Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,914 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Bola som chránena?

  , Autor: Maja2

  Dobrý deň, chcela by som sa spytat či som stále chránená ak som mala pohlavny styk 22 pričom si lepím antikoncepciu vo forme náplasti a 22 bol deň výmeny 25 som ale si náplasť odlepila (z dovodu zhorsenia psychickeho stavu a myslím si že je to práve z antikoncepcie) takže by som mala dostať menstruaciu skor ako povodne lebo povodny den bez nálepky mal nastat az 29 myslíte že som chránena aj keď som si 7 dňovu pauzu spravila skor ako bežne?

 • Hnedý hlien

  , Autor: Anonnym

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu leverette prvý týždeň (je to moja prvá antikoncepcia) ale pozorujem hnedý hlien v pošve. Výtok nemám žiadny. Je to normálne pri brani antikoncepcie?

 • Antidepresíva

  , Autor: Julia202600

  Dobrý deň pán doktor. Beriem antikoncepciu leverette lenže musím užívať aj antidepresíva. Čítam rôzne články a vraj antikoncepcia neúčinkuje ak užívam antidepresiva. Je to pravda? Alebo môžem užívať oboje? Ovplyvňuju sa tie lieky navzájom? Mám sa obávať, že antikoncepcia kvôli tomu zlyhá?

 • Levosert

  , Autor: Lapajka

  Dobrý deň chcem sa opýtať či počas menštruácie je možné že vlákno telieska Levosert je von z pošvy . Ďakujem

 • Norethisteron

  , Autor: 11lili11

  Dobrý deň, chcem sa opýtať nasledujucu menzes mám dostať 20.6, presne vtedy ideme na dovolenku. Užívať 2tyzdne vkuse norethisteron nechcem, príliš by má to rozhodilo asi, je to dlho .
  Je možné, posunúť si menštruáciu o tyzden skôr?
  Tak že norethisteron začnem brat 1.6 do 10.6, a menzes by prišla po liekoch do nejakych 4 dni? Tým pádom by som na dovolenke mala Maťko menzes, a ďalšiu menzes hnedá sebou by som nemala dostať, Hm?
  Čo myslite. Ďakujem

 • Antikoncepcia a užívanie antidepresív

  , Autor: Julia202600

  Dobrý večer pán doktor. Začala som užívať antikoncepciu ale zároveň užívam aj xanax, chloroprotixen a sertralin. Moja obvodná gynekológička mi predpísala antikoncepciu leverette s tým že by to malo byť v poriadku. Mam sa obávať zníženia účinku antikoncepcie kvôli tým antidepresívam? Ďakujem za odpoveď.

 • Vynechanie 2 tablet Hak

  , Autor: Ivanina96

  Dobry den, v nedelu a pondelok som zabudla zobrat tabletku HAK torri,v utorok som pokracovala v uzivani normalne, na 5.den(sobota) od normalneho uzitia tabletky som mala nechraneny styk,bola som v tom case uz chranena? HAK torri uzivam cca 1.5 roka .Dakujem

 • Antikoncepcia Levonille

  , Autor: Lily712

  Dobrý deň pan doktor chcem sa opýtať ci je to normálne, od januára beriem antikoncepciu Levonille kazdy deň presne ako mam nikdy som žiadnu tabletu nevynechala, nikdy som nemala počas brania ziadne špinenie menzes mi prišiel vzdy v 7dnovej pauze,lenže tento mesiac mi prišiel mendzes o 10dni skôr,najprv hnede špinenie no na druhy deň klasicky menzes aj bolesti vsetko,stále beriem aktívne tablety aj ked teraz krvácam, mala som aj žalúdočné problémy tak som užívala algifen kvapky.Pred týždňom som bola u gyn.a ta mi povedala ze je všetko v poriadku od vtedy som pohoavny styk nemala,takže menzes mam 2x v mesiaci je to prosím vás normálne?nechcem behať ku dr ked som tam bola nedávno,ak by krvácanie trvalo urcite tam pôjdem.

 • Pharmatex a ovulácia

  , Autor: Adi.F

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je pharmatex spoľahlivý aj počas plodných dní ak ešte tehotenstvo neplánujem. Fungoval by rovnako ako počas dní mimo ovulácie?
  Ďakujem za odpoveď.

 • Účinok antikoncepcie

  , Autor: Anonym00

  Dobrý deň. Začínam brať antikoncepciu a mám pár otázok. Ak užijem antikoncepciu a do pol hodiny sa napijem trocha Pepsi je to v poriadku? Prípadne má Pepsi nejaký vplyv na antikoncepciu? Taktiež je nejaké jedlo ktoré nesmiem jesť po užití antikoncepcie po dobu 3-4 hodín? A ak užijem antikoncepciu a o hodinu na to mám stolicu pomerne normálnu je to tiež v poriadku? Ďakujem za odpoveď

 • Zmena antikoncepcie

  , Autor: Asdffdsa

  Dobrý deň, od septembra beriem Daylette, teraz marec a máj sa objavilo špinenie od polovice blistra. Dosť mi to prekáža, tak chcem zavolať doktorovi, len sa chcem spýtať, zmení mi hak hned alebo ma ešte nechá nech si to sledujem? Prípadne ak sa rozhodne pre zmenu, musím ísť k nemu osobne alebo mi ju len zmení a predpíše mi inú na elektronický predpis? Ďakujem

 • Alergia

  , Autor: Asdffdsa

  Dobrý deň, môžem pri antikoncepcii užívať lieky na alergiu? Volnopredajny Zodac, Claritine, Zyrtec a podobne. Ďakujem

 • Zmena, špinenie

  , Autor: Barborela

  Dobrý deň, beriem antikoncepciu Daylette od septembra 2021. V marci 2022 sa mi objavilo špinenie od polovice blistra. V apríli bolo všetko v poriadku. Teraz v máji sa špinenie objavilo znova. Ako mám postupovať? Mám zavolať lekárovi a zmeni mi HAK? Treba pri zmene aj absolvovať nejaké vyšetrenie alebo mi ju zmení aj "po telefóne"? Ďakujem za odpoveď

 • Rozhadzany cyklus

  , Autor: naty-3

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa poradiť ohľadom rozhádzaného cyklu po vysadení HAK. V októbri 2020 po MS som HAK už nezačala brat. MS som dostala v Novembri až na 43 deň. V decembri som nemala pretože ms som dostala až na 38 deň a to bolo v januári. Vo februári to tiež bolo až na 38 deň ale v marci som zase nemala. Dostala som až v apríli a to až na 51 deň. A teraz je maj a ja zase čakám kedy ms dostanem. HAK som brala jeden rok pred tým som tiež mala trochu rozhadzany cyklus ale meskala len dva týždne. Môže to byť z toho ze som HAK vysadila a telo potrebujem čas aby sa to dalo úplne do poriadku?
  Za odpoveď veľmi pekne ďakujem

 • Účinok ochrany

  , Autor: Anonnym

  Dobrý večer pán doktor. Ak užijem antikoncepciu v prvý deň menštruácie tak som okamžite chránená? Môžem mať nechránený styk aj počas menštruacie?

Otázok: 3365