Raňajkujúce deti sú šťastnejšie
Opäť ďalší dôvod, prečo trvať na raňajkách, aj keď vaše deti odmietajú. Čítať viac..
Opäť ďalší dôvod, prečo trvať na raňajkách, aj keď vaše deti odmietajú. Čítať viac..
Skutočné čítanie znamená aj rozumieť tomu, čo čítame, vedieť o tom porozprávať a použiť to v živote. Prečo je to také dôležité a ako môžeme pomôcť deťom, aby rozumeli prečítanému textu? Čítať viac..
Máte aj na vašej škole ranné kruhy? Čítať viac..
Pomôžte deťom nájsť „striebornú čiaru“ – teda vidieť niečo dobré aj v náročných situáciách. Naučia sa tak zvládať ťažkosti s väčším pokojom. Ukážte deťom, že aj v zlých dňoch je dôvod na radosť z obľúbených vecí. Aj bežné dni môžu priniesť radosť, bez ohľadu na to, akým výzvam čelíme. Čítať viac..
"Zvládneš to", alebo "Na to nemáš". Ktoré z týchto spojení používate pri deťoch? To, ako im vy sami dôverujete a čo od nich (ne)očakávate, má veľký vplyv na to, ako budú (ne)úspešné. Čítať viac..
Deti sa najlepšie učia napodobňovaním a opakovaním – preto by sme mali mať s malými poslucháčmi rozprávok strpenie a zhovievavosť. Čítať viac..
Nerobia to naschvál. Nechcú nasilu upútať našu pozornosť ani vyvolávať hnev. Sú roztržité, hyperaktívne, nevedia sa vpratať do kože – tak ich opisuje okolie. Čítať viac..
Sú deti, ktoré pôsobia na iné ako magnet. Sotva sa niekde objavia, či už je to na detskom ihrisku, školskom dvore či kdekoľvek inde, vždy ich obklopí hŕstka kamarátov a bývajú vítané s hlasným „Ahóóój“ a náruživým objatím. No sú aj iné. Čítať viac..
Nehádajte sa s deťmi. Poznáme lepší spôsob, ako vyjadriť nie. Umenie nehádať sa neznamená vzdať sa alebo byť vždy "milý". Znamená to rozumne a s rozvahou riešiť konflikty tak, aby sa dieťa cítilo pochopené. Čítať viac..
Imunitný systém detí je krehký mechanizmus, ktorý sa neustále vyvíja. Každý rodič si želá, aby jeho dieťa bolo zdravé a silné, preto je dôležité pochopiť, aké faktory prispievajú k správnej funkcii detskej imunity. Čítať viac..
Adaptácia na škôlku môže byť pre malé deti stresujúca, čo sa často prejavuje podráždenosťou, nepokojným správaním a problémami so zaspávaním. Pediatrička MUDr. Katarína Legrand radí rodičom, aby deti nechali vypustiť emócie a poskytovali im oporu bez toho, aby ich hneď upokojovali. Čítať viac..
Mama Alena sa často stretáva s nepochopením – nie pre to, ako vychováva svojho syna Alexa, ale pre jeho nevyčerpateľnú energiu, ktorá je výsledkom ADHD. Prečo však mnohí stále považujú ADHD za zlú výchovu? Čítať viac..
Precvičovať správnu výslovnosť hlásky R môžete s deťmi aj doma pomocou jednoduchých cvičení. Čítať viac..
Starostliví otcovia môžu výrazne ovplyvniť rozvoj inteligencie svojich detí. Čítať viac..
Naša potreba všetko vedieť je rodičovskou potrebou. To, čo občas chce dieťa, je priestor. Potrebuje vedieť, že bez ohľadu na to, či sa rozhodne zdieľať svoje pocity alebo nie, vaše spojenie zostáva nedotknuté. Čítať viac..