Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Biotin

    Dobrý deň,

    dcéra (v marci bude mať 5 rokov) už 2 mesiace užíva probiotiká Bactodermal (dajú sa kúpiť len v ČR odporúčala nám ich pediatrička na ekzém). Predtým mala cca 3 mesiaca Bactodermal Baby. Momentálne je chorá a dr nám kázala užívať b komplex (užíva od stredy) len som si až teraz všimla aj probiotiká obsahujú biotin (d-biotin) 50ug. Na internete som sa Dočítala, že deti by ho mali užívať menej. Na probiotichách je uvedené že pre deti od 3 rokov. Prosím, mohli jej nejako uškodiť? Môže ich vôbec užívať? Nemohla som ju dako predávkovať keď užívala aj probiotiká aj b komplex kvapky. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Ak mala len chvíľu aj kvapky aj probiotiká, určite ste nič neurobili zle. Akby to tak užívala niekoľko mesiacov, nebolo by to vhodné. No skrz tých pár dní si nemusíte z toho robiť ťažkú hlavu. S pozdravom doki Katka