Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Alergia na pel

    , Autor: Babka

    Dobry den prajem,

    prosim o radu, ci moze zdedit moj syn alergiu na pel, ked jeho otec mal v detstve alergiu na travy, ktore zacinaju kvitnut v juni? Resp. ci moze zdedit akukolvek alergiu?

    Vdaka.

    Klara

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je tu jednoznačná odpove%d: áno. Dedičnosť nie je celkom jednoduchá, ako niektoré iné ochorenia, ale ak je jeden z rodičov alergik, udáva sa , že dieťa bude alergik asi v 25tich percentách.