Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kiahne

    , Autor: kanti

    Dobrý deň,
    ak zaočkujem svoje deti proti kiahňam, ochránim ich tak v budúcnosti napr. pred pásovým oparom? Spôsobuje ho vírus, ktorý v tele po prekonaní ochorenia ostáva celý život, no pri očkovaní ho predsa, hoci aj v slabšej miere, dávame do tela tiež. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zatiaľ nie sú dôkazy, že by očkovnie proti kiahňam chránilo aj proti pásovému oparu. AK však dieťa kiahne nedostane, nemal by vírus pretrvávať v jeho organizme a teda sa ani prejaviť v neskorom veku ako pásový opar.