Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,406 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň. Už pred dvomi týždňami som začala brať antikoncepciu zlyndu a stále krvacam ako pri menštruácii niekedy mám až takú tmavo hnedú krv.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň, mám otázku,
  užívam horm. antikoncepciu a na 19. deň som nemala hnačku ale malý kúsok redsiu stolicu po užití tbl. asi 30 min..v 21. deň uzitia tbl. HAK som užila okrem hak aj 2x ibuprofen (400) a následne som mala nech.pohl.styk...je všetko ok..nemusim mat obavy z tehotenstva?
  Ďakujem.

 • Alergia

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Leverette a mam z nej neustále svrbenie, je možné že som alergicka? Musím sa vzdať antikoncepcie úplne alebo stačí zmeniť antikoncepciu? Ďakujem

 • HAK akné

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam HAK vlastne len kvôli akné. Problémy s menštruáciou nemám, momentálne ani pohlavny styk. Chcem sa opýtať či existuje aj iný liek, ktorý znižuje tvorbu androgénov keďže asi to bude môj problém.
  Navrhovali mi aj Roaccutane/Aknenormin ale to užívať nechcem. Ďakujem.

 • účinok antikoncepcie

  , Autor:

  dobry deň teraz mám 7 dňovú pauzu bez tabliet až druhý deň no dnes ráno som mala hnačku, momentálne mám psychicky problémy takze som stále v strese a hlavne ráno. je účinok antikoncepcie znížený? dakujem

 • Ejakulacia

  , Autor: Miriam

  Dobrý večer pán doktor chcela by som sa spytat uzivam antikoncepciu Belara od 2/2019 vzdy pravidelne nikdy som nezabudla na žiadnu tabletku. S priatelom by sme si chceli užiť pohlavný styk naplno teda mám na mysli že by chcel ejakulovat do pošvy ja mám veľký strach že môžem otehotnieť aj napriek tomu že uzivam antikoncepciu neverim tomu na 100% ale priateľ ma stále nahovára že nic sa nemôže stať keďže antikoncepciu vo februari už budem užívať 2 roky.Aký je váš názor? Mohla by som podľa vás zostat tehotna keď antikoncepciu beriem poctivo? Ďakujem velmi pekne za odpoved

 • daylla

  , Autor:

  Dobrý den, mám 40 r. a pol roka užívam dayllu, postupne z mesiaca na mesiac sa mi zdá, že sa u mna stráca chut na sex..je to tabletkami? nechcela by som ich vysadit, ani menit, kedže mi sadli a som s nimi spokojná..čo s tým?

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň, je zachovaná účinnosť horm.antikoncepcie, ak som po užití tbl. mala do cca 30-40 min. stolicu..nie hnačku..normalnu stolicu.
  Dakujem.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor,
  v rôznych diskusiách je uvedene, že je možné otehotnieť aj pocas užívania horm.antikoncepcie.
  Ako je to možné?
  Zlým užívaním, hnačkami, zvracanim alebo je to naozaj možné aj keď užívanie je pravidelne bez ťažkostí?
  Správne rozumiem, že žena je plne chránená aj pocas 7 dňovej pauzy?
  Ďakujem.

 • Prvá antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň
  V prvý deň užitia antikoncepcie som mala zároveň aj dátumovo prvý deň menštruácie ktorá prišla so slabým krvácaním no po prvom dni vymizla. Môžem ďalej pokračovať v užívaní antikoncepcie? Som naďalej chránená?

 • Antikoncepcia a Výtoky

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor užívam prvý mesiac antikoncepciu Mistra a doktor ma upozornil na prvé 3 mesačne vytoky no každé ráno aj večer mám krvavé vytoky je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď

 • Vitamín C

  , Autor:

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, či je možnosť otehotnenia, ak v piatok som mala pohlavny styk ale ráno toho dňa pred stykom som užila vitamín c 1250mg,mohlo dôjsť k zlyhaniu antikoncepcie?(styk bol s ejakuláciou mimo mňa). Tablety užívam pravidelne 22:30, max +-jedna hodina.
  Ďakujem

 • vitamín C

  , Autor: viki927

  Dobrý deň, už ste mi odpísali ohľadom vitamínu C, ze netreba užívať 1500mg na deň ale iba tých 500mg, ale aj keď som užívala predtým tých 1500mg malo to nejaký vplyv na zníženie účinku antikoncepcie? Lebo som sa niekde dočítala, že Cečko môže ovplyvňovať antikoncepciu.
  Ďakujem pekne

 • Antikoncepcia

  , Autor:

  Dobrý deň,prosím Vás chcela by som sa opýtať....začala som užívať antikoncepciu Desirett kedže som ešte dojčila gynekologička mi predpísala toto. Menštruáciu som mala normálne najskôr menšie špinenie a potom normálne krvácanie. Vždy som dostávala tak cca.okolo 12.13.-teho....tento mesiac je ale už 21. a menštruácia mi ešte nenabehla. Chcem sa preto opýtať, či antikoncepcia môže nejako ovplyvniť dalšiu menštruáciu, prípadne posunúť, či sa môže stať, že kedže beriem antikoncepciu, že menštruáciu nebudem mať vždy v nejakom pravidelnom intervale, ale je rôzne kedy mi môže nabehnúť...? Teda , že menštruáciu budem mať takú nepravidelnú..? Vopred Vám dakujem za odpoved.

 • Je možné?

  , Autor:

  Dobrý deň, začala som brať HAK v prvý deň cyklu (1.9.), nechránený pohl. styk som mala na 10deň užívania, viem že riziko otehotnenia je malé, ale od toho dňa mám nafúknuté brucho, bolesti v podbrušku a ráno mi býva zle, je možné že som tehotná? Alebo sú to len vedľajšie účinky HAK?

Otázok: 2238