• Cyklus

    Dobrý deň. April máj jún júl som mala menzes pravidelne potom august vynechal a v sept prišiel o týždeň neskôr a nebol tak silný ako zvyknem mať, ešte spomeniem že koncom augusta som prekonala covid brala som aj antibiotiká. Teraz mi menzes meska opäť týždeň, teda to znamena že som v septembri mala anovulacny cyklus??mam už po 40ke a nie je to prvý krát čo mi vynechal.

    Dobrý deň, príčin nepravidelného menstruačného cyklu môže byť viacero. Nevylučujem ani vplyv COVID-19. To, že Vám teraz mešká menštruácia týždeň nehovorí o ovulačnom cykle. Ovulačný a menštruačný cyklus sú dva samostatne prebiehajúce cykly, ktoré na seba nadväzujú ale prebiehajú samostatne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.