Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Hemeroid u syna

    15 ročný syn má asi 2 mesiace hemoroid..dostal u detskej čipky aj masť.. to minul a zase sa mu objavil. Z coho môže byť?..začal posilňovať..môže to byť tým
    Bojím sa aby nemal dobuducna s tým problémy
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Úprimne Vám naozaj neviem s určitosťou povedať, či cvičenie mohlo spôsobiť vznik hemoroidu. Je to skôr chirurgická otázka. No myslím, si, že musí byť k tomu aj sklon (istá cievna nedostatočnosť), nemajú hemoroidy všetci, bez ohľadu na to, či cvičia alebo nie. Ak má opakované ťažkosti, bude určite vhodné kontaktovať a konzultovať aj dobrého chirurga. S pozdravom doki Katka