Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • enterococcus feacalis v moči v tehotenstve

    , Autor: Dušana_1

    Dobrý deň, pán doktor, pri rozbore moču mi zistili, že mám v moči enteroccus feacalis, dostala som antibiotiká. Avšak som tehotná, 20 tt, kultvácia z pošvy bola negatívna. Prosím Vás, po preliečení antibiotikami to bude O.K., neohrozuje nejako vážne táto baktéria plod ak je v moči ? jedine mám pocit na močenie, aj to si každý myslel, že ma tlačí bábätko. ďakujem

  • Akcia srdiečka

    , Autor: Diana2710

    Dobrý večer pán doktor chcela by som sa informovat ohľadom dcéri je v 11 tyždni tehotenstva boli sme na sono v 8 týždni a srdiečko bylo, dnes me boli zase na sono ale nám povedali že akciu srdiečka nevidia. Je ešte tá možnosť že by jej spravili neaký iní ultrazvuk alebo niečo iné aby počuli srdiečko? Nechcemesa len tak vzdať ak je neaka ešte iná možnosť čo ak mu srdiečko bije prosím vás o radu. Ďakujem

  • Doxyhexal

    , Autor: Nikiy

    Dobrý deň,boli mi predpísané antibiotiká Doxyhexal Tabs 2x denne 10 dni. Chcem sa spýtať,ako dlho po doužívaní ešte účinkuje?Kedy by som mohla ísť na slnko alebo solaria?Za odpoveď ďakujem

  • Krcok maternice

    , Autor: Dorota57

    Dobry den, pan doktor, na preventivne prehliadky chodim kazdy rok, vzdy vsetko v poriadku. Tento rok sa vsak mojej lekarke nepáčil moj krcok, ze vyzera ako keby roztrapkany a ked mi robila ster, dost krvacal. Pytala sa na krvacanie po styku a mimo cyklus, co nemám. Odporucila mi cipky Gynella. Musim cakat na vysledky, len ma zaujima vas nazor na to.

  • Canesten

    , Autor: Mooly

    Dobry deň pán doktor mam opakovane problém s mykózou som 5 mesiacov po pôrode no mam pocit ako keby sa mi každy mesiac vraciala, moja gynekologička mi predpisala polygynax a pimafucort masť, čo ma preliečilo no po mesiaci som to dostala opäť, nasadila som si canesten 6 dni + masť .Po použiti masti mam pocit jemneho palenia neviem či to mám použivať ďalej či je takato reakcia normálna.. ďakujem

  • problemy v tehotenstve 2

    , Autor: Dušana_1

    Pan doktor, dakujem za odpoved, ak aj ide o bakteriálnu vaginozu, ta sa neukáže na kultivácií ?
    ešte mi napadla jedna otazka, ked som si aplikovala gynazol, potom dva dni O.K., potom som mala vodnaty vytok (vyplavoval sa možno?), následne vela hustého bieleho výtoku (akoby krem cely vytiekol), potom druhy den vodnatý a potom zas biely, teraz odkedy si davam laktobacily, tak mam cez den raz vodnaty vytok. samozrejme citala som ze moze ist o predčasný unik plodovej vody (som v 19 TT) ale naozaj citim mokro na nohavickach len mozno raz cca denne a nemam to cely den a postupne (napríklad teraz sa aj pohybujem a podobne a sucho), myslite že je to dosledok gynazolu a laktobacilov ? stale pocitujem dyskomfort, take akoby neustále nutkanie na mocenie. ale moc odber negativny, kultivacia nic neukazala, minuly tyzden ma pred kultivaciou pozerali....dakujem

  • Meškanie menštruácie

    , Autor: Mata1997

    Dobrý deň. Mám taký problém ,že už 12 dní mi mešká menštruácia a tečie mi niečo s prsníkov robila som si dva testy s rozmedzim 3 dní a boli negatívne. Porodila som 24.3.2022 a nekojim. Po šestonedelí som mala s partnerom pohlavný styk s kondómom a o dva týždne na to som začala brať antikoncepciu. Mám biely výtok a svrbenie pošvy. Do toho už mám 2 týždne kašeľ a od 11.7 beriem antibiotiká. Mohli by ste mi poradiť čo by to mohlo byť?

  • Opakované kvasinky

    , Autor: anne56

    Dobrý deň, opakovanými mykozami trpim uz asi 4roky, dr ma vždy prelieci gynopevarylom alebo niečím takým, mám urobený laser pošvy, nič nezaberá, teraz som tehotná mam to každé 3 týždne, beriem aj probiotika aj ústne aj vaginálne... pomôže mi niečo niekedy alebo budem sa trapit do konca života?

