Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,406 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • cysta

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,chcela by som sa opýtať….V januári som prekonala mononukleózu a dosť ma to „rozbilo“.Začala som mať problém s črevami, vlastne doteraz sa z toho dostávam, okrem toho som mala obličkový záchvat a našli mi kameň na obličke, na CT cystu na vaječníku 3 cm….Bola som na rôznych vyšetreniach, u gyn. som bola v januári a posielajú ma tam znovu.Vlastne ako mi začali tieto problémy,niekedy keď tlačím na stolicu, unikne mi kvapka moču.Vie toto riešiť aj gynekológ alebo mám mu to vôbec povedať? Pri týchto problémoch sa mi skrátil aj cyklus na 21-23 dní, no už nejaké dva mesiace som mala 28, tak sa to dúfam upravuje….je nutná návšteva gyn.,prípadne máte nejakú radu? ďakujem

 • pekný deň

  , Autor:

  dobrý deň p.doktor,asi pred dvoma týždňami som mala nechránený pohlavný styk s priateľom,bolo to deň pred ovuláciou. Nevyvrcholil sa do mňa ale na mňa ku chrbtu a mám pocit že to predsa len mohlo stiecť dole.Možno som len hysterická,urobila som si dva testy,oba negatívne.Mám ale voláku krčovitú bolesť v ľavom vaječníku alebo aspoň v tej oblasti,niekedy intenzívnu niekedy menej.Menštruáciu by som mala dostať za 6 dní takže to možno pripisujem aj tomu,len mám také bolesti prvý krát. Prsia sú zväčšené,nebolia ani niesú citlivé.Mám ale nejaký zvláštny hnedý výtok z pošvy,tiež ho vidím prvý krát.Namýšľam si že by to mohlo byť mimomaternicové tehotenstvo ale to by mi vyšiel test pozitívny nie?
  Ďakujem za odpoveď.

 • Infekcia

  , Autor:

  Dobrý deň dnes som bola u svoje lekárky a ta mi predpísala MACMIROR COMPLEX 500. Zaviedla som si to a po asi hodine to zo mňa vytieklo je to normálna reakcia?

 • Spontánny potrat

  , Autor:

  Dobrý večer, potrebujem poradiť. Som v zahraničí a lekára tu ešte nemám.
  Asi dva týždne po poslenej menštruácii som začala pociťovať silnejšie bolesti v podbrusku a dva dni na to, som začala aj silno krvácať s väčšími kúskami krvných zrazenín. Krvácanie trvá už 5 dní s rovnakou intenzitou. Bolesť sa k dnešnému dňu ustálila. Môže ísť o spontánny potrat, tak krátko po menštruácii? V takomto prípade musím vyhľadať lekára alebo sa maternica vyčistí sama?
  Za odpoveď vopred ďakujem.

 • ??

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ..som po potrate po 4 týždňoch mi prišla menštruácia no aj po skončení menštruácie stále špínim.. nie je toho veľa je to hnedé, sú to len také momenty z dňa kedy zašpiním a potom celý deň nič, už sú to 4 dní je to v poriadku? Mám navštívim lekára? Ďakujem za odpoveď.

 • ?

  , Autor:

  Dobrý deň ,
  s priateľom som mala minulý mesiac tesne po skončení meštruacie prvý pohlavný styk, od vtedy spolu aktívne sexuálne žijeme, vždy to bolo s ochranou ale raz (na 20. Deň môjho cyklu) sme mali nechránený sex pri čom do mňa nevyvrcholil. Mešká mi menštrúcia zatiaľ len dva dni ale bojím sa tehotenstva , mám len 18 rokov a bábätko ešte nechcem. Je možné že mi menstruacia mešká kvôli tomu že som začala sexuálne žiť a moje telo si zvyká? ( kamarátka mi povedala že jej gynekológ povedal že meškanie menzes po prvom sexe je normálne a bežne) Ako moc pravdepodobné je že by som mohla byť tehotná? Kedy si mám spraviť tehotenský test?

 • Bolesti kĺbov po porode

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Po pôrode mam veľké bolesti kĺbov a nemôžem sa ani zohnut a postaviť k synovi bez bolesti. Rodila som pred polrokom, cisárskym rezo.synceka som dojcila iba 3 týždne. Je možné že sa to časom hormónmi upraví a stačí mi dokúpiť iba nejaké vitamíny, alebo mam zájsť k doktorovi. Vopred ďakujem.

