Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,823 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Ivf

  , Autor: Veronika1207

  Dobrý deň pán doktor, zaujimalo by má ako dlho môže žena po ivf prenášať? A keď je vypočítaný termin jasný a dieťa plne vyvinuté či je prenášanie potrebné/povolené. Pripadne keď je po ivf na rizikovom a nejde to na termin či by nebolo lepšie urobiť sekciu aby nenastala napríklad hypoxia.

 • Vyvolávanie pôrodu po IVF

  , Autor: Ellie1209

  Dobrý deň,

  Som po IVF. Palpačne uterus normotonus, hrdlo 0,5cm, centralizuje, pre prst voľne otvorené, presiakle, hlavička nalieha na panvový vchod, PV netecie, vak vĺn zachovaný, kontrakcie 0. Plod je v poriadku, ja som takisto bez akýchkoľvek ťažkosti. Bolo mi odporúčané dohdonuť sa na vyvolávaní pôrodu (vraj prostaglandinmi) ostávajú mi 3 dni. No sama neviem zhodnotiť, čo je vhodné. Alebo je vhodné prirodzene vyvolávať pôrod nechráneným stykom aj napriek tomu, že mi už 3 týždne odteká hlienová zátka?

  Ďakujem za Váš názor.

 • Bolest hlavy

  , Autor: Michaela1994

  Dobrý deň pán doktor.som po druhej sekcii mala bude mať 3mesiace.a mňa po pôrode veľmi často boli hlava niekedy je to aj týždeň inokedy dva tri dny a potom prejde.aj ked aj po prvej sekcií mam častejšie bolesti hlavy.bola som v celkovej anesteze.okrem toho som si u svojho gynekológa vypísala antikoncepciu zlynda.moze byť tá bolesť hlavy kvôli sekcií? Ďakujem za odpoveď

 • Bolesti brucha

  , Autor: martinas142

  Dobrý deň minulý týždeň som mala poradňu kde bolo všetko v poriadku, krčok vzadu a zavreta. Počas týždňa ma začalo bolieť brucho no nechcela som stresovat vzhľadom na to, že vyšetrenie bolo v poriadku. Bolesť na jeden deň prešla a v pondelok začala znova s tým, že pretrvávala aj včera a tak som šla na pohotovosť kde mi zistili, že je hrdlo medioaskrálne, polotuhe, 2,5cm, prestupné pre tenký prst v celom rozsahu a hlavička nad vchodom. Dali mi utrogestan a kludovy režim. Som momentálne v 32+6 tt. Da sa s takýmto niečím donosiť dieťa do 38 týždňa? Pasy vysli v poriadku žiadne kontrakcie aj pohyby cítim, srdiecko ma v poriadku. Cervix mám 23mm ale vždy sa odlišovali hodnoty z pohotovosti a od mojej lekárky. Ďakujem za odpoveď.

 • Hrčka v jazve po sekcii

  , Autor: Val93

  Dobrý deň,

  som 3 týždne po druhej sekcii a na ľavej strane jazvy mám tvrdú hrčku asi 3-4cm resp. zhrubnuté miesto aj v okolí. Ľavá strana ma stále bolí, najmä v ľahu, pravú ani neviem že rezali. Môže to byť iba vnútorný steh alebo niečo iné? Ako dlho sa vstrebávaju vnútorné stehy?
  Ďakujem za odpoveď.

 • Cvičenie s aniballom

  , Autor: Ellie1209

  Dobrý deň pan doktor,

  Aktuálne som v 37/3 tt.
  Krčok mám skrátený na 1,5 cm, polotuhý. Vonkajšia bránka je pre prst a vnútorná uzatvorená, vak blán zachovaný, hlavička už nalieha na panvový vchod.
  Denne od 36 tt pijem caje z alchemilky, malinika, lanových semienok, užívam pupalkovy olej a masírujem hrádzu.
  S aniballom som sa za 5 dni dostala zatiaľ na 29 cm.
  No na poradni mi bolo povedané, že by som mala prestať cvicit s aniballom, aby som si nevyvolala predčasný pôrod, no nebol mi vysvetlený dôvod.

  Chcela by som vedieť Váš názor.

  Ďakujem pekne

 • Fragmin a epidural

  , Autor: Julia1988

  Dobrý večer,chcem sa opýtať som v 35 týždni tehotenstva už druhý týždeň beriem fragmin 1 x 2500 IU ako vasodilatacnu liecbu,môj gynekológ má informoval že mi možno neschvália epidural pri pôrode,ja mám veľmi zle skúsenosti z prvého pôrodu a bez epiduralky rodiť nechcem,je to taký problém keby sa jedna dávka fragminu pred pôrodom nepodala? Môže to uškodiť plodu? Ďakujem za odpoveď.

 • Vysádzanie progesteronu v tehotenstve

  , Autor: Lenya

  Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa opýtať že ktorým termínom sa mam riadiť na vysadzanie progesteronu a medrolu, obe sa vysadzanu 12 týždňom. Podľa sona je to 11+0 tt a podla MS 10+3tt.
  Ďakujem za odpoveď.

