Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Okamžitý vysyp po mlieku

    , Autor: Zzuunnaa

    Dobrý deň pani doktorka,

    mame doma 4,5 mesačnú dcérku, od narodenia na umelom mlieku. Od začiatku mávala tráviace problémy (koliky, riedka stolica). V 18t som začala s ochutnavanim zeleniny (cca 3-5 čajových lyžičiek a vždy len jeden druh), po tekvici sa jej vyhodili červene fľašky na lickach (aj po opakovanom podaní). Na další deň som si vsimla že reagovala aj na batat (drobne vyrážky pod okom), a od včera poobedia pozorujem, že vždy po UM sa okamžite vyhodí (červene fľaky od liciek, cez bradu až po hrudník). Tieto fľaky zmiznú cca po 20-25 minútach, pri ďalšom jedení sú opäť (niekedy aj vo vlakovej časti hlavy). K našej obvodnej sa viem dostať až v pondelok (neordinuje), dnes sa jej dovolať neviem (skúšam ale nezdvihaju). Moja otázka je: mám jej naďalej podávať UM aj keď takto reaguje? Alebo mám do návštevy pediatricku zmeniť typ na HA? Pije “obyčajne” UM. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokračovala by som doterajším mliekom. Ak je to alergia na bielkvonu kravského mlieka, tak HA mlieko nič nerieši. Nateraz by som nepodávala príkrmy.