Poradňa gynekológa

Pridať otázku
Gynekológ

Poradňa gynekológa

4,600 otázok, Gynekológ

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruácia

  , Autor: Malamimi6

  Dobrý večer, mám 22 rokov a som 18 mesiacov po pôrode. Od pôrodu menštruácia bezproblémová, cyklus 28 dňový pravidelný. Minulý mesiac mi menzes meškal 4 dni. Potom som mala pohlavný styk, pravdepodobne počas plodného obdobia bez ochrany, so spoľahnutím na partnera (bábätku sa nebránime :-)) dnes som dostala menzes dva týždne po skončení predchádzajúceho, tj.na 18ty deň cyklu. K dr momentálne ísť nemôžem. Prosím Vás, čo sa mohlo stať? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ťažko takto povedať, možností je viacero, mohlo ísť aj o nízke tehotenstvo so spontánnym potratom, to sa takto zistiť nedá, na to je potrebné vyšetrenie, odber krvi ako aj USG. Návšteva obvodného gynekológa jednoznačne odpovie na Vaše otázky.

 • MS

  , Autor: Nika

  Dobry den,
  minuly mesiac som pisala ohladom toho, ze mi meskala MS 8 dni, pricom cyklus mavam pravidelny (28dni) a tehotna byt nemozem. Tento mesiac som mala dostat MS vcera (9.8), no neprisla, pritom ma od 7.8 slabo brucho. Co by znamenalo opakovane meskanie MS ak predtym bol stale cyklus pravidelny?
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, možností je viacero. Najlepšie je navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení ako aj USG bude vedieť zodpovedať na Vaše otázky ako aj určí další postup.

 • meskaju mi 6 dni nijdy mi ne meskali

  , Autor: DIANA

  dobry chcem sa spytat mam 17 rokov o3 mesiaace 18 ci mozem ist ku gynekologovi aj sama ked ze mi meskaju 6 dni a nikdy mi nemeskali... neviem ci niesom tehotna mavam zavrate a niekedy mi je aj zle ale nevraciam casto spavam som velmi unavena ..a mavam aj bolesti pod bruskom .. dakujem za odpoved :)

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, meškanie menštruácie 6 dní este nič neznamená, no ak je možnosť, že ste tehotná, môžete si najprv urobiť voľnopredajné tehotenské testy alebo priamo navštíviť obvodného gynekológa. Nie ste ešte plnoletá, najlepšie by bolo ísť ku gynekológovi v sprievode zákonného zástupcu, dospelej osoby, najlepšie mamy.

 • Nepravidelna menstruacia PCO

  , Autor: Toli

  Dobry den, mavam nepravidelnu menstruaciu, niekedy aj 2 alebo 3 mesiace meska, mam vysoky podiel hormonu testosteron a caka ma este endokrinologicke vysetrenie, lekarka mi vravela, ze mam polycisticke vajecniky. Menstruaciu som nemala 2 mesiace ale tento mesiac som mala od minuleho tzdna roztrusenych par dni, kedy som slabo krvacala. Dnes som mala nechraneny pohlavny styk. Chcem sa teda spytat ci je mozne, aby som, pri mojom zdravotnom profile otehotnela?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, áno, tehotenstvo je možné aj za rôznych nepriaznivých okolností.

 • Slabý menzes

  , Autor: Zuzana

  Dobrý večer,

  26.7.2018 som dostala menštruáciu bola slabá tento mesiac som 29.7. začala špiniť trvalo to 3 dní bolo to veľmi slabé 4 deň nič na piaty deň som dostala ružový výtok na ďalší deň nič a hneď potom som začala krvácať je to veľmi slabé krvacala som asi hodinku potom zas len špinila večer zase čistá krv je to už tak tretí deň za 4 dni mám ísť ku lekárovi bojím sa. Bolia ma kríže a podbruško a dosť často chodím na malú potrebu. S partnerom sa snažíme o dieťatko. Pred 6 mesiacmi som potratila v 13 tt. Tehotenský test som si ešte nerobila bojím sa výsledku a toho, že by som bola ešte viac v strese. Chcem sa spýtať či to môže byť vážne a čo môže mať za dôsledok tento výkyv.

  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ťažko mi je na základe Vášho popisu povedať o čo sa jedná, na to je potrebné gynekologické vyšetrenie a USG vyšetrenie. Ak sa s manželom snažíte otehotnieť, môže sa jednať aj o takzvané biochemické tehotenstvo alebo veľmi skorý potrat, ale keď nemáte výsledok tehotenského testu, alebo nebolo tehotenstvo potvrdené z krvi, neviem sa k tomu viac vyjadriť. Určite navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví diagnózu a určí ďalší postup.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Tina