 • Krčové žily

  , Autor: ivik-2

  Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom krčových žíl po pôrode.
  Bol mi zistený vrodený trombofilný stav, tak som si počas celého tehotenstva pichala injekcie na riedenie krvi. V 7 mesiaci sa mi vytvorila krčová žila v intímnej oblasti (na vonkajších pyskoch), je to taký ako keby fialový uzlík, bolo mi povedané, že po pôrode by to malo zmiznúť. Už som skoro 4 týždne po pôrode a stále ma tá žila trápi. Je to trochu bolestivé a citlivé, nakoľko je na mieste kde sa dosť trie o spodné prádlo.
  Prosím vás, ako dlho po pôrode môže trvať, kým sa stav upraví? Môžem si nasadiť napr. venoruton?
  Ešte som sa chcela poradiť, aká masť by vola vhodná na natieranie, pokiaľ je žila na citlivom intímnom mieste? Ďakujem.

 • Menstrucia sestonedelie

  , Autor: Sabina1

  Dobrý deň, som po potrate pomocou vyvolávacej injekcie čiže v podstate prirodzene pretože sa bábätko prestalo vyvíjať. Mám dodržať sestonedelie. Po 4 týždňoch som dostala menštruáciu je to v rámci sesto nedelia alebo už ako normálny cyklus a môžeme sa znova snazit otehotnieť? Dakujem

 • Krvacanie po pôrode

  , Autor: JePaTa

  Dobrý deň prajem,

  29.3. Som prirodzene porodila bez akýchkoľvek komplikácií, a tie 4 dni v nemocnici som pravdaže krvacala, ale stále to slablo a slablo, už to nebola ani taká červená sýta krv, ale skôr krvavý výtok.
  Teraz ale týždeň aj niečo po pôrode sa mi spustilo silné krvácanie, krv je sýta niekedy až tmavocervena, a krvacanie oveľa intenzívnejšie.
  Je to normálne alebo treba vyhľadať lekára?
  Niekde som čítala, že krvácanie by malo slabnúť a nie naopak.
  Bojím sa ísť do nemocnice, nakoľko kojím a nechcem byť bez malej, tak da najorv opýtam Vás, ďakujem pekne.

  Pekný zvyšok dňa.

 • Šestonedelie a hnačka

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň,
  Viem, že veľa žien trápi po pôrode zápcha, no ja to mám práve úplne naopak. Som mesiac po pôrode a od pôrodu sa trápim hnačkou. Občas ma pobolieva brucho a mám riedku stolicu, vôbec neviem, či to nejak súvisí s pôrodom.
  Môže to byť nejaký problém súvisiaci s tým? Mam sa obrátiť na svojho doktora? Dakujem za odpoved.

 • Prosba o radu

  , Autor: Ema30714

  Dobrý deň pán doktor, v pondelok som bola v poradni s nálezom : krčok 1,5cm, otvorená pre jeden prst, včera som bola znova, deň po termíne pôrodu, a v správe už som mala napísané, že pôrodné cesty pripravené, krčok 1cm, otvorená pre dva prsty. Ctg bolesti nevykazovalo, no tvrdnutie brucha a bolesti v krížoch a podbrušku mávam už dosť často, v noci som sa budila na bolesť chrbta, a ráno som mala taký hustý hlien dohneda.
  Odvtedy si sledujem aj tie tvrdnutia bruška, netrvajú dlho, no sú nepravidelné, raz po 20 minútach, raz po 8, tak po 9, na ďalšiu kontrolu mám ísť v nedeľu. Pri prvom pôrode cca 9rokov dozadu som mala bolesti pravidelné, a úplne iné, ležala som v nemocnici, tak som vedela,že som pod dohľadom, teraz som doma, tak možno preto také obavy.

 • Môže to byť predzvesť pôrodu?

  , Autor: Ema30714

  Dobrý deň pán doktor, poprosila by som Vás o názor.
  14.3.mam termín a od 12.3. mám také zvláštne bolesti, čisto len kríže, podbruško, občas stvrdne aj brucho a uľaví to, opakuje sa to niekedy v krátkych intervaloch, niekedy dlhších.
  Predošlú noc sa mi už moc ani spať nedalo, cez deň som ako-tak fungovala, a teraz večer sú tie bolesti zas silnejšej intenzity ako cez deň.
  Otvorená som na prst, s tým, že lekár sa vyjadril, že je to už všetko mäkké a pripravené, no CTG dnes kontrakcie nezaznamenalo.
  Je to tehotenstvo po ôsmich rokoch, a to predošlé bolo problémové, také ako teraz som neprežívala, tak neviem čo si myslieť, nechcem behať do nemocnice zbytočne.
  Ďakujem za odpoveď.

 • Štipanie v pošve 6 dni po pôrode

  , Autor: ladycler

  Dobrý deň, pán doktor, som 6 dni po pôrode, mám pár stehov, pravidelne sa sprchujem, aj používam sprej na hojenie rán, ale vnútri cítim take štipanie. Pri močeni problémy nemám. Môžem používať na výplach rosalgin? Pripadne čo by ste mi odporučili vaginálne? Iny problém nemám. Ďakujem za odpoved.

Otázok: 608