Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,571 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pán doktor , chcem sa opytať ake hodnoty FSH a estradiolu svedčia o začinajucom klimaktoriu? Ďakujem za odpúoveď.

 • Dufaston

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, ďakujem za skoru odpoveď. Ja viem, že do menopauzy mam ešte dlhšiu cestu.Doktor ma presviedčal, že Dufaston skor zabraňuje silnemu krvacaniu, že progesteron zablokuje rast sliznice a tym padom keď je 6 mm, čo je nizka menzes nebude silný. Je to skutočne tak? A tie hodnoty FSH 19,5 a estrogen 530 svedčia už o začiatkoch klimakteria?Mam z toho silneho krvacania už strach, preto tie obavy.

 • Dufaston

  , Autor: Iveta

  Pán doktor, Chcem Vás poprosiť o radu. Mam 51 rokov a som v perimenopauze. Menzes mi teraz meška 2 týždne. Bola som za svojim lekarom, podľa USG sliznica maternice 6 mm, Hormonalny profil FSH 19.5 , Estrogen 520. Nasadil mi Dufaston na 10 dni.Hlavne kvoli tomu, že estrogen je ešte vysoky a mohol by sposobiť zbujnenioe sliznice, čo by bol nasledok dlheho a silneho krvacania. V minulosti som taky roblem mala menzes mi meškal 3 mesiace, potom 2 týždne som špinila a nasledne som sa silno rozkrvacala a nasledovala kyretaž, vysledky boli OK.Myslela som si, že už žačina menopauza. Pán doktor pri uživani Dufastonu a sliznici vysokej 6mm by malo byť krvacanie slabšie?Može sa vyskytnuť aj špinenie počas uživania?dufaston som ešte nebrala, v lete som brala Norethisteron kvoli dovolenke a to krvacanie bolo naozaj silne s kusami sliznice.Niekedy sa mi objavi špinenie mimo cyklu, hlavne pred menzesom.Ako by ste riešil moj problem Vy? Ďakujem za odpoveď.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, mám nepravidelnú menštruáciu a tým pádom sa mi ťažko vyrátávajú plodné dni a nasledujúca menštruácia. Používam aplikáciu menštruačný kalendár, dĺžku cyklu som zadala ako 28 dní, no ono mi to v priemere počíta dĺžku cyklu za posledné mesiace a primer je cca 44 dní. No raz mi mešká 3 týždne, raz týždeň,.. Podľa vás bude presnejšie ak dĺžku cyklu prestavím? Cca na 35?

 • Obavy z tehotenstva

  , Autor:

  Dobry den. Mam obavy že som tehotná pretože sa u mna objavilo spinenie do hneda (aj s trochou krvi) a nejaké príznaky tehotenstva. Kedy sa take spinenie s krvou objavuje? Môže to byt nejaký náznak tehotenstva? Vopred dakujem za odpoved :)

 • Problém 2

  , Autor:

  Dobre ďakujem tak cez víkend si zopakujem test a bez ohľadu na výsledok, navštívim budúci týždeň svojho gynekológa buď pre potvrdenie tehotenstva alebo pre vyšetrenie pripadne vyvolávačku.
  Chcem sa ešte spýtať, aký máte názor na digitálny tehotenský test? Hodil by sa mi viac, z dôvodu jednoznačnej odpovedi bez "lovenia duchov". No neviem či je tak spoľahlivý, ako tie jednoduché.

 • Opätovná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 44 rokov, poslednú menštruáciu som dostala 30.9. a skončila mi 4.10. Včera po troch dňoch pauzy mi začala opäť. Viete mi prosím povedať čo sa deje? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý večer, rada by som sa opýtala či je v poriadku ak som zobrala tabletku Escapelle a prvá očakávaná menštruácia prišla po dvojtýždňovom meškaní. Krv sa mi nezdala taka bežná ako menštruačna ale inak prebehlo všetko bez problémov. Teraz som mala opäť dostať, no už to bude týždeň čo mi mešká. Za odpoveď vopred ďakujem.