  Dobrý deň pán doktor,
  Chcem Vás poprosiť o radu. S priateľom sme mali pohlavný styk a na druhý deň sa mi objavilo jemné špinenie kt pretrváva. Menzes mám dostať až na budúci týždeň. Už 4 mesiac beriem hak Lunytta a doteraz som nemala absolútne žiadne problémy. Tabletky beriem praví, nezabudla som na žiadnu, užívam stále v rovnakú hodinu. Bola som však trocha prechladnuta a v strese. Hak som nekombinovala so žiadnymi liekmi. Z čoho sa mohlo spustiť krvácanie? Keďže som začala krvácať po styku je možnosť že zostanem tehotná? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, krvácanie po pohlavnom styku nesúvisí so zníženým účinkom antikoncepcie. Je možné, že máte na krčku maternice ektrópium. Špinenie po styku si treba odsledovať. Niekedy sa počas užívania antikoncepcie stane, že žena zakrváca. Treba si to odsledovať. Pri pretrvávaní tažkostí by som navštívil obvodného gynekológa.

 • Krvácanie po užití Escapelle

  , Autor: otazka

  Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom krvácania po Escapelle. 11.6. som dostala menštruáciu, keď mi končila (17.6.) mala som nechránený pohlavný styk. Do dvoch dní som užila tabletku escapelle kvôli obave tehotenstva. Krvácala som asi 8 dní od užitia tabletky a krvácanie trvalo 2 dni. Chcela som sa spýtať, mám očakávať menštruáciu od tohto krvácania alebo od začiatku normálnej menštruácie? Cyklus mávam dlhší, cca 35 dní.
  Ďakujem za radu,
  prajem pekný deň.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, po použití Escapelle býva menštruácia normálna a začína v obvyklý deň, hoci niekedy môže začať o pár dní neskôr alebo skôr. V prípade oneskorenia vašej menštruácie o viac ako 5 dní ako zvyčajne alebo abnormálneho krvácania - ak bude menštruácia nezvyčajne slabá alebo nezvyčajne silná, navštívte Vášho obvodného gynekológa.
  Keď žena užije Escapelle, odporúča sa, aby asi tri týždne od užitia navštívila svojho obvodného gynekológa. A ak chcete mať pohlavný styk a nepoužívate antikoncepčné tabletky, musíte používať kondómy alebo pesar až do vašej najbližšej menštruácie. Je to nutné, nakoľko tabletka nebude účinkovať až do očakávanej najbližšej menštruácie, ak budete mať znovu nechránený pohlavný styk. Do budúcnosti neodporúčam užívanie Escapelle, ale po porade s Vašim obvodným gynekológom dlhodobú formu hormonálnej antikoncepcie.

 • Bolesť pri menštruácii

  , Autor: Kalea

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať ako postupovať ohľadom bolestivej menštruácie. Mam 30 rokov a 2 deti, mladšie ma 9m. Bolestivu menštruáciu mam celý život. Pred porodmi som mávala bolesti brucha, krížov, hlavy niekedy aj týždeň pred začiatkom a prvé dva tri dni som viac menej prelezala aj napriek liečbe ibalginom. Po prvom pôrode sa to zlepšilo a aj po druhom. Ale aj tak mávam prvé dva dni silné bolesti. Beriem aulin ale niekedy mi ani 2 tbl za deň nestačia aby som mohla fungovať a viac sa zobrať bojím. Menzes mi obvykle trvá 5 - 7 dní, krvácanie býva silné prvé dva tri dni. Antikoncepciu som nikdy nebrala. Skúšala som ibalgin, nalgesin, panadol, flector, čaje... Teplo pomáha ale iba trochu. Dá sa s tým niečo robiť? Všetci mi hovorili ze po pôrode to zmizne ale po 2 deťoch mi to ešte stále výrazne negatívne ovplyvňuje život. Za radu vopred veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, žena po hormonálnej stránke dozrieva až po prvom pôrode, práve po ňom sa hladina hormónov znormalizuje a bolestivá menštruácia sa zo života ženy zvyčajne vytratí. Je dokázané, že u žien s bolestivou menštruáciou sú hladiny určitých hormónov úplne odlišné v porovnaní so ženami, ktoré bolesťami počas menštruácie netrpia. Úspešným riešením problému bolestivej menštruácie zvykne byť užívanie hormonálnej antikoncepcie, ktoré dokáže účinne ovplyvniť hladiny hormónov a tým eliminovať menštruačné bolesti. No skôr, ako sa k nasadeniu antikoncepcie pristúpi, malo by sa pátrať, či bolesti nie sú zapríčinené nejakým ochorením. Pomerne silným liekom proti bolesti je aj preparát s dvomi účinnými látkami (Doreta), ktorý u žien s bolestivou menštruáciou niekedy pomôže. Určite by som navštívil obvodného gynekológa, ktorý Vás a Váš stav najlepšie pozná a ktorý vie urobiť ďalšie potrebné kroky a vyšetrenia.

