Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,343 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Agolutin

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, som v perimenopauze , mam 50 rokov. Menzes mi meškal 3 tyždne, bola som za lekarom, spravil mi USG , vyška sliznice bola 11mm. Robil mi aj horm. profil, kde sa zistilo, že neprebiehla ovulacia , mala som nizku hodnotu progesteronu., FSH 12.Lekar mi povedal, že prechod to ešte nie je, aby sme sa vyhli silnemu krvacaniu, tak mi pichol Agolutin 120mg.Menštruaciu som dostala na 10 deň, ale je slabšia aj keď dnes ju mam už 5 deň , čo zvyčajne u mňa už konči. Može Agolutin predlžiť menštraciu, alebo čo by bolo vhodne uživať, aby sa skončila? Ďakujem za odpoveď.

 • krvácanie počas užívania Duphastonu

  , Autor:

  Dobrý den, prosím o radu,
  mám 44 rokov, začala som mat skrátené cykly, moja lekárka mi predpísala Duphaston na 16 den mám vždy začat užívat 10 dní. 3 cykly mi prebehli v poriadku, tento cyklus som začala krvácat už na 15 den cyklu, na druhý den som podla plánu nasadila Duphaston. Zial, aj na tretí den užívania Duphastonu krvácam, je to ako normálna menštruácia. Teraz však neviem, či mám Duphaston užívat normálne dalej(kedze počas menzesu ho nikdy neberiem), alebo toto mám nechat prebehnút ako normálny menzes a Duphaston vysadit a začat brat opat na 16-ty den od začiatku tohto krvácania? Som z toho neštastná, budem velmi vdačná za odpoved.

 • Duphaston

  , Autor:

  Pán doktor mám veľmi nepravidelný cyklus a zároveň sa snažíme o dieťa bol mi predpísaný duphaston užívať ho mám od 14dňa cyklu až do vtedy kým zase nepríde menzes. Mám 3 krabičky že to má stlačiť na 3 mesiace. Menzes som mala 5.4.2020 duphaston beriem tak ako mi bolo povedané len že menzes mi mešká 6dni a už tretiu krabičku som začala brať pohlavný styk máme pravidelné. Už si myslím že mi to ani nepomáha iba strašne bolesti hlavy mám z nich.

 • Meškanie

  , Autor: vikina.s

  Dobrý deň chcem sa opýtať mešká mi menštruácia, síce len tri dní, čo nie je veľa viem.... Tehotenstvo isto neprichádza do úvahy, ale vôbec necítim, že by som to mala dostať len dosť bolesť v panve trosku časté močenie no podľa testu na moč je všetko v poriadku žiadne bielkoviny nič, pred týždňom som mala na pasikoch výsledok pozitívne na krv no to mávam často. Mohlo spôsobiť meškanie zápal maternice no vtedy mi prišiel menzes tak, ako mal. Len pred týždňom som mala bolesti v zadku pri sedení mala som veľký problém postaviť sa môže to tým súvisieť a je niečo, čo by vyvolalo menzes. Ďakujem za odpoveď

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, pred pól rokom som schudla 15 kilo (chcene) a odvtedy mám slabšiu menštruáciu. Nemám bolesti ani nič a dostávam ju každý mesiac bez meškania (niekedy max 1 deň). Na prehliadky chodím každý rok a všetko je v poriadku no len keď som sa svojej gynekologičky spýtala na slabú menštruáciu po chudnutí nič mi na to neodpovedala.. a tak sa vás chcem spýtať .. je to problém ? Alebo to mám začať riešiť? Vopred ďakujem za odpoveď.

 • Hnedý vytok

  , Autor:

  Dobry deň chcela by som sa opýtať mám 22 rokov vždy som mala rozhádzanu menštruáciu no posledný mesiac som mala presne a teraz sa mi stalo že presne po skončení ovulácie som dostala hnedý výtok ktorí trvá už 8 dni za 3 dni mám dostať menštruáciu snažíme sa o druhé babetko a teraz neviem či mám brat ten výtok ako menštruáciu alebo počítať s tím že menstruacia ešte príde Ďakujem za Vašu odpoved

 • meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť.
  Od pôrodu som dostala prvý menzes až keď mal syn 1 rok, ďalší mi však už neprišiel (prvý som mala 9.3-23.3). Tehotná nie som určite. Menštruácia mi v minulosti zvykla meškať, tak neviem, či čakať alebo sa radšej objednať ku gynekologičke. Vopred ďakujem za odpoveď.

