Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,346 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Problem s menštruáciou

  , Autor: Simonka

  Dobrý deň!
  Som po tretom cisárskom reze. Prvú menštruáciu po sekcií som mala začiatkom februára tohto roka. Druhu som už nemala, tak som bola u svojho gynekológa, pichol mi vyvolavávačku na vyvolanie menštruácie, ta prišla do 6 dní + robil mi vyšetrenia (preventívna, krv, odber na citológiu) všetko bolo v poriadku - 27.máj 2021. Teraz mam 57 DC a menštruácia sa znova nedostavila (nie som tehotná). Chcela by som sa opýtať, prečo menstruácia stále neprichádza? Mám ešte čakať, či menštruácia nenabehne sama od seba, alebo znova zájsť k svojmu gynekológovi?
  Pred pôrodmi som takéto problémy nemala, menštruácia vždy prišla.
  Teraz po pôrodoch sa to pokazilo, možno je to tým že som mala sekcie za sebou 2017, 2019, 2020, a chce to len svoj čas, kým sa to upraví. :)
  Za skorú odpoveď Vám ďakujem :)

 • Norehisteron

  , Autor:

  Prosím ,chcela by som sa opýtať ,keď mám užívať norehisteron na oddialenie menštruácie 2 tab.denne ,môžem ich užiť naraz ? Alebo s odstupom času v priebehu dňa ? Ďakujem

 • Meškanie menštruácie pri antikoncepcií

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Nedávno mi moja gynekologička zmenila antikoncepciu, zo Zlyndy na Zoely. Hneď ako som skončila blister z prvej antikoncepcie, som mala prejsť na novu antikoncepciu bez prestavky. Teraz novu antikoncepciu užívam už 10 dní a približne týždeň mi mešká menštruácia. O dva týždne mám odísť na dovolenku a bojím sa, že to príde tam, čo nechcem. Je možné prestať užívať antikoncepciu na pár dní aby som dostala menštruáciu ktorá mi mešká? A po menštruácí ju znova začať užívať? Po prípade, viete mi poradiť ako vyvolať meškajúcu menštruáciu? Tehotná určite nie som. Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

 • Problém z menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred rokom som mala silnú operáciu a odvtedy mi chodí menštruácia ako sa jej chce
  Tento rok som mala len 3x. Teraz som mala od piatku do pondelku len hnedý výtok. Test mám negatívny.
  Mám to brat ako menštruáciu ?
  Na antikoncepciu ešte len cakam lebo som vedela či toto mám považovať na ne …

  Antikoncepciu neberiem, mám 18 rokov.

  Ďakujem

 • Mohla mi escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň, to som zase ja
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 26jula, test som si robila z ranného moču a vyšiel negatívne .. za posledne 3 mesiace som si robila 3 testy a vyslu negativne.
  Ďakujem za odpoveď

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý večer, mám taký problém.
  Menzes trvá cca 5 dni -
  1 deň mám bolesť najviac, krvácanie taký priemer,
  2 deň sa bolesť zmierni, krvácanie býva obvykle najsilnejšie práve 2 deň,
  3 a 4 deň bolesti už nemam aj krvácanie je slabé - ale tu je ten problém, že v priebehu dňa ma zrazu zabolí dosť silne brucho a zakrvácam, to hneď viem, že po tej bolesti nastane také chvíľkové silnejšie krvácanie, potom to ustúpi a zasa nič no a 5 deň to už len špinenie mám.
  Je to normálne? Čo to spôsobuje? Ďakujem za odpoveď

 • Užívanie duphastonu pred zákrokom v celkovej narkóze

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 36 rokov a užívam duphaston na zmiernenie menštruačného krvácania. Zatiaľ len dva cykly. Ale musím podstúpiť kolonoskopiu a chcela by som ju podstúpiť v celkovej narkóze. Neviete mi prosím povedať, či sa musí duphaston pred celkovou narkózou vynechať? Mám tiež zvýšené dimery, hodnota 0,72 (norma 0,55). Ďakujem.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať. Menštruáciu som mala dostať pred týždňom, avšak dostala som ju o 2 dni neskôr. Nie je to ani menštruácia, skôr úplne slabé krvácanie,ktoré trvá 4 deň. Len pár kvapiek krvi. Mám to považovať za menštruáciu? Predtým som mávala silnejšiu menštruáciu (4 dni). Čím to môže byť spôsobené? Alebo je možné, že ešte dostanem silnejšiu menštruáciu?

 • Hemangion

  , Autor:

  Dobrý deň...chcem sa opýtať ..mám liečbu na 14 dní norethisteron...môžem ho užívať...keď mám hemangióm pečené...a tukové hrčky v prsníkoch...ďakujem za odpoveď...

 • Mohla mi Escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň, to som zase ja
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 22 jula a menstruacia zatial nikde.
  Ďakujem za odpoveď

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň. Minuly mesiac som mala krvavý výtok a následne tento mesiac slabý menzes ako obvykle a o 2 týždne mi prišiel další, omnoho silnejší menzes a pritom už dlhšie užívam duphaston. Pani doktorka mi povedala iba toľko aby som pokračovala v užívaní, tak chcem sa spytat vás, prosím vás, môže to niečo znamenať? Ďakujem

 • Meškanie a Norerhisteron

  , Autor:

  Dobrý večer,
  písala som vám ohľadom meškajúceho menzesu z dôvodu vysadenia antikoncepcie Desirett. Zatiaľ ste mi odporučili počkať cca do konca mesiaca.
  Momentálne mešká 11 dní, avšak ďalší týždeň by som bola rada bez menzesu. Tak mi napadlo či by som si mohla začať dávať Norerhisteron od štvrtka, ak dovtedy nedostanem samozrejme menzes. Že či sa môže takto odďaľovať menzes aj keď už sám o sebe mešká skoro 2 týždne. Červené víno ani horúci kúpeľ nezaberajú na vyvolanie, takisto keby mi dá injekciu hneď aj zajtra, nemusí zabrať. Ďakujem za odpoveď

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mešká mi menstruacia.. Bola som tehotná ale 18.4. 2021 som bohužiaľ potratila :( menštruáciu som mala pred mesiacom 18.6.2021..momentalne mi mešká menstruacia 3 dní.. Pohlavný styk som mala naposledy 5.6.2021 Momentálne som v zahraničí nemôžem sa dostaviť na slovensko až o mesiac.. Chcela by som vedieť ze ci je to normálne?
  Ďakujeem

 • Kyretaz a menštruácia

  , Autor: miroslava88

  Dobrý deň.
  Po cisarskom reze na JIS mi začalo krvácať do brucha. Museli ma opäť operovať, skoro som zomrela. Zachránili ma, bolo to zlé stratila som veľmi veľa krvi, a z toho dôvodu mi spravili kyret. Šestonedelie som mala ružové krvácanie primerane a následne silný žltý výtok ktorý trval asi 3 týždne a slabo. Je to už pol roka, a menštruáciu dostávam pravidelne ale mám problém že je veľmi slabá. Je to iba špinenie a a aj to iba jeden dva dni, a možno iba dvakrát za deň spozorujem hnedý výtok na papieri. Inak nepotrebujem žiadne hygienické potreby ani slim. Cítim sa zle a neviem si zvyknúť že nemám menštruáciu ako mám mať. Inak by malo byť všetko v poriadku. Je nejaká šanca že sa mi sliznica zregeneruje a začne opäť rásť? Pripadne lieky alebo bylinky? Moja doktorka to nechce riešiť, vraj ak nechcem deti tak to mám nechať tak. Ale ja sa cítim takto zle. Ďakujem

Otázok: 1633