 • Nechuť

  , Autor:

  Dobrý deň.. Mám 20 a nepociťujem žiadnu rozkoš/vzrušenie ani pri sebauspokovaní.. Už dlho,pred tým som mala depresie (mám tetániu)..

 • Teplý kúpeľ

  , Autor:

  Dobrý deň,
  som na začiatku tehotenstva a ešte som nebola u lekára, dala som si teplý kúpeľ, asi cca 15. minút. Vôbec som netušila že nemôžem taký kúpeľ a teraz sa bojím až nepotratím alebo nejak neuškodim bábätku. Mám ísť radšej na gynekológiu,aj keď ešte je zaučasu? Ďakujem pekne za odpoveď.

 • USG prsníkov

  , Autor:

  Dobry den mozem poprosit o vysvetlenie Usg prsnikov je to vazne?
  Fertilný typ mliečných žliaz bilat s výraznejšiu zložkou adenoidnej hyperplázie bilat. Parenchým ma primeranú echogenitu,
  pravidelnú jemnú echoštruktúru vľavo v DMQ na č 8/9periareolárne prítomné hypoechogennejšie ložisko zmiešanej echoštruktúry . Dobre orientačné voči okoliu o veľ. 13 x 6 mm nasadajúce na prektoralnu väčšiu, vedľa neho menšie identické o vel. 5 x 5 mm. Mliekovody nie su dilatovane kozna vrstva je jemná primeranej šírky . Hladkých kontúry. Podkozna i retromamarna tukov a vrstva ma primeranú echotexturu i echogenitu. Retromamarne je stena hrudna hladka . Dobre ohraničená . V axilach t.č. zväčšene LU nie sú prítomné.
  Záver: Die.dg ostrovčeky tzv adenoidnej hyperplázie 1 sin. FIA /BIRADS3

 • Vyvolaný potrat

  , Autor:

  Dobrý deň,
  4týždne dozadu mi bol vyvolaný potrat v 21. týždni, dieťatko malo nehybné končatiny (v prvých testoch vyšli IGG a IGM rubeola pozitívne - bola som zaočkovaná ako dieťa) v 12. týždni dieťatku našli vodu v brušku - neskôr zmizla. Všetky predošlé testy (genetika...) som mala negatívne. Doktori tvrdia, že nastala nejaká chyba v procese. Kedy sa môžeme opäť pokúšať o bábätko? Fyzicky/psychicky sa cítim v poriadku...myslíte že stačí počkať 4 mesiace? vopred ďakujem za odpoveď.

 • Nechutenstvo na sex

  , Autor:

  Dobrý deň prajem, poprosím vás o radu anonymne ak sa da.
  Mám 26 rokov, 2 deti jedna ma 7 rokov syn má 15 mesiacov.
  Počas tehotenstva sme nemali pohlavný styk s mužom, bála som sa a neustále mi bolo zle, myslela som si že po pôrode to bude dobré.Ale mám pocit že sa to inak vyvynulo.Som vo vzťahu už už dlhšie 10 rokov.Muž je od rána do večera v práci na deti som sama neviem či to je tým.Ale vôbec ma už nepriťahuje a na sex ani nepomyslim, nepotrebujem ho alebo ako by som sa vyjadrila ale on zas áno a už sa to začína aj v hádkach proste on má iné potreby ako ja.Mam aj štítnu žľazu teda či tie hormóny alebo čo odporúčate ? Prosím vás

 • Tt

  , Autor:

  Dobre ráno
  Pred 5 dňami som mala plodne obdobie stredne a urobil sa do mna a teraz mám ovulaciu mohli tie spermie prežiť? A môžem byt tehotná ?

 • Tehotná ?

  , Autor:

  Dobrý deň
  Den po skončení menštruácie sa do mna urobil môžem byt tehotná? Menštruáciu mávam 7 dni . A môžem otehotnieť aj cez plodne obdobie stredne ?

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať že pred plodné dni som mala raz nechraneny styk aka je sanca na otehotnenie?

Otázok: 1056