Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,359 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • 7 dňová pauza

  , Autor:

  Dobrý deň, pán doktor, ja by som sa chcela opýtať či som chránená pred tehotenstvom aj počas 7-dňovej pauzy, ktorá je medzi jednotlivými blistrami? Tabletky som brala pravidelne 21 dní každý deň v tom istom čase. Ďakujem za odpoveď.

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať s partnerom som mala nechránený pohlavný styk a užila som nudzovu antikoncepciu, mešká mi menštruáciu už 6 dní, môžem byť tehotná? Ďakujem

 • Vysadenie a ochrana

  , Autor:

  Dobrý večer.
  Mávam silné bolesti hlavy, s doktorkou sme sa dohodli, že HAK vysadím, pôjdem na hematologiu a uvidíme.
  Chcem sa opýtať, ako to bude somnou ďalej? Viem, nedá sa to presne určiť/povedať.
  Zobrala som ešte 3 tabletky z blistra, po 7 dňovej pauze.
  Treba sa už hneď chrániť aj kondómom?
  Bude zo začiatku postačovať nehormonalny krém pri nechránenom sexe? Ďakujem

 • Mercilon

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať či ovplyvní úcinok tablety zvracanie po 10 hod. od jej užití. Ďakujem

 • Zlynda

  , Autor:

  Dobry den, omylom som uzila antikoncepcnu tabletku Zlynda rano (stredajsiu) a aj na obed (stvrtkovu). Prosim Vas, ako pokracovat v uzivani. Dakujem za informaciu.

 • Pichanie a bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa Vás opýtať.
  12.marca som vysadila HAK o týždeň na to mi normálne nabehla menštruácia. Následne som už v ďalšom balení nepokračovala.
  Dnes je to cca 5 deň kedy ma striedavo pichá vo vaječníku alebo v podbrušku... miestami je to bolesť ako keby pred ms. Tú by som mala dosťať až 17.4.
  Môže táto bolesť súvisieť s HAK a jej vysadením?
  Počas dní od kedy ju neberiem som mala nechráný styk.
  Ďakujem za odpoveď

 • Krvácanie a kapsička pastierska

  , Autor:

  Dobrý deň, ohľadom silného krvácania som vám písala minulý týždeň.
  Prešla som na Desirett od 15.2. , prvý blister len s párdňovým slabým špinenim, menzes vynechal.

  Druhý blister bolo od začiatku 10 dní slabé špinenie, potom 9 dní menzes so silným krvácaním 4 dni. Krvácanie prešlo (brala som ascorutin). Potom už zasa iba špinenie 2 dni. Ale potom zasa začalo krvácanie (od 4.4.) dnes štvrtý deň, nie je to silné krvácanie, skôr len ráno ked vstanem akoby to zo mňa vyšlo, a potom poobede už iba špinenie, prípadne slabučke krvácanie .

  Tento týždeň sa k lekárovi nedostanem,neordinuje ale na ďalší týžden idem na neurológiu a hneď by som išla aj ku gynekologovi. Ale chcem sa spýtať, môžem dovtedy pokračovať aj naďalej v užívaní Ascorutinu a ako dlho ho môžem brať a takisto či môžem piť čaj z kapsičky pastierskej pri antikoncepcii, ide hlavne o to aby mi to neuškodilo, o zníženie spoľahlivosti ohľadom na otehotnenie sa momentálne nebojím, keďže aj tak krvácam a sex nepripadá do úvahy.

  Ďakujem za odpoveď

 • Oneskorenie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mali sme s priateľom pohlavný styk aj s ejakuláciou, ale antikoncepciu tabletku som si zobrala až hneď po tom. Tak či budem chránená alebo nie. Tabletku beriem pravidelne. Ďakujem

 • Canesten

  , Autor:

  Dobry den chcela som sa opytat ci dermalny krem canesten pouzivany na vulvitidu znizuje ucinnost hormonalnej (Dienorette) + barierovej antikoncepcie.
  Dakujem za odpoved.

 • antikoncepcia a reasec

  , Autor:

  Dobr yvecer, prosím vás momentálne mi začala dnes 7 dňová pauza a dala som si polku lieku reasec môže to ovplyvniť účinok antikoncepcie? ak áno tak led mi skončí 7 dňová pauza a začnem brat tabletky mám ich užívať aspoň 7 dni a popri tom sa chrániť inak alebo to neni potrebné. ďakujem

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň. Včera sa nám s priateľom pri pohlavnom styku stala menšia nehoda, a možno ani nie, neboli sme si istí, a tak som po prvýkrát v živote požila Escapelle. Som však na začiatku menštruačného cyklu (včera to bol 5 deň menštruácie). Boli už prípady, kedy žena počas menštruácie ostala tehotná, a tak sme nechceli riskovať. Menštruáciu mám pravidelnú cca stále po 27-28 dňoch. Môžem sa opýtať, čo očakávať? Čo tabletka spôsobí mojej ovulácií a celkovo cyklu? Ide o neštandardný čas požitia, tak preto by som rada vedela, čo sa s mojím telom momentálne bude diať, ďakujem za odpoveď.

 • Bodava bolesť

  , Autor:

  Dobrý deň smiem sa opýtať, pravidelne beriem antikoncepciu,vždy dostanem na 2 deň od vysadenia, všetko v poriadku.
  Len počas menštruácie terajšej mám také ako keby ťahanie v pupku a to hlavne pri močení, je to taká bodavá bolesť lepšie povedané.

 • antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam pravidelne antikoncepciu ale tak isto bereiem tabletky na alergiu Deslaratadin, posledný styk som mala pomaly pred mesiacom a stále neprichádzajú červené dní hoci prichádzali presne ako mali a nikdy sa mi nestalo, že by mi meškali tak dlho. Je tiež pravda, že poslednú dobu som v stálom strese a jedovatá a začala som veľa jesť. Neviete prosím čím to bude, či mám sa obávať najhoršieho? Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

 • Účinnosť HAK

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať či užívanie bylinky pestrec marijánsky, nejako ovplyvňuje účinnosť HAK? Ďakujem za odpoveď.

 • antikoncepcia

  , Autor:

  dobrý deň pán doktor, mám veľmi možno zvláštnu otázku, no v letáčikoch je písané že ak sa do 4 hodín objaví silná hnačka, môže to znížiť účinok hak. Ale pokial sa do tých 4 hodín dostaví normálna stolica,je účinok zachovaný?

Otázok: 2667