 • Menštruácia

  , Autor: Simona

  Dobrí deň mam jednu otázku už pred 13 mesiacmi som porodila dcérku a mesiac som kojila. Potom som začala brať Mistra tabletky a prvé mesiacov som mala menštruáciu pravidelne ale teraz už asi druhí mesiac mam menštruáciu jeden deň a potom už nie a len malá bodka vide a to je hnedé to je normálne? Pred tím. Som brala tiež antikoncepciu ale iné značky ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie sa menštruačné krvácanie môže skrátiť aj zoslabnúť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach odporúčam kontrolu u obvodného gynekológa, ktorý Vás pozná najlepšie a aj na základe USG vyšetrenia môže posúdiť Váš zdravotný stav.

 • Meskanie a slaba menstruacia

  , Autor: Nika

  Dobry den, p. doktor. Mam 19 rokov, tehotna urcite nie som, cyklus mam pravidelny, len nedavno som mala taky problem - najprv mi menstruacia 9 dni meskala (je moze, ze zo stresu, kedze po 2. dni ako neprisla som zacala stresovat). Nakoniec prisla, prvy den som mala normalne, druhy a treti den velmi malo a stvrty den skoncila. Je moze, ze bola taka slaba kvoli tomu stresu?
  Dakujem velmi pekne za Vasu odpoved.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, ak žena prežíva stresové obdobie alebo je vystavená stresovým situáciám, je možné, že menštruačný cyklus mešká a prejaví sa to aj na intenzite menštruačného krvácania. Odsledujte si to do ďalších mesiacov. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • M

  , Autor: jojo

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, priateľke už asi týždeň mešká menzes. Dnes mi písala že jej tečie iba číra krv, vedeli by ste mi poradiť čo ďalej?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, číru krv nepoznám, neviem to objektívne zhodnotiť, takže sa k tomu neviem bližšie vyjadriť. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach odporúčam návštevu obvodného gynekológa.

 • Slaba menstruacia

  , Autor: Nika

  Dobry den pan doktor.
  11.7 som pisala, ze mi menstruacia meska od 3.7. Nakoniec prisla vcera (12.7), dnes je to druhy den ale je slaba - vacsinou sa trochu spusti len ked som na wc, inak ani velmi nie. Je to v poriadku?
  Mam 19 rokov, pohlavny styk nikdy nebol, menstruaciu som mala pravidelnu (raz meskala minuly rok) a taky problem som este nemala.
  Dakujem za Vasu odpoved.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, menštruačný cyklus je ovplyvnený rôznymi faktormi, medzi najvplyvnejšie patrí stres. Ak bol cyklus doteraz pravidelný a v poslednej dobe ste nezmenili životný štýl ani nemali stresové obdobie, z nejakej príčiny menštruačný cyklus meškal. Treba si to odsledovať, či sa to bude opakovať. Opäť Vám môžem len odporučiť návštevu obvodného gynekológa, ktorý vie realizovať potrebné vyšetrenia.

 • Kúpanie

  , Autor: jana83j

  Dobrý deň,
  teraz sme boli na výlete. Kúpali sme sa v bazéne asi 30 minút. Potom ako som z bazéna vyšla a išla na WC zistila som že mám na plavkách pár kvapiek krvi, práve mi začala menštruácia. Tú som však očakávala až o 3 dní. Deň predtým sme boli vo výrivke. Chcem sa spýtať, či mi hrozí nejaké zdravotné riziko (infekcia a pod.) v súvislosti s tým, že som bola v bazéne počas začiatku menštruácia. Keď som to zistila tak som sa samozrejme už nekúpala. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, netrápil by som sa tým. Niektoré ženy sa kúpu aj počas menštruácie so zavedeným tampónom. Ak ste sa už nekúpali po tom, ako ste zistili, že ste dostali menštruáciu, tak si myslím, že ste nič nepokazili a v súvislosti s tým Vám nič nehrozí.

 • Meškanie

  , Autor: Nika

  Dobrý deň pán doktor.
  3.7 som mala dostať menštruáciu, ale neprišla. Brucho ma začalo bolieť 9.7 a 10.7 večer som si všimla svetlo hnedé špinenie, ale len trochu. V noci tiež. No dnes 11.7 už nemám žiadne špinenie, krv išla len trošku, zopár kvapiek (skoro nič) a to je všetko. Ako keby sa to niekde zaseklo a nechcelo ísť. Brucho ma stále sem-tam pobolieva. Čo si mám o tom myslieť, čo mám robiť?

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, keďže nepoznám Váš vek ani ďalšie potrebné informácie, môžem Vám len odporučiť návštevu obvodného gynekológa, ktorý Vás pozná najlepšie.

 • Meskanie

  , Autor: Anonym123

  Dobrý den pán doktor. Mám 16 rokov a menštruáciu mávam od 12. Mešká mi tretí den a pociťujem bolesti krížov. Tehotná určite nie som

  Odpovedá: Gynekológ

  Dobrý deň, počkajte ešte pár dní a keď sa menštruácia nedostaví ani do týždňa od očakávaného dátumu, navštívte svojho obvodného gynekológa.
  V prípade akýchkoľvek ťažkostí navštívte obvodného gynekológa ihneď.

Otázok: 550