 • menzes

  , Autor:

  Dobrý večer, začiatkom jula som mala robený kyret kvoli častým a dlhým menzes, menzes mi chodil už na 19., 20. den a trval 10, 12 dní...po zákroku som dostala menzes na 25. den, další na 22. den a obe trvali primerane-6 dní. Teraz som ale už 36. den cyklu a menzes nikde. Neviem, či dalej čakat, alebo bude treba menzes vyvolat. Mám 39 rokov, môžu byt tieto nepravidelnosti začiatkom prechodu??? Do 38 rokov menzes pravidelný každých 25-27 dní...

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor, menštruáciu nemám pravidelnú ale toto sa mi ešte nestalo.. Mešká mi týždeň a už dlhšiu dobu sa cítim, ako keby sa mi spúštala no stále nikde.Nepovedala by som, že kŕče alebo bolesti, len taky divný pocit v podbrušku a z času na čas krutá bolesť prsníkov ktorá trvá pár minút potom ustúpi,..počas dňa mi je viac krát nevoľno ale to je u mňa pri PMS bežné . Žijem aktívny pohlavný život, no test som si ešte nerobila. Rozmýšľam, že skúsim domáce rady na spustenie menštruácie, horúca kúpeľ, v prípade vínko. Čo si o tom myslite?

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Tina

  Dobrý deň, chcem sa opýtať dlhodobá užívam HAK Softinelle a gynekológ mi káže raz do roka vysadiť HAK na 1 mesiac, tak som to urobila aj tento rok. Bola som na preventívnej prehliadke kde mi bolo povedané ze všetko je v poriadku a menštruácia by mala prísť okolo 02.10.2019.do dnešného dňa neprišla ale mam bolesti v oblasti krížov. Mam počkať? Alebo si spraviť si tehotenský test? Ďakujem

 • Menštruačné problemy

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  Mam 22 rokov a mám problem s menštruáciou. V pripade, ak neberiem ziadne tabletky - menzes sa nedostaví (lekárka mi nastavila Duphaston). Je mozne to aj liečiť? V pripade ak by som tableky neužívala je mozne otehotnieť?
  Dakujem za každú radu.

 • Vaječníky

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Brala som antikoncepciu asi pól roka,po jej vysadení mi menštruácia chodila veľmi zriedkavo a nepravidelne. Po asi 4 mesiacoch od vysadenia mi menštruácia neprišla vôbec až dodnes. (Je to cca 3 -4 mesiace čo mi menštruácia neprišla) Gynekolog má poslal na vyšetrenia štítnej žľazy robil mi hormonálny profil no všetky výsledky boli v poriadku. Povedal mi že mi nechcú fungovať vaječníky. A tak mi poradil že mám skúsiť opäť antikoncepciu ... A preto by som sa chcela spýtať na váš názor prípadne by som bola rada za vašu radu ako ďalej postupovať. Bojím sa že nebudem môcť otehotnieť. Ďakujem .

 • Prerušovaný styk

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, zaujímal by ma váš názor. S priateľom sme mali prerušovaný styk, nepamätám si presne kedy, ale niekedy po ovulácií (teda podľa menštruačného kalendára) ale problém je tam, že menštruáciu mám nepravidelnú. Teraz mi mešká 2 dni, čo síce pri nepravidelnej menštruácii je normálne, len či sa mi nemohla posunúť ovulácia a tým pádom som mohla mať ovuláciu pri styku.. Ako to vidíte vy? Mohlo k tomu dôjsť? A v prípade, že menštruácia ďalej nepríde, kedy je ideálne spraviť si test?

 • Menzes po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý deň,

  5. augusta, som absolvovala 2. kyretáž, po zlom vyčistení pri 1. kyretáži zo začiatku júla.

  Menštruáciu som dostala 13.septembra trvala 7 dni, bola normálna.
  po týždni som však dostala normálny silný menzes opäť, ktorý trvá.
  Je to ok?

  Tiež by som sa chcela opýtať, po akom dlhom čase od užívania antikoncepcie, začne účinkovať a teda môžem mať nechránený styk.

  Ďakujem za odpoveď :-)


Otázok: 870