Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Varicella

    , Autor: LenkaP. 32

    Dobrý deň pani doktorka, mám 37 rokov a dala som si úrobit protilátky na ovčie kiahne, lebo som nevedela či som prekonala a mám male Dieta ktoré to môže dostať v kolektíve. Výsledky mám: igM 0,38 (>= 1,1) negatívne a igG 120 (>= 100) slabo pozitívny. Mám sa dať zaočkovať? Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemusíte sa dať očkovať, ovčie kiahne ste s najväčšou pravdepodobnosťou prekonali a aj sa s nimi v nedávnom čase stretla, keďže máte mierne pozitívne aj protilátky IgM.