  • problemy v tehotenstve

    , Autor: Dušana_1

    Dobrý deň pán doktor, som tehotná, v 19 tt, minulý týždeň som začala pociťovať diskomfort v pošve. Išla som samozrejme k lekárovi, dali mi Gynazol, zobrali kultiváciu. Po aplikácií Gynazolu bolo dva dni O.K., potom zas som pociťovala problémy. Volala som po výsledky, kultivácia O.K., nič sa nenašlo. Odporučili mi laktobacily, predpísali Macmiror, s tým, že ten mám brať len ak mi nezaberú do 3 dni laktobacily. Moja otázka je: kúpila som Flor Femina (Dr Max) - je bezpečný v tehotenstve, rovnako aj Macmiror ? povedali mi že nemám užiť všetko len pár tabletok. Druhá otázka - čo to teda môže byť, keď výsledky moču, kultivácie sú O.K. ? Bola som sa kúpať v bazéne na chvíľku s tampónom, hneď ako som vyšla som menila plavky, to až tak som si mohla rozhádzať prostredie ? nikdy som problémy nemala. neviem, ak mi to neprejde, čo mám robiť ďalej.
    ďakujem

  • endometrioza a HAK

    , Autor: procione

    Dobry den, chcela by som sa opytat na vas nazor, pred tromi rokmi som bola laparoskopicky operovana na cysty (na oboch vaječníkoch) pricom sa mi potvrdila endometrióza, po dnesnej kontrole mam opat cystu na pravom vajecniku (ca 43 mm a folikul 20 mm), kedze deti neplanujem (hoci mam 35r) bola mi najprv odporucena horm.terapia (visanne) resp. ako lepsia alternativa HAK Qlaira kv cystam. Chcela by som teda opytat na vas nazor co sa tyka nasadenia danej antikoncepcie a endometriozy (cyst). Ide mi hlavne prioritne o to,aby som predisla dalsej operacii. Dakujem za odpoved.

  • Gynekologické problémy

    , Autor: daska-2

    Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať odvčera chodím stále a často na malú potrebu a bolí ma v podbrušku také kŕče a včera ma pichalo ešte v chrbtici. Pohlavný styk som mala naposledy v máji a odvtedy mám stále každý mesiac špinenie z vynechania tabliet antikoncepcie. Môže to byt zapáľ močových ciest? Pri močení nemám ani pálenie ani bolesť. Tehotenský test je zbytočne si robiť? Ďakujem za radu.

  • Krvacanie

    , Autor: Lucinka12345

    Dobrý deň želám , chcela by som sa opýtať..
    Tak začala by som tak že menštruáciu dostávam na 30/31/Max 32 deň.
    26.6 som mala zo začiatku nechránený sex , ale potom sa hneď použila ochrana, k vyvrcholeniu z mužskej strany nedošlo. A aj tak som si dňa 27.6 zobrala tabletku po . Menštruáciu som dostala do 5 dní od tabletky takže to bolo na 21 deň v menstruacnom cyklu ... do toho som dostala mykozu navštívila som minulý týždeň gynekologa kedy som už 7 deň krvácala.. užívam vaginálne tablety , masť a ešte jedne tabletky. Ale problém je ten že dnes už je to 12 deň a stále krvacám , nie silno ale jeden deň mám len špinenie a ďalší deň krv. A okrem mykozy mi zistil aj cystu.
    Neviem či ho je potrebné znova navštíviť alebo som si len poškodila menštruačný cyklus.. pretože určite za to môže aj tabletka po ktorá mi to narušila. Len neviem to krvácanie
    V podstate teraz niekedy by som ešte len dostala menzes pretože dnes by to bol 31 deň. Ale ja krvacám od 21 dňa . Alebo som dostala hneď po sebe menštruáciu ktoru by som dostala až tieto dni Ďakujem za odpoveď

  • Klesajúce HCG

    , Autor: Lenya

    Dobrý deň, prosím Vás 21.6. Som absolvovala KET 5 denná blastocysta. Na 13 deň po KET som mala hcg 1011. Na 17 deň som skončila na pohotovosti s bolesťami, kde som mala HCG 4118 a gestačny vak mal 6mm. Dnes na 21 deň bolo HCG klesnúte na 3800 a gestačny vak narástol na 8,6mm ale embryo vidno nebolo (som 5tt+3)
    Chcem sa prosím opýtať, aký je dôvod na pokles HCG keď gestacny vak narástol ? (Mam mierne bolesti podbrušku a hnede špinenie, užívam utrogestan a sprej lenzetto)

    Keby som nešla z bolesťou na pohotovosť na 17 deň. Tak by som nevedela ze mam HCG 4118, ale len ze mi z 1011 vystúpil na 3800.

    Odber krvi bolo v iných mestách, cize aj v inom laboratóriu.
    Ďakujem za odpoveď.

  • Opakujúci sa problém

    , Autor: Simkaaa

    Dobrý deň prajem. Som v 27tyzdni, môj gynekológ má stále dovolenku a potebujem poradiť. Z vyteru mi bol už skôr zistený nález candida a pri ďalšom bol potvrdený aj streptokok, po obidvoch nálezoch mi bolo odporúčané vkladat macmiror 500, následne probiotiká. Svrbenie a pálenie prišlo až neskôr, najskôr to bol vytok. Pred dvoma dňami som si v lekárni kúpila canesten 1vag tabletu, cítim zlepšenie ale úplne to nevymizlo. Vytok prešiel z bieleho hrudkoviteho na zltobiely a svrbenie a pálenie je len občasne. Myslite že mám narušenú posvovu flóru z macmiroru alebo sa znovu opakuje mykóza? Dodržiavam hygienu, nosím bavlnené, nejem sladké. Po obdobi vkladania macmiror a užívania probiotík, kedy sa už situácia zlepšila sme mali s partnerom styk, následne sa to zhoršilo a tiež pociťoval svrbenie pár dni.

Otázok: 2702