Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • prosim o radu

    , Autor: sebikaivik

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu pre seba /mamička 33 rokov/. Mám 7 mesačného syna, ktorého dojčím. Asi pred 3 týždňami sa mi na nohách objavili červené fľaky, veľmi svrbeli. Objavili sa hneď ráno po zobudení a do večera pomaly mizli. Každý deň ich ale ráno pribúdalo. Teraz už ich mám aj na tvári, rukách, chrbte a bruchu. Teraz už ani nemiznú, pomáha mi len ak si vezmem Zodak. Chcem sa opýtať, či mi neviete poradiť, čo to môže byť. Nik iný v rodine nič podobne nemá. Mám s tým zájsť za kožným lekárom, alebo alergológom? Je vhodné aby som ďalej dojčila? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže to byť alergická výražka, koprivka, urtica. Otázka je prečo ju máte. Boli ste niekedy na ničo alergická. Nejdli ste niečo nové, nezačali ste používať novú kozmetiku, penu do kúpeľa a podobne. Nezačali ste užívať novú antikoncepciu? Ja myslím, že každý pacient by mal so zdravotným problém v probvom rade navštíviť svojho všeobecného lekára. ten zhdonotí diagnózu, rozhodne, či stav môže vyriešiť aj sám alebo potrebuje odbronú konzultáciu. Vzhľadom na to, že to môže byť naozaj všelico, ani náhodou si nedovolím radiť za ktorým odborníkom sa treba vybrať.
    Najprv treba spraviť diagnózu, potom sa navrhne liečba a až potom sa dá povedať, či je ožné pokračovať v dojčení.