Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand
249 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.   

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Aké kmene probiotík pre deti?

  , Autor: Katarína_24

  Dobrý deň pani doktorka, mám 1,5-ročného a 3-ročného chlapčeka. V záujme budovania ich imunity a predchádzania alergiám (z mojej strany majú dedičnú záťaž, som totiž atopička a polinotička) im chcem nasadiť probiotiká. V ponuke probiotík na trhu pre deti sú rôzne kmene. Prosím, ktoré sú podľa Vás najvhodnejšie? Veľmi pekne ďakujem za radu, K.S.

 • Možná alergia na orechy

  , Autor: d.r.19

  Dobrý deň,pani doktorka,
  dcérka má 1r., atopický ekzém,ktorý vznikol ako alergia na banány,po ich vyradení sa znovu neobjavil. V rodine manžela sú 3 z 5 detí (súrodenci) alergickí na orechy,taktiež majú aj atopický ekzém,ten má aj môj manžel. Z tohoto dôvodu sa bojím dcérke podať orechy,pretože u manželových bratov sa objavila anafylaktická reakcia po ich podaní. Naša pediatrička nám povedala,že striktne orechy nepodávať do 3 rokov a až potom môžeme prípadne podstúpiť alergologické vyšetrenie. Bol by možný aj iný postup, dá sa vyšetrenie realizovať aj skôr? Ďakujem veľmi pekne.

 • Biotin

  , Autor: Ab123

  Dobrý deň,

  Nadviažem na moju otázku k biotinu. V probiotikach Bactodermal je biotin 200ui, uvedené je od 3 rokov dcéra bude mať 5. Je takáto davka vôbec vhodná pre deti? Užíva ich už 2 mesiace predtým užívala 3 mesiace Bactodermal Baby. Môže ich užívať dlhodobo?

  Ďakujem

 • Biotin

  , Autor: Ab123

  Dobrý deň,

  dcéra (v marci bude mať 5 rokov) už 2 mesiace užíva probiotiká Bactodermal (dajú sa kúpiť len v ČR odporúčala nám ich pediatrička na ekzém). Predtým mala cca 3 mesiaca Bactodermal Baby. Momentálne je chorá a dr nám kázala užívať b komplex (užíva od stredy) len som si až teraz všimla aj probiotiká obsahujú biotin (d-biotin) 50ug. Na internete som sa Dočítala, že deti by ho mali užívať menej. Na probiotichách je uvedené že pre deti od 3 rokov. Prosím, mohli jej nejako uškodiť? Môže ich vôbec užívať? Nemohla som ju dako predávkovať keď užívala aj probiotiká aj b komplex kvapky. Ďakujem za odpoveď

 • Ekzém

  , Autor: som

  Dobrý deň,
  Prosím ako dlho môže 5r dieťa užívať dithiaden kvôli ekzemu. Užíva 1/4 na noc od 16.1. a 5 kvapiek zodacu ráno.
  Ďakujem

 • Herpes na stehne

  , Autor: Velkamiska

  Dobrý deň,objavil sa mi herpes na stehne,kožná lekárka posúdila, že je to pásový herpes. Mám ho tretí deň,už aj pluzgiere neboli,mierne štipe,už nesvrbi ,predpísala mi Zovudex, lalugen plus Krem, myslite že je to postačujúce? Netreba napr aj zinkovu masť na vysušenie pľuzgierov? Jeden deň som si dávala zinkovu masť keď som ešte nemala nič predpísané .

Otázok: 6