Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ekzem

    , Autor: Vejka182

    Dobrý deň pani doktorka. Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Mám 4 mesačného synčeka. Plne ho dojčim. Ja si dáva veľký pozor na stravu čo zjem. Ale malý ma na telíčku ( hrudník a ručičky) ekzém. Sú to také červene fľaky suché a niekdy aj šupinky. Dávala som mu na to Bepanthen Sensiderm krém ale prešlo mu to len na chvíľu potom sa to znova objavilo. Tak sme na fenistile kvapkách ale nejak sa to neupravuje. Dávala som mu na to aj Infadolan krem ale nič. Tak som skúšala krem Uriage eau thermale ale nič. Kupem ho len v čistej vode a detským mydlom. Po kúpaní ho neolejujem. Vecičky periem v antialergickych tekutých praškoch. Prosim o radu... už naozaj neviem ako mu pomôcť. Ďakujem Vám.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dieťatko má prvdepodobne detský ekzém, ktorý môže súvisieť s alergiou na bilekovinu kravského mlieka. Určite to nevyriešim touto cestu. Dieťatko musí vidieť lekár, nariadiť liečbu. Mamičkám na určitý čas odporučím úplne bez mliečnu diétu, treba si dávať pozor, lebo mlieko je aj v chlebe, pečive atd, takže všetko sledovať, či neobsahuje mlieko. Dieťatko netrba vôbec umývať mydlom, ani detským, lekár vám napíše kúpeľ pre deti s ekzémom. Je dôležité dieťatko dostatočne premasťovať ale nie olejom.