Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Strach so skolky

    Dobry den
    Moja dcera navstevuje skolku druhy rok,minily rok chodila prve mesiace s placom ale vzdy sa po chvilke upokojila a bolo to v poriadku
    Tento rok sa jej zmenili ucitelky,dcerka odmieta chodit do skolky,rano robi neskutocne sceny,vyzlieka sa,vyzuva topanky,uteka mi a place
    Ma dve ucitelky a ked ich ma uspavat jedna z nich tak robi tieto sceny(komunikujem aj s ucitelkou a vraj si neni vedoma chyby a obhajuje to tym ze moje dieta iba rado posuva hranice)
    Dcere som dala moznost aby tam nespavala ze na obed pridem prw nu,zrazu je dieta v pohode a neplace
    Ako mam postupovat v pripade ze chcem aby tam bola opat na cely den?
    Vyhladala som aj psychologicku ale este cakame na sedenie
    O skolke sa vela rozpravame a stale vravi ze tu jednu nema rada ale nevie preco
    Ako postupovat dalej?
    Dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nuž, môže byť, že jej proste pani učiteľka nesedí. Skvelé je, že sa o tom viete porozprávať a, že Vám dcérka vie povedať, čo jej nevyhovuje. Sú deti, ktoré zvládajú zmeny ťažšie ako ostatné deti a im proste treba dať viac času na adaptáciu, prijatie situácie, zvyknutie si. Ak ju viete vyzdvihovať a ona je takto spokojnejšia, je to nateraz dobré riešenie. Neskôr to skúsite znova (nechať ju aj na spánok) a uvidíte, či to už zvládne alebo nie. A hlavne Vám v tomto určite lepšie poradí pani psychologička. S pozdravom doki Katka