Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Otazka

    dobry den, dcerka ma o mesiac 4 roky- cakaju nas coskoro testy na alergiu, urcite sa nieco najde- ja som silny alergik a ona mava niekedy bez priciny ( resp. nepoznanej ) koprivku a takisto precitlivelu pokozku, kychava rano, niekedy ma zacervenale ocka...lekar nam uz dopredu predpisal lieky, ktore dnes zacala brat- vo forme sirupu- 5 ml denne. Ide o Cetirizine. Je to Zyrtec inym menom? Moze sa brat dlhodobo?Tiez by som sa rada opytala- ci to moze pomoct napr. na seboreu, s ktorou ma dcerka maly problem posledny rok sem-tam ( trosinku vo vlaskoch a z toho zrejme stale suchsia, niekedy az popraskana kozicka za uskami ). Dakujem vam velmi pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na seborhoeu to nepôsobí, pretože tam je iná príčina.
    Cetirizin je látka, Zyrtec je firemný názov lieky s týmto obsahom.