 • Zrazeniny

  , Autor:

  Dobry den s manzelom sa pokusame od augusta o dietatko. Posledne menstruacie su spravadzane zrazeninami. Dnes je to druhy den mrchy a idu zo mna zrazeniny velke cca 10cm, tampon si musim menit kazde 2 hodiny.Je to normalne?

 • Dobrý

  , Autor:

  chcela by som sa opýtať.. som po pôrode, mam pól ročnú dcérku a po šestonedelí som mala menštruáciu, hoci nie vždy prišla presne. Pohlavný styk som mala, no partner sa neurobil do mňa. Menstruacia mi mešká 8 dní, test ukázal negatívny výsledok. No mam vyrastok z maternice. Môže byť príčinou ten vyrastok?

 • Mešká menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať mam 20 rokov s partnerom som nikdy nemala sex bola som panna a po dlhorocnom vzťahu sme sa rozhodli skúsiť o prvý sex.. Skúšali sme to bez ochrany s lubri gélom pri vsuvani to veľmi bolelo partner bol jemný trvalo to 10 min kým sme sa pokúsili o vsunutie partner sa 100 % nespravil keďže obidvaja sme nemali orgazmus bola som po ovulacii je možné aby tam bola kvapôčka lásky a mohla niečo spôsobiť? :( ďakujem

 • vynechanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  mám 21 rokov, menštruačný cyklus mám presný, pravidelný – 28 dní. Posledný styk som mala v polovici marca, menštruácia prišla na čas o dva týždne. Tento mesiac mi mešká 6 dní, dva testy boli negatívne. Pociťovala som aj bolesti v podbrušku, ktorých intenzita bola striedavá. O čo by sa mohlo jednať ?
  Ďakujem

 • Agolutin

  , Autor: Iveta

  Pán doktor chcela by som sa opytať do koľkych dni po podani Agolutinu depot,by sa mala dostaviť menštruacia a akej intenzity by mala byť?Norethisteron a Agolutin su lieky tej istej skupiny? Pytam sa preto, lebo raz som uživala Norethisteron a mala som veľmi silnu menštruaciu. Ďakujem za odpoveď.

 • Agolutin

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, mam 51 rokov a mam začinajuci klimax.Menzes už od minuleho roku začina štrajkovať.Minuly rok v aprili vynechal na 3 mesiace, tak nastalo dlhšie krvacanie, ktore skončilo kyretažou. Vysledky bez patologie.V oktobri opäť vynechanie nasadeny Duphaston na vyvolanie, ktorý som brala potom ešte 5 mesiacov. Počas uživania menštr. krvacanie zoslablo.Teraz mi opäť meška menzes 2 týždne, bola som za lekarom spravil mi horm. profil, kde mam nizku hladinu progesteronu, estrogeny v norme, FSH 14. Vyška sliznice 11mm.Bol mi pichnutý Agolutin depot.Moj lekar povedal, že by sme nemuseli pichať nič, menzes by časom prišiel sam, ale hrozilo by opäť silne krvacanie a kyretaž.Nie som zastanca hormonalnych liekov. Je to bežne, keď začina klimakterium, že najprv klesa progesteron, nastavaju anovulačne cykly a až potom začne klesať aj estrogen?Ta vyška sliznice je vysoka 11mm? Može byť krvacanie po Agolutine silnejšie?ˇPán doktor veľmi pekne ďakujem za Vaš čas a odpoveď.

 • Bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň, už som Vám sem písala. Ospravedlňujem sa že znovu to riešim . Písala som že som mala hnedý výtok a bolesti v podbrušku, asi tak 4dni po pohlavnom styku. Keď že sme mali nechránený sex ale manžel si dal pozor, Chcem sa spýtať či je nejaká šanca že by som bola tehotná či to nejako nesúvisí s tým že bolesti v podbrušku ešte stále pretrvávajú . Hnedý výtok už nemam len cítim taký tlak v podbrušku . Sex som mala v piatom dni menštruácie . Vopred Vám dakujem za odpoved .

 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Od 17.04 do 23.04 som mala menštruáciu, po piatom dni menštruácie som mala pohlavný styk s manželom . Dva dni po skončení menštruácie som mala hnedý výtok sprevádzané s bolesťami pod brušku . Hnedý výtok trvá už druhý deň občas slabé bolesti pod brušku tiež . Mam obavy Môžte mi prosím pomôcť zistiť čím to je ?

Otázok: 1099