, je, že máme tendenciu ochraňovať mladšie dieťa a staršiemu hovoríme, aby ustúpilo, pretože je múdrejšie. Čítať viac..
Mám rada svojich trojkárov rovnako ako jednotkárov. V konečnom dôsledku to nie je o známke. Na to pamätajte aj vy. Čítať viac..
Dieťa robí nevhodné veci, napríklad bije súrodenca, z troch základných dôvodov: chce pozornosť, ktorú nedostáva a súrodenec ho ignoruje; chce rozhodovať, prejaviť moc a silu; alebo sa odpláca za niečo, čo vníma ako nespravodlivosť, často za chyby rodičov. Je podstatné zistiť, čo vyvoláva nevhodné správanie. Čítať viac..